tina.mm
16.03.09,18:37
Som SZČO a výpisy z bankového účtu mi chodia len 1x za štvrťroka. S akým dátumom mám zaevidovať pohyby na bankovom účte v peňažnom denníku?
Mám ich zapísať napr. k 31.3.2008 alebo rozpísať podľa dátumu, kedy bol na účte skutočne pohyb, t.j 5.1., 10.1, 12.2. atď.
Ďakujem.
Zuzy
16.03.09,17:47
Ja účtujem podla dátumov skutočného pohybu, a myslím si že aj mnohí iní
andreaS
16.03.09,17:53
uctovat jednoznacne datumom kedy peniaze prisli/odisli z uctu...

bolo by viac nez nelogicke uctovat ci uz ku koncu mesiaca alebo stvrtroku... peniaze vtedy neodisli ani neprisli... ked ti dosla uhrada za fa 1.1.09 tak ti vtedy prisla a nie 31.1.09 alebo 31.3.09 ... :)
mekelek
16.03.09,18:04
Kým som účtovala ručne, som účtovala dátumom pohybu. Teraz účtujem v programe ALFA a keď dám iný dátum program mi automaticky dá ďalšie číslo bankového výpisu. Takže už si to nekomplikujem, ale bankový výpis účtujem dátumom posledného dňa v mesiaci pod jedným číslom.
Rozalaia
16.03.09,18:10
V Alfe si mozes nastavit / a aj mas nastavit cislovanie ake chces a potrebujes, neriadis sa podla toho, ake ti "program automaticky da". Mozes si dat tvar cislo vypisu - cislo polozky, alebo mesiac - cislo vypisu - cislo polozky .... existuje mnozstvo variacii. Vyhodou Alfy (a mnohych dalsich softow) je, ze ked ti chodi vypis raz za stvrt roka, tak si v priebehu kvartala nahadzujes pokladnu, ked pride vypis, nahodis si ho so skutocnymi datumami pohybu penaz a das zoradit penazny dennik podla datumu. A VSETKO ti program upravi chronologicky.
mekelek
16.03.09,20:31
Ďakujem za radu! Skúsim si nastaviť číslovanie, a nasledujúci výpis budem aj ja účtovať podľa dátumu pohybu.