Lubomira1979
17.03.09,10:22
Dobrý deň prajem,

chcela by som sa s Vami poradiť. Mám známeho v Čechách a chcel ´by začať podnikať v internetovom obchode u nás na Slovensku. V čechách už mu takýto obchod beží a chcel by vedieť, či sa u nás na Slovensku môže zaregistrovať ako živnostník, alebo si jednoducho môže založiť web stránku?
Čo všetko musí urobiť?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ľ
rastikus
17.03.09,13:30
preco sa chce registrovat na SR ako zivnostnik? Ja si mozem kludne kupit tovar z jeho eshopu bez toho aby mal na SR zivnost. Chce si tu otvorit sklad pre slovensky trh?
Dáša_
18.03.09,05:55
V podstate mu nič nebráni predávať svoje veci aj na sk. Jediné, na čo musí dať pozor, je par.6 zákona o dph

§ 6

(1) Ak zahraničná osoba dodáva tovar do tuzemska formou zásielkového predaja a celková hodnota bez dane takto dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku 1 500 000 Sk, táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava I, a to pred dodaním tovaru, dodaním ktorého dosiahne hodnotu 1 500 000 Sk.

T.j. musí sledovať, za kolko sk na slovensko dodal a ak presiahne tuto hranicu, stáva sa platiteľom dph na slovensku.