M-Tinka
16.03.09,19:04
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či si môžem uplatniť nezdaniteľnú čiastku základu dane ak som bola minulý rok evidovaná na úrade práce a na dohodu som zarobila 69 000.
Ďakujem
veronikasad
16.03.09,18:06
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či si môžem uplatniť nezdaniteľnú čiastku základu dane ak som bola minulý rok evidovaná na úrade práce a na dohodu som zarobila 69 000.
Ďakujem
NČZD si uplatniť môžeš, ale ako evidovaná na úrade práce si mohla zarobiť len 65% životného minima. Nebolo to viac ?
M-Tinka
16.03.09,18:14
no tak to bude problém lebo bolo :)..čo s tým?
veronikasad
16.03.09,18:15
no tak to bude problém lebo bolo :)..čo s tým?
Vyradia ťa z evidencie úradu práce a budeš si musieť doplatiť zdravotné poistenia ako samoplatitel
M-Tinka
16.03.09,18:18
ale ja už nie som evidovaná...môžu mi na to prísť aj spätne? k tomu som poberala aj príjem s absolvenskej praxe...ktorý je síce oslobodený od dane ...
M-Tinka
16.03.09,18:54
Vyradia ťa z evidencie úradu práce a budeš si musieť doplatiť zdravotné poistenia ako samoplatitel
môžete mi prosím povedať či je možné aby ma na základe odovzdaného daňového priznania mohli spätne vyradiť z evidencie uchádzačov o zamestnanie kedže som zarobila viac ako som mohla? Teraz už evidovaná nie som ale poberala som príspevok na absolvenskú prax aj príspevok na začatie podnikania....a ten by mi teda mohli aj spätne zobrať? Ďakujem