norofox
17.03.09,14:28
len sa chcem opytat, akym sposobom sa peniaze davaju notarovi. Jeden notar vravi, ze sa najprv spise zapisnica, v ktorej stoji cislo uctu, na ktory ja peniaze prevediem (sa mi zda logicke). Druhy notar tvrdi, ze najprv peniaze vlozit na niektori z jeho uctov a az potom s potvrdenkou prist za nim a spisat zapisnicu (sa mi zda nebezpecne, lebo ved vlozenie neimplikuje povinnost urobit zapisnicu, kludne sa chlapik moze aj zatajit alebo ma ignorovat). Tak ako to je ? Diky.
Lianka
17.03.09,16:52
No veru, zamyslela som sa, hoci som to uz viackrat absolvovala... banka bola na prizemi, notar len o par schodov vyssie, tak som len zbehla do banky... S tymto notarom som mala uz aj predtym skusenost. Ja mam pocit, ze to bolo tak, ako pises v druhom pripade. Ze som najprv peniaze previedla, on medzitym napisal zapisnicu, zapipala mu sms, ze uz peniaze nabehli, az potom mi tu zapisnicu dal.

O tom, ze si poslal na jeho ucet peniaze, mas predsa doklad (vypis z banky). V nasom pripade bola notarska uschova viazana na dalsiu zmluvu (kupnopredajnu). A on by tiez musel pred organmi (...) zdovodnovat, z akeho titulu mu prisli peniaze na ucet. Bolo by to podla mna bezdovodne obohatenie. Ale chapem tvoje obavy.

Citam tu zapisnicu, v akom case je napisana (minuly, buduci?), je tam: ... predmetnu sumu zlozitel sklada... Dalej je uvedene: Zlozitel poukaze bezhotovostne na ucet natara JUDr... (cislo uctu, suma).
norofox
17.03.09,19:41
No otazkou ostava, ze co by sa stalo, keby jemu zapipa sms-ka, ty vybehnes do jeho kanclu, on sa podakuje a posle dovi-dopo ? :-)
Pred organmi by toho vela zdovodnovat nemusel, proste peniaze prisli, no a pravnici by sa vedeli vykrucat. Nikde sa predtym nic nepodpisalo, ze tie peniaze maju nieco s uschovou, zato sa mi ten prvy notar zda logickejsi a bezpecnejsi.
Ale sranda je, ze ten druhy notar tvrdi, ze ten prvy postup je absolutne neakceptovatelny, ze to tak nejde...