mimuska1982
17.03.09,13:38
ahoj,
v septembri sa vydávam a budem sa sťahovať k manželovi. v terajšej práci musím skončiť. sťahujem sa cca 150 km. chcem vás poprosiť o informáciu, či existuje nejaký §,ktorý hovorí o skončení PP z dôvodu "nasledovania manžela" alebo niečo podobné. Poprípade, ak by som ukončila pracovný pomer dohodou alebo výpoveďou s dvojmesačnou výpovednou dobou, budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti, ak by som si nenašla hneď zamestnanie?
ďakujem veľmi pekne :)
Zoltán Kovács
17.03.09,12:40
ahoj,
v septembri sa vydávam a budem sa sťahovať k manželovi. v terajšej práci musím skončiť. sťahujem sa cca 150 km. chcem vás poprosiť o informáciu, či existuje nejaký §,ktorý hovorí o skončení PP z dôvodu "nasledovania manžela" alebo niečo podobné. Poprípade, ak by som ukončila pracovný pomer dohodou alebo výpoveďou s dvojmesačnou výpovednou dobou, budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti, ak by som si nenašla hneď zamestnanie?
ďakujem veľmi pekne :)

Ak si v posledných 4 rokoch si bola minimálne 3 roky poistená v nezamestnanosti, tak nárok na dávku v nezamestnanosti ti vzniká. Nezáleží na spôsobe, resp. dôvode rozviazania prac.pomeru.
Veronika R
17.03.09,12:42
Myslím, že v takomto prípade by Ti zamestnávateľ nemal robiť problémy, a mohla by si skončiť pracovný pomer dohodou k určitému dátumu. Ak by si si nenašla zamestnanie, budeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti, ak spĺňaš podmienky na jej poskytnutie, a to ak si v posledných štyroch rokoch, bola tri roky zamestnaná a platila poistenie v nezamestnanosti
mimuska1982
17.03.09,13:00
ďakujem vám :-)