Bep
02.07.05,22:01
Pozdravujem poraďakov.

Prosim o radu: Manželku mam na invalidnom dôchodku, / nad 70 % / oplati sa mi ju viesť ako zamestnanu? Aka vyška hrubej mzdy by bola idealna čo sa tyka odvodov a čo by to znamenalo pre ňu v buducnosti pri prehodnoteni dôchodku vzhľadom k mzde ktoru by som jej vykazoval.Viem že zarobiť môže kolko chce,ale či by to bolo pre ňu zaujimave a samozrejme pre rodinu.Som živnostnik ,ale ponižiť zaklad by som do buducna potreboval. Mate niekto skusenosti?
Poraďte.
Ďakujem.Bep.
ondrejvla
02.07.05,20:50
Pozdravujem poraďakov.

Prosim o radu: Manželku mam na invalidnom dôchodku, / nad 70 % / oplati sa mi ju viesť ako zamestnanu? Aka vyška hrubej mzdy by bola idealna čo sa tyka odvodov a čo by to znamenalo pre ňu v buducnosti pri prehodnoteni dôchodku vzhľadom k mzde ktoru by som jej vykazoval.Viem že zarobiť môže kolko chce,ale či by to bolo pre ňu zaujimave a samozrejme pre rodinu.Som živnostnik ,ale ponižiť zaklad by som do buducna potreboval. Mate niekto skusenosti?
Poraďte.
Ďakujem.Bep.
Vieš, fundovanú odpoveď ti určite ja nedám, ja som tiež bola donedávna presvedčená, že je dobré si všetko platiť, aby si raz, keď to budeš potrebovať dostal dôchodok. Potom som si prečítala pár príspevkov, prepočítala som si moje výdaje na platby do fondov a stratila som reč! Nie je pravdou, že keď ty dáš poisťovni, ono sa ti to vráti! Najskôr žije poisťovňa, potom jej zamestnanci, potom ich reprezentácia, potom..., a až niekde úplne na konci si ty, ktorý chceš za manželku, ktorá je 70% invalidná platiť!! Jej sa nič z toho nevráti, nič nedostane naviac, a ty budeš mať len zloženky, čo si zaplatil naviac, tie ti zostanú!!!
Ak potrebuješ ponížiť základ, rob tak, aby si ho nemusel moc ponižovať, v noci sa kľudne vyspi, nenaháňaj sa, uži si život. Neplať nič navyše, lebo sa ti rozšíria zreničky ako mne! A to už hovorím ako dostatočne zrelý človek, to mi ver!
durisovad
03.07.05,09:23
To, co napisala ondrejvla je svata pravda, ja sama som sa o tom nedavno presvedcila, ked za mna ako starobnu dochodkynu odvadzal zamestnavatel poistenie a po prepocitani dochodku, na ktory som mala z toho titulu narok, mi pridali 92 Sk. Keby som chcela vycerpat to, co bolo zaplatene, musela by som to poberat este asi 15 rokov.
Nedavno som citala v novinach, ze stat nebude preberat zodpovednost za pripadny krach doplnkovych dochodkovych spolocnosti. Z toho mi vyplyva, ze aj toto je len mozny tunel. Keby bolo na mne, ja by som naviac nezplatila ani pol haliera.
S danami je to ine, tie sa patri platit, aby clovek mohol kludne spavat.
bepo
03.07.05,14:18
Zamestnaj ju na dohodu o vykonaní práce-je so zanedbateľnými odvodmi