riga
17.03.09,07:31
Keďže dnes začali písomné maturity, chcem zaželať všetkým rodičom maturantov pohodový deň, bez stresov. Tým im aj tak nepomôžeme a ani sebe. Syn sa ráno tváril, že sa nič nedeje, akurát bol "celý nesvoj" z obleku a kravaty :). Tak držme im palce.

A pamätáte sa ešte na tú svoju maturitu? Mne ju pripomína seriál Skúšky z dospelosti (http://www.youtube.com/watch?v=MF0CbK_XOV0)
durisovad
17.03.09,06:35
Tie nase deti su akosi odolnejsie ako my. Oni su v pohode, my sa o ne bojime.
Darina1234
17.03.09,06:39
Ano su ine, vyrastaju skutočne v inej dobe, ale určite aj oni preživaju podobne pocity ako my. Držim im všetkým palce, aby napisali pisomne prace na jednoku.
Žabinka
17.03.09,08:15
Naša rodina tiež patrí medzi tie s diagnózou maturita, a dnešné ráno u nás prebiehalo v podstate normálne (ja som bola viac nervózna ako maturant), akurát sme ešte narýchlo hľadali na internete posledné informácie- veď nebolo kedy. A ráno sme zistili, že sa za posledný mesiac zbehli nohavice aj sako. :D
riga
17.03.09,08:29
(ja som bola viac nervózna ako maturant)

ja veru tiež :), ale snažila som sa nedať to veľmi najavo
Žabinka
17.03.09,09:31
Práve mi volal syn, test už má za sebou, a otázky boli "nejaké DIVNÉÉ". No neviem čo to znamená.:)
betka631
17.03.09,12:06
Maturantku budem mať až na budúci rok, ale dnes maturovala neter tak to tak troška prežívam.
Tu sú tie ,,nejaké divné témy". No... neviem ...;)


Témy písomnej formy internej časti zo slovenského jazyka a literatúry v školskom roku 2008/2009
1. „Myslíte, že v horách je vzduch bez chemikálií,
keď komíny sú vysoké?
A ste si istí, že voda z prameňa
je pramenitá?“
J. Zambor
(Úvaha)

2. Ťapákovci v nás a okolo nás
(Diskusný príspevok)

3. Odišiel/odišla som, hoci som mal/mala zostať
(Rozprávanie)

4. Aj zima má svoje čaro
(Umelecký opis)