emipol
17.03.09,11:19
Madarsko je v tejto chvilke krajina kde nakupite za malo penazi vela muziky, ale co to urobi s nasim Slovenskom?
Braňo
17.03.09,10:26
Klesnú daňové príjmy štátneho rozpočtu a žiaľ aj zamestnanosť.
ekopo
17.03.09,10:43
Známy bol v Maďarsku a pochvaloval si : kúpil som v super cene 50 kotúčikov toaletného papiera....fakt som sa nezdržal smiechu...
asi toľko k tomu. Bývam dosť blízko, ale ma to neťahá na bežný nákup a to som mal v schánke už ja letáky z maďarských obchodov, tak viem porovnať. Ano, je to lacnejšie, ale........
Julian
18.03.09,08:19
Klesnú daňové príjmy štátneho rozpočtu a žiaľ aj zamestnanosť.

Plne súhlasim.
Nie je to však len Maďarsko ale aj Poľsko, Česko a možno aj Ukrajina.
Najprv všetci prispejeme na kúpu auta tým ktorí využijú šrotovné (predajcom tiež) a potom ešte na ďalšie hlúposti ktoré nám budú naservírované . Efekt z toho pre celok konverguje k nule, ale určitým skupinám to však prospeje.
No a potom ľudu neostáva nič iné len sa správať trhovo a ísť sa "odškodniť" nákupmi k susedom. Netreba pritom zabudnúť tam ísť s poloprázdnou nádržou. Kým predtým sa oplatilo kúpiť u susedov niečo, tak teraz všetko (zisk 30-50% zaručený- v Poľsku).
Že to škodí nám a prospieva hlavne susedom to vie už každy a možno aj vláda.!?
wegamizi
18.03.09,08:52
Presne tak, chystam sa aj ja do Madarska, uz len zo zvedavosti a samozrejme, ze tam nakupim, aj natankujem. Znamy mi akurat vcera hovoril, ze dokonca si chodia tam ludia nakupovat naramkove hodinky, je to o 40% lacnejsie, vyber ako u nas.
Je zaujimave, ze tieto vyhody nevyuzivaju rakusania, asi je niekde chyba:eek:
"Ale nevsimajme si to, ved idu volby, hlavu hore a hura do volebnych miestnosti, ved nas potrebuju"mimotemy
Stefan2005
18.03.09,09:52
...Je zaujimave, ze tieto vyhody nevyuzivaju rakusania, asi je niekde chyba:eek:

...a túto informáciu odkiaľ máš? Maďarská TV a tlač hovoria niečo iné...
wegamizi
18.03.09,13:00
Vychadzala som z toho obdobia, ked aj u nas bola koruna a nakupne horucky rakusanov u nas sa nekonali. Zijem v pohranicnej oblasti, podla toho sudim. Ked teraz chodia do Madarska aj rakusania nakupovat, ako tvrdis ( madarsku tlac a Tv nemam cas sledovat ), tak to mi potvrdzuje moj usudok, ze niekde je chyba, nemyslis?
buchač
18.03.09,13:26
Je zaujimave, ze tieto vyhody nevyuzivaju rakusania, asi je niekde chyba:eek:


Dlabú na to , aby sa tlačili v obchodoch ..................

A chyba ? Tá je predsa v nich , neuvedomujú si , že čo nevidieť bude EÚ predsedať ten náš predseda - pravdepodobne vystrieda Topiho !!!!!:D a ten im to potom ukáže niečo o tom vládnutí / pardon , o politickej demokracii / ;)
http://video.google.com/videosearch?client=opera&rls=cs&q=topolanek&sourceid=opera&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&ei=wgDBSciyGNTG-QaW8ryaDQ&sa=X&oi=video_result_group&resnum=4&ct=title#- hlavne prvé dva príspevky .....

Prídu v nedeľu , dajú šnicľu , eine kühlung Pilsner Bier , šmaria full nádrž a hajde do Álp ........:cool:


Juraj
bonita
18.03.09,13:28
Preco chyba? Prirodzeny vyvoj po prijati eura. Eura sa drzi a okolite meny sa prepadavaju.

Ked by sme nepresli na euro, nechodili by sme nakupovat do okolitych statov a rakusaci by chodili nadalej nakupovat k nam / aj tak este chodia/.

Ale ani by sme neusetrili, ti co chodia teraz nakupovat von. Odjakziva sa v okolitych statoch nakupuje to, co sa oplati viacej nez doma. Nam sa teraz oplati skoro vsetko nakupovat inde.

Mozno keby bol aj u nas bezny plat 1000 - 1200 euro / pre tych slabsie platenych/ tak by sa tolki nehnali von nakupovat. Ale takto? Ceny mame ako v rakusku a platy ako na Sk.

Preco mam podporovat zisk nasich obchodnikov? Ako sa to vrati mne?
Ale ak si nakupim vonku, zostane mi par tisic k dobru v penazenke.
wegamizi
18.03.09,17:09
Preco chyba? Prirodzeny vyvoj po prijati eura. Eura sa drzi a okolite meny sa prepadavaju.

Ked by sme nepresli na euro, nechodili by sme nakupovat do okolitych statov a rakusaci by chodili nadalej nakupovat k nam / aj tak este chodia/.

Ale ani by sme neusetrili, ti co chodia teraz nakupovat von. Odjakziva sa v okolitych statoch nakupuje to, co sa oplati viacej nez doma. Nam sa teraz oplati skoro vsetko nakupovat inde.

