jenifer11
16.03.09,20:12
Moja kamarátka má 5 mesačnú dcérku, ktorú stále dojčí, ale už rozmýšľa nad prikrmovaním dojčenskou výživou. Keďže je sama alergička, bojí sa, aby alergička nebola aj jej dcérka. Lekárka jej odporučila hypoalergénnu BEBU HA. Máte s ňou nejaké skúsenosti? Ďakujem.
pasuliatko
16.03.09,19:23
na čo je mama alergická?
ludmilla
16.03.09,22:26
Moja kamarátka má 5 mesačnú dcérku, ktorú stále dojčí, ale už rozmýšľa nad prikrmovaním dojčenskou výživou. Keďže je sama alergička, bojí sa, aby alergička nebola aj jej dcérka. Lekárka jej odporučila hypoalergénnu BEBU HA. Máte s ňou nejaké skúsenosti? Ďakujem.

Tvoja kamarátka vôbec nemusí mať strach, alergie sa neprenášajú materinským mliekom, ale sú génmi zdedené. V podstate IgE protilátky matky neprechádzajú do materského mlieka, ale práve toto mlieko obsahuje dôležitú IgA protilátku, ktorá dieťatko chráni práve voči alergénom z kravského mlieka a neurodermatitíde. Práve z tohoto dôvodu by mali alergičky určite kojiť, je to veľmi dôležité, pretože práve z ich strany sa predpokladá zvýšené riziko alergie. Kojenie v prvých šiestich mesiacoch chráni dieťatko pred týmto rizikom. Pre dieťatko by bolo lepšie, ak by ešte do 6. mesiaca vydržala. Pretože do 6. mesiaca môže svojím mliekom dieťa voči alergiam chraniť.
Bionda
18.03.09,17:31
ohľadom pokračovacích mliek, nuž je to bohužiaľ o tom, kto najčastejšie tetu doktorku navštevuje:D , zrejme to hlavne vidno na letákoch. Naša bola kámoška zrejme s Nutrilonom:D mne povedala, nech si pre istotu kúpim, keby som o mlieko zrazu prišla. Nekúpila som a kojila som 2,5roka.
Takže v lekárni je plno značiek , ktoré ponúkajú hypoalergéénu stravu - pokračovacie mliečka pre deti alergické, ale tvoje bábo predsa nie je.
Tiež som zástanca kojenia, bábo dostane mlieko v správnej teplote v dostatočnom množstve :) a v atraktívnom balení :)
marushka11
22.03.09,16:11
Moja suseda nemala mlieko od narodenia malej a musela jej dávať náhradné umelé mlieko, od začiatku kŕmila malú BEBOU HA, nakoľko jej muž je alergik. Teraz má jej dcérka takmer rok a zatiaľ sa u nej žiadna alergia neprejavila. Takže za susedku len dobré skúsenosti :)