Manual
03.07.05,20:11
Prosím o názor.
Je v nejakom zákone stanovená povinnosť pre SZČO a PO /sro/ vedenie evidencie došlej a odoslanej pošty ? /zvláštna kniha/
Pekný večer...
Ďakujem za názor
durisovad
03.07.05,18:16
Pokial viem, tak len v zakone o registrature. Ale pre pokoj svojej duse je dobre takuto knihu viest, ak chce clovek aj po case rychlo a prehladne zistit, co obdrzal a co odoslal a hlavne kedy a komu.
Manual
03.07.05,18:28
Pokial viem, tak len v zakone o registrature. Ale pre pokoj svojej duse je dobre takuto knihu viest, ak chce clovek aj po case rychlo a prehladne zistit, co obdrzal a co odoslal a hlavne kedy a komu.Ďakujem za odpoveď
Som toho istého názoru, len neviem presvedčiť určitú SZČO aby ju viedla. A v tomto zákone žiaden paragraf neprikazuje túto povinnosť ale usmerňuje čo a ako zakladať a postup pri vyraďovaní a skartovaní.
Pekný večer...
miro_mr
03.07.05,18:51
Ďakujem za odpoveď
Som toho istého názoru, len neviem presvedčiť určitú SZČO aby ju viedla. A v tomto zákone žiaden paragraf neprikazuje túto povinnosť ale usmerňuje čo a ako zakladať a postup pri vyraďovaní a skartovaní.
Pekný večer...Kniha doslej a vyslej posty je do urcitej miery prezitok z uplynulej doby.
V podnikoch sa viedol tzv. podaci dennik na evidenciu pisomnosti a knihy doslych a odoslanych zasielok, ktore zase sluzili pre evidenciu napr. postovych doporucenych zasielok, balikov a pod. - neslo o evidenciu pisomnosti (vid aj kolonky)
Toto sa najma vdaka uctovnym softverom a vyrobcom tlaciv, ktore ponukali modul dosla a vysla (resp. knihy dosla a vysla posta) posta prenieslo az do dnesnej doby. Z hladiska usporiadavania a evidencie informacii je tato ev idencia nevhodna najma preto lebo nasilne trha od seba dosle a odoslane informacie k tej istej veci - nema vecny pristup - pozera sa na informacie z toho hladiska ci prisli alebo odisli a nie z hladiska ku ktoremu pripadu-veci prinalezia.
Manual
03.07.05,18:57
Kniha doslej a vyslej posty je do urcitej miery prezitok z uplynulej doby.
V podnikoch sa viedol tzv. podaci dennik na evidenciu pisomnosti a knihy doslych a odoslanych zasielok, ktore zase sluzili pre evidenciu napr. postovych doporucenych zasielok, balikov a pod. - neslo o evidenciu pisomnosti (vid aj kolonky)
Toto sa najma vdaka uctovnym softverom a vyrobcom tlaciv, ktore ponukali modul dosla a vysla (resp. knihy dosla a vysla posta) posta prenieslo az do dnesnej doby. Z hladiska usporiadavania a evidencie informacii je tato ev idencia nevhodna najma preto lebo nasilne trha od seba dosle a odoslane informacie k tej istej veci - nema vecny pristup - pozera sa na informacie z toho hladiska ci prisli alebo odisli a nie z hladiska ku ktoremu pripadu-veci prinalezia.Miro ďakujem, podla Tvojho vyjadrenia je na SZČO alebo PO či takéto niečo bude viesť / evidovať došlú a vyšlú korešpodenciu... ???/
Ďakujem
anto
03.07.05,19:11
Doporučujem viesť aspoň kniku odoslanej pošty, a túto prikladať k dokladom o nákupe cenín - známok. Neviem, ako inak sa dá zdôvodniť výdavok na nákup cenín
miro_mr
03.07.05,19:22
Miro ďakujem, podla Tvojho vyjadrenia je na SZČO alebo PO či takéto niečo bude viesť / evidovať došlú a vyšlú korešpodenciu... ???/
ĎakujemPO by podla mna mala viest reg. dennik.
FO by mala viest evidenciu s rubrikami podla metodickeho pokynu.
Ale pokial jej viac vyhovuje viest doslu a odoslanu postu podla mna nic sa nedeje.
U PO tak kde je informacii trochu viac je treba si dat trochu namahy a viest to v reg. denniku.
Moj nazor je ze malym FO by mali dat s tymto uplne pokoj. Ak ma rocne dva dopisy tak naco viest ich evidenciu. Ak citi potrebu selektovat dosle a odoslane tak nech to robi. Ale ak toho bude mat viac, tak je urcite lepsie to viest v reg. denniku (ide o to nasledne usporaduvanie informacii do vecnych skupin). reg. zaznamy su aj dolezite maily aj faxy. Kniha odoslanej posty, ktorej zmysel vidim len v prerhlade postovych vydajov, poskytuje len prehlad postovneho za klasicku postu, cize jej zmysel sa vytraca a zaroven sa oddeluju nasilnym sposobom informacie jedej veci na odoslane a dosle.
Je pravda ze ked pravy archivar pocuje ze niekto vedie doslu a odoslanu postu zvlast tak sa mu jezia chlpy.

A este jedna vec - na trhu je kopa knih doslej a odoslanej posty, ale ani jednu som nevidel s kolonkami podla metodickeho pokynu.
miro_mr
03.07.05,19:25
Doporučujem viesť aspoň kniku odoslanej pošty, a túto prikladať k dokladom o nákupe cenín - známok. Neviem, ako inak sa dá zdôvodniť výdavok na nákup cenínAj Registraturny dennik poskytuje prehlad o odoslanych zasielkach. Cize ak ho vedies netreba to duplovat v knihe odoslanych zasielok.
juko
03.07.05,19:26
Manual, ja by som to na tvojom mieste začal evidovať tak ako to spomína miro_mr, lebo zákon o registratúrach to vyžaduje. Hoci sa jeho zavedenie do praxe oddialilo, nik mu neujde. Keď si to začneš robiť teraz, do nadobudnutia toho zákona vychytáš rôzne muchy ako a čo máš presne evidovať. Viem že je to práca naviac, ale zaregistroval som informáciu, že tvorcovia účtovných softvérov túto evidenciu začínajú zabudovávať do svojich programov.
Manual
04.07.05,03:05
Ďakujem za vyjadrenia
Pekné skoré ráno...