ipomoni
17.03.09,18:42
dobry vecer, mohli ste mi vysvetlit a poradit kedy - stale tomu dost dobre nerozumiem - vznika kurzova strata a kurzovy zisk. dakujem vopred.
ipomoni
17.03.09,18:07
prosim poradte. dakujem pekne.
ipomoni
18.03.09,11:08
Prosim este raz mohli by ste mi poradit, neviem to preto sa pytam. verim ze sa niekto najde. dakujem pekne.
Andyke
18.03.09,11:28
FAKTÚRU zaeviduješ do knihy záväzkov s príslušným kurzom, ale Keď ju budeš uhrádzať napr. o týždeň alebo neskôr, tak kurz banky už bude iný. Ak zaplatíš viac ako máš v záväzkoch faktúru zaevidovanú tak máš kurzovú stratu, ak bude kurz nižší ako máš zaevid. faktúru tak máš kurz.zisk.
Pozn.: do peňažného denníka účtujeme skutočnú sumu úhrady t.j. ako bude uvedené vo výpise z účtu (príp. v hotovosti/
ipomoni
18.03.09,11:55
dakujem krasne, mne ide o nasledujuce, bola prijata v hotovosti uhrada fa, v ten isty den zauctovana do PD kurzom NBS a teraz neviem a tomu nerozumiem ci este k 31.12. 2008 je potrebne urobit "nejake" kurzove vyrovnanie - mozno zisk alebo stratu a tieto zauctovat ako posledne polozky. mohla by si mi este toto poradit. dakujem moc.
KvetkaK
18.03.09,11:58
dakujem krasne, mne ide o nasledujuce, bola prijata v hotovosti uhrada fa, v ten isty den zauctovana do PD kurzom NBS a teraz neviem a tomu nerozumiem ci este k 31.12. 2008 je potrebne urobit "nejake" kurzove vyrovnanie - mozno zisk alebo stratu a tieto zauctovat ako posledne polozky. mohla by si mi este toto poradit. dakujem moc.
Nie, na konci roka už neúčtuješ o kurzovych rozdieloch.
liba2
18.03.09,12:00
Nie, na konci roka už neúčtuješ o kurzovych rozdieloch.súhlasím, len doplním aby vedel aj prečo: lebo pohľadávka je 31.12.2008 vysporiadaná.