azte1
17.03.09,12:23
Dobry den poradaci,riesim podnajom a dostal som ponuku ist do prenajmu na neurcity cas s pravom kupy prenajateho bytu.Co sa tyka platby tak platil by sa najom a tkz.zaloha na byt vo vyske 10% z ceny bytu jednorazovo.Stretol sa uz niekto s niecim podobnym?Ako je to mozne pravne osetrit?dakujem za reakcie.
jar88
31.03.09,14:05
No konečne sa niečo na Slovensku, možno aj pohlo. Nenapísal si podstatné podrobnosti, ale ten základ sa mi naozaj páči.

Doteraz tu bol každý presvedčený, že porichtovať si bývanie je možné len ak máš peniaze na kúpu v hotovosti, alebo platiť hypotéku. Inú možnosť nikto nepripúšťal a každý kto na to nemal, vinil kapitalizmus a nespravodlivý trh.

Napíšte viac podrobností, aby sa to dalo riadne posúdiť.

Cenu, lokalitu, splátku, veľkosť atd.

Čo sa týka právneho zabezpečenia, pri dobrej vôli a čestných úmysloch, by nemal nastať žiadny problém.
azte1
01.04.09,06:39
Tak cena bytu je 50 000 eur,hotovost 5000 eur teraz ako rezervacna zaloha a splatky 300 eur,centrum Nitry,jednoizbovy byt plastove okna,nova elektrina,rekon.kupelna,rozloha 42 m2,balkon,pivnica.Byt je zmluvne na zaklade zmluvy o buducej zmluve môj.Dobu splacania si urcim ja podla mojich financnych mozností max.30 rokov.Ako by ste to pravne este inak osetrily?