Jana Ravinger
17.03.09,17:34
poraďte mi prosím, v roku 2000 som previedol s.r.o. na tretiu osobu, ktorá pri podpise prebrala všetko účtovníctvo a celú písomnú agendu. no až v tejto chvíli som sa dozvedel,že toto táto osoba nedotiahla do konca a tak nedošlo k môjmu výmazu z obchodného registra. Okresný súd pri predložení mojich dôkazov ich neuznal a mňa ustanovil za jediného konateľa spoločnosti, súd prebehol bezo mňa. teraz ma požiadali o všetky písomnosti s.r.o. (súvisiace s tým), no ja nič nemám ani som sa už o túto fy nezaujímal. vôbec neviem čo je s tým, bol som presvedčený že podpisom tejto zmluvy je vlastne všetko z mojej strany skončené. Poraďte mi čo najskôr ako mám ďalej postupovať. Čo mi vlastne z toho vyplýva. Vôbec neviem čo ďalej.
ĎAKUJEM
mi_ke
17.03.09,17:31
je to zaujimavé, lebo ak si previedol obchodný podiel zmluvou o prevode obchodného podielu, v tom momente si prestal byť spoločníkom obchodnej spoločnosti aj bez vykonania zápisu v obchodnom registri. Otázka je, či si nový spoločník zvolil nového konateľa alebo sa na to vykašlal a ty si ostal stále konateľom. No to je nepravdepodobné, lebo to by nemohol bez tvojho vedomia vykonávať žiadnu činnosť. Možno samotná zmluva o prevode obchodného podielu nebola platná. Neviem aká bola úprava pred rokom 2004, no dnes musia byť podpisy na nej overené...
Economic
17.03.09,18:12
Akú máš v hrsti zmluvu o prevode obchodného podielu ? A čo ešte vtedy platný Dodatok k spoločenskej zmluve, resp. k zakladateľskej listine ? Muselo tam byť uvedené kedy zanikla funkcia konateľa !!! Vedela by som Ti poradiť, treba dať Návrh do OR na zosúladenie údajov.... viac info v mojom konte... Ak chceš, kontaktuj nás...
mi_ke
17.03.09,18:34
V dodatku spoločenskej zmluvy vôbec nemusí byť kedy zanikla funkcia konateľa, keďže obligatórnou náležitosťou spol. zmluvy sú len údaje len o prvých konateľoch a nie o ďalších konateľoch vymenovaných za pôvodných, takže vôbec nemusí dojsť k zmene spol. zmluvy.