Mozno keby bol aj u nas bezny plat 1000 - 1200 euro / pre tych slabsie platenych/ tak by sa tolki nehnali von nakupovat. Ale takto? Ceny mame ako v rakusku a platy ako na Sk.

Preco mam podporovat zisk nasich obchodnikov? Ako sa to vrati mne?
Ale ak si nakupim vonku, zostane mi par tisic k dobru v penazenke.
Teraz, co je dobre pre ludi, silne euro, alebo oslabena mena tohoktoreho statu, zamyslime sa. Tu je ta chyba. Ale myslim, ze sme sa trochu vzdialili od hlavnej temy, sorry;)mimotemy
monva
18.03.09,18:54
hmm, byvam na dedine cca 20 km od hranic, mam tam blizsie ako k najblizsiemu vacsiemu mestu, no zatial som na nakup nebola, aj ked vsetci naokolo chodia, zatial nebol cas, ani madarsky neviem.
Efekt tejto nakupnej turistiky sa tu uz ale zacina dostavovat: vo vedlajsej dedine uz nie je ani jeden obchod, minuly rok boli este dva ...
Rozalka
18.03.09,20:20
Preco mam podporovat zisk nasich obchodnikov? Ako sa to vrati mne?
Ale ak si nakupim vonku, zostane mi par tisic k dobru v penazenke.
... pretože naši obchodníci odvádzajú dane do nášho štátneho rozpočtu, ktorý z neho vypláca dôchodky našim rodičom, platí zdravotnú starostlivosť našim občanom, prispieva na školy pre naše detičky ... okrem iného ...
key133
26.03.09,20:34
Znamy mi akurat vcera hovoril, ze dokonca si chodia tam ludia nakupovat naramkove hodinky, je to o 40% lacnejsie, vyber ako u nas.
Nemas nejake dalsie info k hodinkam, alebo nejaky obchod, link, lebo tiez sa k nim chystam a potrebujem kupit lepsie hodinky za normalnejsiu cenu;).
VladoaKatka
27.03.09,04:29
Preco mam podporovat zisk nasich obchodnikov? Ako sa to vrati mne?
Ale ak si nakupim vonku, zostane mi par tisic k dobru v penazenke.

hlavne pre toto ;)
http://www.zopz.sk/index-sk.htm
Luna
01.12.09,18:25
Chcem sa spýtať či sa oplatí ešte nakupovať elektronika v Maďarsku? Ďakujem.
Chobot
02.12.09,08:57
Chcem sa spýtať či sa oplatí ešte nakupovať elektronika v Maďarsku? Ďakujem.

Neviem o tom, že by to niekedy vôbec bolo výhodné. V HU bola elektronika vždy drahá.
Cila
02.12.09,10:31
Chcem sa spýtať či sa oplatí ešte nakupovať elektronika v Maďarsku? Ďakujem.
Porovnaj www.kirakat.hu
Cila
freelover
02.12.09,12:34
No neviem.Zatial co som porovnaval ceny vsetko je u nas lacnejsie.Ale zevraj skridla sa tam oplati kupovat(vyrabana na slovensku).
mazanova
02.12.09,12:51
skutočne? no to mi padlo do rany..., na jar ideme prerábať strechu na chalupe, už odteraz mám dilemu..., odtiaľ to nemáme tak ďaleko do Komárna,... a kde by sme sa mali obrátiť v HU na tú škridlu? - v stavebninách, alebo cez internet?

No neviem.Zatial co som porovnaval ceny vsetko je u nas lacnejsie.Ale zevraj skridla sa tam oplati kupovat(vyrabana na slovensku).
freelover
02.12.09,14:10
Nechcem zavadzat ale videl som tu skridlu a majitel hovoril ze si ju diniesol s madarska a ked si priratal cenu dopravy stale ho vysla okolo 20% lacnejsia.Samozrejme zalezi od dialky.A pocul som o viacerych.
Ja zatial nemam ani na tu s madarska takze som sa nezaujimal podrobne.:(
Luna
02.12.09,17:23
Ďakujéém za odpoveďe. Do Maďarska ja nechodím, pre mňa je to ďaleko, len som to potrebovala zistiť.
M@jka
02.12.09,17:59
... pretože naši obchodníci odvádzajú dane do nášho štátneho rozpočtu, ktorý z neho vypláca dôchodky našim rodičom, platí zdravotnú starostlivosť našim občanom, prispieva na školy pre naše detičky ... okrem iného ...
...niekedyvôbec nemám chuť niečo odvádzať do štátneho rozpočtu, keď vidím to šrotovné, tie nástenkové tendre, predané kvoty,......a s tzv.neplatenou zdravotnou starostlivosťou a chaosom v školstve mám tiež už určité skúsenosti....okrem iného...:mee:
Laco-monter
16.12.09,15:05
Pri kurze 1€=260 HUF ,už nakupovanie nie je také výhodne lebo aj Maďari trochu dvihli ceny .
Jedine,čo sa oplatí nakupovať sú stavebniny, stale su o minimalne 30-40% lacnejšie ako na SVK.

Mne osobne je sympatickeejšie chodiť na nakupy do Polska.

Ani tak nejde o to,že je niečo lacnejšie,ale väčší výber a aj možnosť za rovnaku cenu nakúpiť o triedu kvalitnejšie výrobky.
Určite sa najdu ľudia,čo sa budu škriepiť,že nemám pravdu.

lenže ja chodím väčšinou do normálnych obchodov, na trh vynimočne.