buxxik
16.03.09,16:56
Zdravim...obdrzal som list zo sudu ...v ktorom ziadaju o zaslanie spravy vo veci starostlivosti o postihnuteho invalidneho dochodcu.Sprava typu : ako je vynalozene s jeho dochodkom ...ci je vyuzity na jeho potreby....v jeho prospech a takto podobne ....Na zaklade akeho podnetu som mohol dostat tento list ?????? Tato situacia sa opakovala viac krat ....Odpisal som kladne ..s tym ze je pre neho vsetko zabezpecene ....a teraz prisiel opat ...nechapem tomu...z akeho hladiska to mam brat ? ? ? Som nazlosteny pretoze jeho dochodok nepostacuje ani na jeho zakladne poziadavky ...a sud sa este toto pyta ze ako je s nim vynalozene.Je najtazsi stupen invalidity a vyzaduje starostlivost 24 hodin denne ...Je to bezne taketo postupovanie zo strany sudu ? Mozte mi s tym nejako pomoct ? ozrejmit mi situaciu ? Dakujem zatial ....
arizona
16.03.09,16:20
Skús preštudovať všetky papiere, aj predošlé rozhodnutia, ktoré máš zo súdu. Súd koná na niečí podnet, v tých papieroch by to malo byť napísané.

Možno Ti niekto z rodiny závidí tú 24 hodinovú starostlivosť o chorého:rolleyes::mee:
samuelovic
16.03.09,16:27
Pekne krasne zober písmo zo sudu, a vyber sa na súd ktorý to poslal.
Na tom papieri čo si dostal maš uvedené číslo konania.
Ako účastník konania máš právo nahliadnuť do spisu, robiť si výpisky alebo si dať prefotiť stranky.
A tam sa dozvieš kto podakl návrh na sudne konanie , čo je v ňom uvedené a kto si na Teba práve spomenul, čo prešetruje a podľa toho formuluj odpoveď.
Na vrátnici len povedz , že chceš nahliadnuť do spisu a oni ťa nasmerujú.
sarasara
16.03.09,21:25
Ak si určený súdom ako opatrovník, musíš súdu oznámiť, ako nakladáš s majetkom toho, koho opatruješ. Teda i s jeho dôchodkom. Robí sa to. Prajem dobré nervy.