inga29
17.03.09,18:52
prosim vas do casti 3 B odpisi HM pisem tam odpisy stale ?? teda ked som mala odpis lebo nie je tam poucenie k tejto tabulke
lebo uctovna jednotka robili iba danove odpisy uctovne nie a ja ked tam ich napisem tak sa mi dan zmeni ako ked tam ju nenapisem
no ale vypnala som to s jednou uctovnickou a jedna mi povedala ze to tam mam napisat teda tie odpisy a druhe ze nie tak teraz neviem
prosim poradte mi
dakujem
inga29
17.03.09,17:53
zabudla som tam napisat, ze jedna sa o danove priznanie
evina
17.03.09,17:54
prosim vas do casti 3 B odpisi HM pisem tam odpisy stale ?? teda ked som mala odpis lebo nie je tam poucenie k tejto tabulke
lebo uctovna jednotka robili iba danove odpisy uctovne nie a ja ked tam ich napisem tak sa mi dan zmeni ako ked tam ju nenapisem
no ale vypnala som to s jednou uctovnickou a jedna mi povedala ze to tam mam napisat teda tie odpisy a druhe ze nie tak teraz neviem
prosim poradte mi
dakujem

Odpisy sa tam uvádzajú. U Vás pravdepodobne daňové = účtovným. Rozpíš v Poznámkach ...
inga29
17.03.09,17:57
Odpisy sa tam uvádzajú. U Vás pravdepodobne daňové = účtovným. Rozpíš v Poznámkach ...
tak ale ked ich tam uvediem tak potom mi to znizi dan no ale ja som do toho antitalent preto prosim o radu
ma to mi znizit dat?
Johanka
17.03.09,17:59
prosim vas do casti 3 B odpisi HM pisem tam odpisy stale ?? teda ked som mala odpis lebo nie je tam poucenie k tejto tabulke
lebo uctovna jednotka robili iba danove odpisy uctovne nie a ja ked tam ich napisem tak sa mi dan zmeni ako ked tam ju nenapisem
no ale vypnala som to s jednou uctovnickou a jedna mi povedala ze to tam mam napisat teda tie odpisy a druhe ze nie tak teraz neviem
prosim poradte mi
dakujem
Neviem aké treba k tejto tabuľke poučenie ... teda vlastne neviem, či sa dá takto zadanej otázke vôbec porozumieť. Píšeš z mobilu ?
Tabuľka je veľmi jednoduché porovnanie účtovných a daňových odpisov.
Podľa Zákona o účtovníctve a Postupov účtovania je účtovná jednotka povinná účtovať o odpisoch. Do tabuľky napíšeš účtovné odpisy. Prečo neúčtujete odpisy ?
Johanka
17.03.09,18:01
tak ale ked ich tam uvediem tak potom mi to znizi dan no ale ja som do toho antitalent preto prosim o radu
ma to mi znizit dat?
Klobúk dole - za odvahu . Klient (zamestnávateľ) vie podčiarknuté ?
inga29
17.03.09,18:01
no to uctovnicka uctuje iba danove odpisy lebo ze tie su zo zakona povinne a uctovne ze nie no asi tak jednoducho sa tak vyjadrila
evina
17.03.09,18:05
no to uctovnicka uctuje iba danove odpisy lebo ze tie su zo zakona povinne a uctovne ze nie no asi tak jednoducho sa tak vyjadrila

No to asi teraz neriešme. Daj si do hľadaj účtovné a daňové odpisy....
V DP napíšeš do oboch riadkov účtované odpisy a v Poznámkach vysvetlite, na základe čoho sa Vám účtovné a daňové odpisy rovnajú ...:)
inga29
17.03.09,18:35
Klobúk dole - za odvahu . Klient (zamestnávateľ) vie podčiarknuté ?
ja som iba jeho znama a som absolventka daneho studia no ale uz to bolo davno co som to studovala ale dal mi to skontrolovat lebo sa mu to nepacilo on no proste neidem to tu riesit
inga29
17.03.09,18:38
No to asi teraz neriešme. Daj si do hľadaj účtovné a daňové odpisy....
V DP napíšeš do oboch riadkov účtované odpisy a v Poznámkach vysvetlite, na základe čoho sa Vám účtovné a daňové odpisy rovnajú ...:)
prosim ta môzes minapisat presne do ktoreho riadka
dakujem
azla
17.03.09,18:53
Rozumiem tomu tak, že nemáte účtovný plán odpisov, jednoducho "ste si povedali", že daňové odpisy budú pre Vás tie isté odpisy, ktoré naúčtujete na účet 551.
Ak je to tak, takto to maš aj naúčtované, vyplňaš už iba DP, tak:
v III.časti tabuľke B
r.1 hodnota odpisov (daňové)
r.2. taká istá hodnota ako r. 1
r.3. prázdny
evina
17.03.09,18:56
prosim ta môzes minapisat presne do ktoreho riadka
dakujem

veru to už nevyriešite dva týždne pred podaním DP...
Časť III. B Do riadku 1 aj 2 napíšeš rovnakú sumu z odpisov z účtovníctva a v Poznámkach uvedieš , že sa Vám daňové a účtovné odpisy rovnajú a mali by ste napísať dôvod /teda tá účtovníčka/. Na dôvod sa ma prosím nepýtaj, lebo neviem ...:)

P.s. Mám firmu, ktorá má v majetku iba osobné auto. Tam uplatňujeme rovnosť odpisov, lebo pri frekvencii používania považujeme auto po 4 rokoch za odpísané, aj ked ma niektorí budú za to kritizovať ....
azla
18.03.09,15:42
P.s. Mám firmu, ktorá má v majetku iba osobné auto. Tam uplatňujeme rovnosť odpisov, lebo pri frekvencii používania považujeme auto po 4 rokoch za odpísané, aj ked ma niektorí budú za to kritizovať ....

Evina, ak auto firemné, ktoré permanetne jazdí, jasne, že nabehá km a sa za 4 roky opotrebuje.
Ale ak sa auto obstará a zaradí v decembri, tak predpokladám, že aj v takejto situácii by som riešila postup takto :

- 1. rok účtovné odpisy budú 1/48 (za mesiac) a daňové 1/4.
- 2. rok rovnaké
- 3. rok rovnaké
- 4. rok účtovné 11/48 a daňové 1/4

možno si to aj tak myslela.:rolleyes: Alebo ináč ?