Mrg
17.03.09,19:23
Chcela by som sa opýtať, či niekto nemá skúsenosti s internetovým nakupovaním cez ebay.co.uk, prípadne nevie poradiť iný obchodný porál na výhodné nákupy v UK, alebo USA?
Dopiriakova
18.03.09,07:32
to zalezi od toho co by ste chceli nakupovat
Mrg
18.03.09,11:39
oblečenie a topánky, elektroniku by som asi nekupovala, neviem si prestaviť cezhraničnú reklamáciu.
Inak som si všimla že niektoré anglické stránky neposielajú tovar na Slovensko. A preto to niektorí obchádzajú tak, že "nemenovaná SVK stránka" ponúka našincovi vytvorenie virtuálnej poštovej schránky v anglicku, na ktorú sa môj nakúpený tovar prepošle a oni mi ho potom pošlú samozrejme za poplatok na Slovensko. Potom však platím 2x poštovné. Raz anglické a raz slovenské. Sú nejaké anglické stránky, ktoré teda posielajú tovar k nám ???
maminka77
18.03.09,16:18
no tak toto by aj mna velmi zaujimalo. tusim sa tu zastavim viackrat...
kyblik
18.03.09,19:41
Mozno to nie je celkom k veci ale cez Ebay som z Nemecka kupoval dve auta. Problem bol v tom, ze majitel danu vec neohodnoti seriozne. Oba pripady to boli veci nadhodnotene. Problem potom nastava ked si clovek pre to ide, resp. mu to posielaju na dobierku. V oboch pripadoch to nieco stoji a su to dalsie naklady k danej veci. Nakup cez internet - Ebay osobne neodoporucam, hlavne nie tovar z ineho statu.:o
0905727331
18.03.09,20:16
ja mam s nakupom na e-bay len dobre skusenosti. je to vsak vzdy z nemecka ale vzdy viem co kupujem, popripade si necham odpovedat na nejasnosti a kupim az potom. najcastejsie kupujem suciastky na auto-moto, kde cena noveho tovaru porovnaneho u nas a tam ma aj s postovnym vyjde niekedy aj na 33% ceny na slovensku. kupujem zvacsa od firiem alebo takych co sa tym zaoberaju dlho. ak nie je pri popise tovaru uvedena cena zasielky na slovensko, poziadam o informaciu a zvacsa je to 15-25EUR /podla hmotnosti/.
uz sa stalo ze mi odpisali ze na SK nezasielaju ale ked som ich ubezpecil, ze peniaze viem poslat ako ostatnym formou bankoveho prevodu, tak nakoniec sa rozhodli ze poslu.
kyblik
19.03.09,05:41
Aby som nezabudol, moje negativne skusenosti boli so sukromnymi osobami predavajucimi cez Ebay. Firmy su mozno serioznejsie.
laurin
26.03.09,11:57
Ja mam z anglickym ebay len dobre skusenosti (klop-klop). Nakupoval som tu navigaciu garmin, nosice Thule, nejake parfemy, oblecenie. Vsetko super, rychla dodavka, platba Paypalom. Zatial som nebol nuteny nic reklamovat. Uspora oproti nasim obchodom (aj internetovym) znacna.
0905727331
14.04.09,18:57
akurat minuly tyzden som kupil cez e-bay.de motocykel za polovicnu cenu a jeden motor za asi 1/3 ceny u nas.. takze parada! (obcas sa fakt dobre podari)
peter kkk.
14.04.09,20:42
ja som mal spocitaku obrovske obavy nakupovania cez internet (ci mi to vobec pride a ak nie, ako budem reklamovat strhnute peniaze, ako reklamacie atd) ale musim povedat ze takto som nakupoval uz 5x (1x ebay.co.uk-hodinky - tu bola na moje prekvapenie az extra rychla dodavka) a vzdy spokojnost..teda az na posledny krat a aj to je slovensky eshop ktory nedosiel a na stranke uvadzaju ze niektory tovar nemusia mat na sklade a tym padom ho neodoslu (a samozrejme ani neupovedomia) takze uz nielenze sa neoplati nakupovat (predrazene vyradene veci)u nas ale ani cez internet...

inak mnoho firiem ma svoje eshopy a predavaju cez ebay ktory vyuzivaju ako nejakeho sprostredkovatela