marialo
17.03.09,18:18
Ahojte, prosím o radu. Syn si kúpil svadobný oblek. Problem je v tom, že nohavice od obleku elektrizujú. Chcela som ich namočiť do aviváži, ale na nohaviciach je našité, že je zakázané pranie. Vie mi niekto poradiť čo mám urobiť, aby som nemusela nohavice namočiť a aby neelektrizovali? Ďakujem
wegamizi
17.03.09,20:30
Neviem nazov, ale su spreje proti elektrizovaniu, inac aj v cistiarniach satsva by ti dali radu, pripadne pomohli nejakou chemiou.
Chobot
18.03.09,07:44
Ahojte, prosím o radu. Syn si kúpil svadobný oblek. Problem je v tom, že nohavice od obleku elektrizujú. Chcela som ich namočiť do aviváži, ale na nohaviciach je našité, že je zakázané pranie. Vie mi niekto poradiť čo mám urobiť, aby som nemusela nohavice namočiť a aby neelektrizovali? Ďakujem

Neviem síce, z akého materiálu sú tie nohavice, ale nech sú z čohokoľvek (okrem papiera), tak namočenie do aviváže a usušenie žiadnemu bežnému materiálu neuškodí, ani keby to bola vlna. Ja som už v ruke prepieral aj kravaty aj vlnené nohavice a nerozpustili sa...:D.

Škoda dávať čistiarni nejakých 5 EUR len za odstránenie elektrizácie.
alla66
18.03.09,13:37
http://www.modev.sk/index.php/sk/aktuality/dry-wool-8226-zehlicka-v-spreji-8226-silikonovy-sprej


Predchádza vzniku výbojom statickej elekriny, prevencia proti zasiahnutiu výbojom statickej elektriny, ktorá vzniká trením látky o seba, zvyčajne v suchom prostredí.
tina1
18.03.09,18:26
Skus si dlane natriet avivazou a prejs si si snimi po no nohaviciach.
alla66
20.03.09,22:34
:confused:Neviem, aviváž je hustý koncentrát a môžu zostať fľaky.Občas sa to stane i na prádle z pračky. To skôr zriediť s vodou v určitom pomere a jemným rozprašovačom postriekať. Nechať usušiť a potom vyskúšať, či elektrizujú.:)