Saskia Ulicna
17.03.09,15:10
Dobry den, prosim o radu, lebo uz som zufala

Zapísala som prijatu zál. fa v CZK, nasledne aj uhradu cez pokl., potom som zapísala ostru fa v CZK, ale ked chcem dat preniest do dokladu tu zal. fa tak sa mi neodcita ta záloha, ale mi napise ze ostrá fa je nulova, neviem kde mam chybu v prirucke som nic nenasla.

Dakujem
Monika C.
17.03.09,17:13
Keď ideš zapísať ostrú faktúru musíš cez záznam dať odpočet zálohy a Ti to tam započíta . Skús. Zázam -odpočet zálohy.
babi2
17.03.09,17:29
Keď nahadzuješ ostrú faktúru, tak ju zadávaj cez položky dokladu a potom cez ZÁZNAM - ODPOČET ZÁLOHY
Saskia Ulicna
17.03.09,18:12
Baby ste zlate, ale mne to stale nejde, asi robim nieco zle.

1. Otvorím prij. fa
2. Zapisem celu ostru fa a potom dam záznam - zal. fa tam najdem tu správne a dam preniest do dokladu, suma sa mi tam ukaze cervena a mínusom, ale výsledna suma, kt. ma byt vlastne zostatok je 0, neviem co mam zle .
cloe
17.03.09,18:14
Baby ste zlate, ale mne to stale nejde, asi robim nieco zle.

1. Otvorím prij. fa
2. Zapisem celu ostru fa a potom dam záznam - zal. fa tam najdem tu správne a dam preniest do dokladu, suma sa mi tam ukaze cervena a mínusom, ale výsledna suma, kt. ma byt vlastne zostatok je 0, neviem co mam zle .

No veď, ak bola zálohová faktúra vo výške ostrej faktúry, tak výsledná suma má byť nula.
Saskia Ulicna
17.03.09,18:33
Praveze nebola, zal. fa je na polovicu ostrej.
babi2
17.03.09,18:52
Nenahadzuješ ju cez sumu ako normálne, ale pod tým, cez položky dokladu. Čiže zapíšeš č.dokladu, dátum, zaúčtovanie a potom otvor položky dokladu a zadaj sumu a predkontáciu ostrej FA a potom si otvor ZÁZNAM a Odpočet zálohy a zlikviduj sumu v akej bola DFZ uhradená