vierkat
04.07.05,08:20
dostala som predfaktúru za poskytnutú službu. má sa táto predfaktúra zaúčtovať, alebo počkať na faktúru, ktorá príde po poskytnutí celej služby?

ďakujem...
bea
04.07.05,06:32
dostala som predfaktúru za poskytnutú službu. má sa táto predfaktúra zaúčtovať, alebo počkať na faktúru, ktorá príde po poskytnutí celej služby?

ďakujem...Predfaktúra sa len eviduje. Účtuje sa len úhrada a potom až vyúčtovacia faktúra.
liba2
04.07.05,06:32
dostala som predfaktúru za poskytnutú službu. má sa táto predfaktúra zaúčtovať, alebo počkať na faktúru, ktorá príde po poskytnutí celej služby?

ďakujem...
Predfaktúry=zálohové faktúry sa neúčtujú, iba evidujú. Záloha je poskytnutá až dňom úhrady, vtedy sa o nej účtuje prvýkrát. Spárovaním riadnej faktúry s touto úhradou bude tento prípad vysporiadaný.
Zužu
04.07.05,06:34
Ja robím v MRP a v Pacioli a všetky predfaktúry a zálohové fa si zapíšem do knihy faktúr. Používam osobitný číslený rad.
Príjemný deň.
lenkak
04.07.05,13:37
V MRP sa dajú zvlášť evidovať predfaktúry a k nim potom priradiť ostrú faktúru.
Fany
20.09.05,07:29
Na ostrej faktúry (rozúčt.predfaktúry na sumu + DPH) odpočítavaš zaplatenú predfaktúru, takže ostrá bude nulová, alebo taká ako predfak. iba rozúčtovaná?
lenkak
20.09.05,14:55
Ostrá faktúra sa bude rovnať predfaktúre, len sa fa zobrazí ako uhradená, nakoľko už bola zaplatená predfaktúra.
lenkak
20.09.05,14:58
Ale ak si chceš vystaviť vyššiu ostrú faktúru ako je predfaktúra, dá sa aj to, potom zostane neuhradený pri ostrej faktúre len rozdiel.
nikulik
10.11.05,09:30
Ja si faktúry nerobím v programe, ale v Exceli (vlastne OpenOffice), takže som sa Vás chcela opýtať či môžem vo faktúre, ktoru vystavujem zmeniť len nazov na PREDFAKTÚRA, a predmet ktorý im fakturujem? Ešte sme totižto nevystavovali žiadne predfaktúry, tak by som chcela vedieť či stačí keď zmením tieto dve veci..., či to ostatné môže ostať, aj rozpis bez DPH, DPH ,suma s DPH.
Tweety
10.11.05,09:37
Ja si faktúry nerobím v programe, ale v Exceli (vlastne OpenOffice), takže som sa Vás chcela opýtať či môžem vo faktúre, ktoru vystavujem zmeniť len nazov na PREDFAKTÚRA, a predmet ktorý im fakturujem? Ešte sme totižto nevystavovali žiadne predfaktúry, tak by som chcela vedieť či stačí keď zmením tieto dve veci..., či to ostatné môže ostať, aj rozpis bez DPH, DPH ,suma s DPH.1. Mala by si mať inú čiselnú radu na predfaktúry aby sa to neplietlo medzi normálne fa,
2. suma na predfa musí byť s DPH, ale bez členenia na ZD a daň.
;)
alusa783
01.11.12,06:37
ja si potrebujem overit učtovanie predfaktury/faktury

kupovali sme auto
1, predfaktura na 500e
2, uhradená + dali nam vyučtovaciu
3, uhrada dalšej predfaktury 4824e
4, vyučtovacia ALE na sumu 13308,33, dph 2661,67
odrátanie vyučtovanej zalohy -416,67, dph -83,33
odratanie nevyučtovanej zalohy -4824
celkom na úhradu 10 645,99 - to je ok (ZD 8067,66 dph 2578,33)

trošku ma to metie, lebo ak pri evidencii normalnej faktury dam ako položku to odp. zalohy 4824 tak mi výsledná suma sedí
ale nemám ako sprárovat uhradu predfaktury
alusa783
01.11.12,09:10
otazku berem nazad, ked som sa nato pozrela s odstupom času tak som to asi pochopila
normalnu fakturu som zapísala do zoznamu faktu bez položky kde sa odčítava zaplatená nevyučtovaná fakrura
a potom cez int doklad som to spárovala s uhradenou fakturou, myslím že to je ok, v prípade že nie prosím dajte vediet