vieroslava
17.03.09,14:37
Priateľke sa stala smutná a zvláštna vec. Náhle jej umrel manžel, s ktorým nebola rozvedená, ale ani nežili v spoločnej domácnosti a 2 dni po jeho smrti ich dcéra dala bez vedomia ostatných dedičov (svojej mamy a brata) zapísať do obchodného registra prevod obchodného podielu dátovaný cca 1 rok pred smrťou jediného spoločníka a svojho otca na seba. Mám otázku, nezaniká náhodou smrťou spoločníka platnosť takejto zmluvy o prevode obchodného podielu. A dá sa s tým niečo ešte robiť? Dcéra totiž teraz vydiera matku a veľmi sa medzi nimi zhoršili vzťahy. Som si vedomá, že je to potrebné zveriť do rúk dobrého právnika, len či to má ešte význam.
mi_ke
17.03.09,18:16
Smrťou spoločníka platnosť zmluvy o prevode obchodného podielu určite nezaniká. Taktiež nevidím problém v tom, že rok po uzavretí zmluvy bol podaný návrh na zápis do OR, pretože dcéra sa stala spoločníkom uzavretím zmluvy a nie zápisom do OR. Lehota podať návrh do 30 tich dní od zmeny je bez následkov okrem možnej pokuty pre spoločnosť. Čo sa s tým dá robiť? Zrejme nič, snáď len napadnúť platnosť zmluvy o prevode, ale aj to je zúfalý pokus...
vieroslava
19.03.09,15:11
Ďakujem.