emarosl
17.03.09,16:04
Dobrý deň prajem,

viem, že sa už o tomto usmernení:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/zahrn_prepl_1008.pdf

veľa písalo. Dúfam, že sa nebudem opakovať.

Nie som si istý, či správne chápem toto usmernenie.

Výchádzam z predpokladu, že aj keď stále nie sú k dispozícií (ani v poisťovniach ani na Internete) tlačivá pre RZZP na rok 2008, sú k dispozícií zákony. Preto by si asi všetci daňovníci účtujúci v JÚ, ktorí v roku 2008 ukončili podnikanie, mali vedieť vypočítať prípadný preplatok RZZP za rok 2008 a zahrnúť ho do daňového priznania k dani z prijmov za rok 2008 v rámci úpravy základu dane podľa § 17 ods.8 zákona o dani z príjmov.

Mojou otázkou je, či so mnou súhlasíte, že je povinnosť (NIE MOŽNOSŤ) zahrnúť preplatok z vypočítaného RZZP za rok 2008 do daňového priznania k dani z prijmov za rok 2008 v prípade skončenia podnikania v roku 2008 (JÚ)?

A môžete mi poradiť, či správne tomuto usmerneniu chápem, že nedoplatok si môžem uplatniť len prostredníctvom dodatočného priznania k dani z prijmov za rok 2008? T.j. teraz vypočítaný nedoplatok z RZZP za rok 2008 si nemôžem zahrnúť teraz do riadneho daňového priznania, ale prípadne neskôr len prostredníctvom dodatočného priznania???

Ďakujem pekne za všetky Vaše názory!
emarosl
18.03.09,06:29
Neviete mi, prosím Vás, poradiť?