789456123
17.03.09,11:37
Ahojte, chcem Vas poprosit o Vase skusenosti, postrehy a rady.....mam problem s ex-frajerom, aby mu bol schvaleny uver bolo potrebne rucenie ,takze som mu rucila medzicasom sme sa rozisli a na uver nedal ani korunu , nie je zabezpeceny ziadnou nehnutelnostou. Nachadzam sa vo financnej tiesni a banka odo mna pozaduje splatit uver miesto neho.
Pre mna je to vazna situacia,aku mam sancu ? pripadne ake kroky mam podniknut? Dala by sa situacia vyriesit s pravnikom cez sud? ake mate skusenosti co mozem urobit. Som zufala.
calawen
17.03.09,11:05
Keďže ex- neplatí, je logické, že banka vyžaduje platenie od teba. Môže ti siahnuť aj na mzdu. Ja by som v tejto situácii radila platiť. Po splatení úveru máš nárok vyžadovať peniaze od neho (aj) prostredníctvom exekúcie.

Ak sa mýlim, ďakujem právne zdatnejším kolegom z porady za prípadnú opravu.
Chobot
17.03.09,11:17
Ahojte, chcem Vas poprosit o Vase skusenosti, postrehy a rady.....mam problem s ex-frajerom, aby mu bol schvaleny uver bolo potrebne rucenie ,takze som mu rucila medzicasom sme sa rozisli a na uver nedal ani korunu , nie je zabezpeceny ziadnou nehnutelnostou. Nachadzam sa vo financnej tiesni a banka odo mna pozaduje splatit uver miesto neho.
Pre mna je to vazna situacia,aku mam sancu ? pripadne ake kroky mam podniknut? Dala by sa situacia vyriesit s pravnikom cez sud? ake mate skusenosti co mozem urobit. Som zufala.

Myslím, že je to dosť trpká životná skúsenosť... Už asi viac nebudeš bezhlavo ručiť.

Teraz ti nezostáva nič iné, len zaplatiť a následne sa asi súdiť s ex-priateľom.
Lianka
17.03.09,16:56
No dost kruta skusenost. Nemoze nieco urobit aj teraz, priebezne?

Podla toho, co pise, jej ex nekomunikuje, resp. dohodnut sa s nim zrejme neda. Napadlo ma, keby jej podpisal uznanie dlhu, zmenku a pod. (na celu sumu) Na zaklade toho by mohla vymahat aj priebezne, si myslim.