ivan999
17.03.09,14:20
Dobry den,
Chcem sa spytat ako je to ked idem zamestnat studentov na dohodu chcem aby mali zhruba 3eur netto na hodinu a budu mat 100 hodin mesacne, nemaju iny prijem, budu u mna robit zhruba cely rok. Ake platby do poistovni, resp.DU som povinny odviest? Ako by sa to zmenilo keby neslo o studenta a o osobu, ktora ma TPP v inej firme?
dakujem
mzdarka renca
17.03.09,13:42
Dobry den,
Chcem sa spytat ako je to ked idem zamestnat studentov na dohodu chcem aby mali zhruba 3eur netto na hodinu a budu mat 100 hodin mesacne, nemaju iny prijem, budu u mna robit zhruba cely rok. Ake platby do poistovni, resp.DU som povinny odviest? Ako by sa to zmenilo keby neslo o studenta a o osobu, ktora ma TPP v inej firme?
dakujem

Zo všetkých dohôd odvádzaš do soc. poisťovne úrazové (0,8%) a garančné (0,25%) poistné.

nemôžu robiť 100 hod. mesačne

2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
ivan999
17.03.09,14:35
Dakujem takze mesacne to moze byt iba 80 hodin? Dan za studenta platim alebo nemusim platit? Pocul som ze od isteho prijimu sa plati este 14% do poistovne.
mzdarka renca
17.03.09,14:54
Dakujem takze mesacne to moze byt iba 80 hodin? Dan za studenta platim alebo nemusim platit? Pocul som ze od isteho prijimu sa plati este 14% do poistovne.

Daň platíš, resp. im ju zrážaš zo mzdy z odmeny, ale poistné len to, čo som vyššie napísala.
trpazlik
31.03.09,13:14
Ahoj :)
Uz tu citam dost dlho foryum ale stale si nie som isty :(

Takze chcel by som zamestnat 3 dievcata (tak aby kazda mala max.20 h)
Cize do Socialnej p. budem odvadzat úrazové (0,8%) a garančné (0,25%) poistné.

Dievcatam nebude presahovat plat 3000SK (po novom je to zevraj nieco okolo 8000 ???) takze ak si uplatnia


V Y H L Á S E N I E

na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti podľa § 36 ods. 6
zákona č. 595 ⁄2003 Z. z. o dani z príjmov (ďalej len „zákon")

Tak by nemali platit ziadnu dan ???

A este co vsetko musim prihlasit ?
Seba na Soc. a Dan. urade a dievcata len na Socialnom ???

PS: ak este nieco potrebujem doplnis mi to prosim ? a ak je nieco zle tak ma opravis prosiiim ?

Dakujem za skoru odpoved
Tweety
31.03.09,13:44
Ahoj :)
Uz tu citam dost dlho foryum ale stale si nie som isty :(

Takze chcel by som zamestnat 3 dievcata (tak aby kazda mala max.20 h)
Cize do Socialnej p. budem odvadzat úrazové (0,8%) a garančné (0,25%) poistné.

Dievcatam nebude presahovat plat 3000SK (po novom je to zevraj nieco okolo 8000 ???) takze ak si uplatnia


V Y H L Á S E N I E

na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej

činnosti podľa § 36 ods. 6
zákona č. 595 ⁄2003 Z. z. o dani z príjmov (ďalej len „zákon")

Tak by nemali platit ziadnu dan ??? Áno, nemali

A este co vsetko musim prihlasit ?
Seba na Soc. a Dan. urade a dievcata len na Socialnom ??? Áno

PS: ak este nieco potrebujem doplnis mi to prosim ? a ak je nieco zle tak ma opravis prosiiim ?

Dakujem za skoru odpoved

Odpovede v texte.
trpazlik
31.03.09,13:52
Naozaj nic ?
no konecne mam v tom trosku jasno :)) uz len tie dokumenty pozhanat :D
Ak by si si nasla chvilku mohol by som ta poprosit o nejake linky na tie dokumenty ?

PS: a este jedna otazka resp. dve. ak mam trvali prac pomer neplinu mi z toho este nejake dalsie povinnosti ? a druha: ak by som potom cez leto chcel zamestnavat uz len 2 dievcata a jedna by robila cely tyzden musel by som jej zmenit zmluvu na Dohodu o pracovnej cinnosti ? Ak ano aky je medzi tymyto dohodami rozdiel ?