Nellka
16.03.09,18:18
Dobrý večer! začínam účtovať neziskovku a chcela by som sa spýtať, či je potrebné aby si založila nezisková organizácia živnosť, ak má okrem iných (väčšinou dotácie od obce a nájom)príjmy z prenájmu reklamnej plochy na podujatí? tieto príjmy nemá zahrnuté v stanovách.
Tiež sa chcem spýtať ohľadom dotácie od obce(jednoduché účtovníctvo): je to PNZD alebo POZD? Dotácia nie je poskytnutá na nákup DM ale na bežné prevádzkové náklady. Ročne táto dotácia tvorí cca 350 000 Sk a bez nej by táto organizácia nemohla fungovať. Hladala som asi všade, ale mám z toho chaos, tak vopred moc ďakujem za odpoveď.
Nellka
16.03.09,18:46
Prosííím poraďte, hlavne s tou živnosťou, či ju potrebuje, alebo stačí, keď tieto príjmy uvádza v daňovom priznaní ako zdaňované príjmy na riadku 100 vo VH.
victoria
17.03.09,18:17
Zivnost je sustavna cinnost vykonavana vo vlastnom mene na vlastnu zodpovednost za ucelom dosahovania zisku. Pokial maju prijmy z reklamy pravidelne, opakovane a robia ich za ucelom dosahovania zisku, urcite by som volila cestu vybavenia zivnostenskeho listu. pokial je to nahodny prijem z reklamy, parkrat do roka hlavne za ucelom zverejnenia sponzorov podujatia tak staci ked zdruzenie tento prijem zdani.
Nellka
18.03.09,18:01
Ďakujem za odpoveď. no oni robia párkrát do roka nejaké podujatie, a v reklame ide hlavne o zverejnenie sponzorov, takže živnosť zrejme potrebovať nebudú.