joja33
17.03.09,20:21
Práve som prišla o 80 000 Sk, či 2 700€ ? Pred 10 - mi rokmi som sa upísala Amslicu, životnému poisteniu podľa tejto zmluvy som mala po 10 ich rokoch dostať 167 000 Sk pri ročnom skoro 20 000 covom vklade. Dostala som 85 000, hoci minuloročná odkupná hodnota bola 87 000 po roku + 20 000 je to 85 000. Čudná matematika však. Práve mi bolo povedané, že ľutujú, ale bola som ich agentkou zle informovaná, i ked na zmluve mám to čo mám. Nevrte Amslicu a hádam ani iným poisťovňam. Má niekto podobné skúsenosti???
šromo
17.03.09,19:31
10 rokov po cca 20.000,- a iba toľko?
Žasnem. "Dobrý" obchod
duves
17.03.09,20:29
No doležite je to, čo je na zmluve, nie čo povie poradca.
Suma vloženych prostriedkov sa nerovna odkupnej hodnote a zvlast nie po 10 rokoch, to je kratka doba a o.i. nie je nam jasne, ake rizika si mala poistene (aky si mala program). Životne poistky su na 20 - 30 rokov, vtedy sa vyrazne prejavi uročiteľ.
durisovad
17.03.09,20:39
Tie ich honosne reklamy predsa niekto musi zaplatit. Uz som o takych pripadoch zderstva pocula viacej razy.
Chobot
18.03.09,07:28
Práve som prišla o 80 000 Sk, či 2 700€ ? Pred 10 - mi rokmi som sa upísala Amslicu, životnému poisteniu podľa tejto zmluvy som mala po 10 ich rokoch dostať 167 000 Sk pri ročnom skoro 20 000 covom vklade. Dostala som 85 000, hoci minuloročná odkupná hodnota bola 87 000 po roku + 20 000 je to 85 000. Čudná matematika však. Práve mi bolo povedané, že ľutujú, ale bola som ich agentkou zle informovaná, i ked na zmluve mám to čo mám. Nevrte Amslicu a hádam ani iným poisťovňam. Má niekto podobné skúsenosti???

Uvádzaš neúplné údaje, na základe ktorých nie je možné povedať, či ťa obrala poisťovňa, alebo si o peniaze prišla svojim vlastným rozhodnutím.

Nenapísala si, na akú dobu si poistku uzavrela, ďalej z akého dôvodu bolo poistenie ukončené (predpokladám že si ho predčasne zrušila a bola ti vyplatená odkupná hodnota). Tiež nepíšeš, či išlo o kapitálové životné poistenie či investičné alebo nejaké iné.

V každom prípade je jednoznačné, že finančne nie je výhodné predčasne rušiť poistku, lebo dostaneš len okupnú hodnotu, ktorá v prípade poistiek uzatvorených na dlhší čas je oveľa nižšia, než zaplatené poistné.

Ďalším faktorom môžu byť rôzne pripoistenia, ktoré podstatne navýšia mesačné (prípadne ročné) poistné, ale nemajú veľký vplyv na odkupnú hodnotu. Odkupná hodnota je závislá len od kapitálovej zložky. Mohlo sa napr. stať, že za kapitálové poistenie si si platila napr. 13.000 a tie pripoistenia boli 7.000.

Takže je možné, že ti zle poradila poradkyňa, alebo že si sa rozhodla pre predukt pre teba nevýhodný, ale neverím, že by ti poisťovňa nevyplatila to, čo ti podľa zmluvy patrí.
vieroslava
20.03.09,13:08
Práve som prišla o 80 000 Sk, či 2 700€ ? Pred 10 - mi rokmi som sa upísala Amslicu, životnému poisteniu podľa tejto zmluvy som mala po 10 ich rokoch dostať 167 000 Sk pri ročnom skoro 20 000 covom vklade. Dostala som 85 000, hoci minuloročná odkupná hodnota bola 87 000 po roku + 20 000 je to 85 000. Čudná matematika však. Práve mi bolo povedané, že ľutujú, ale bola som ich agentkou zle informovaná, i ked na zmluve mám to čo mám. Nevrte Amslicu a hádam ani iným poisťovňam. Má niekto podobné skúsenosti???
A to ti poistku robila zrejme pre teba cudzia osoba. Môjho manžela navliekol do životného poistenia jeho vlastný švagor, každý rok má platiť viac a viac, ako bola prvá platba a zrejme jediný, kto na tomto poistení zarobí (provízie z uzatvorenej poistky), lebo už teraz je jasné, že manžel dostane po 10 rokoch menej, ako tam vložil, je jeho vlastná rodina-švagor, ktorý sa vôbec nehanbí, že ho takto obtiahol.
Lianka
20.03.09,13:15
Vieroslava, nie som poistovak (neznasam ich), ale tiez mam poistku v Amslicu a pevne dufam, ze este zo tri roky vydrzi, kym mi ta zmluva skonci.

Tvoj muz ma pravdepodobne dohodnutu indexaciu, t. j. kazdy rok sa mu navysuje suma (myslim, ze o vysku inflacie). Ja som si tuto "sluzbu" nedala prave z dovodu, aby som kazdym rokom neplatila viac. Myslim, ze indexacia sa da zrusit a poistne by sa mu v dalsich rokoch nezvysovalo.
Xanti
20.03.09,13:32
A to ti poistku robila zrejme pre teba cudzia osoba. Môjho manžela navliekol do životného poistenia jeho vlastný švagor, každý rok má platiť viac a viac, ako bola prvá platba a zrejme jediný, kto na tomto poistení zarobí (provízie z uzatvorenej poistky), lebo už teraz je jasné, že manžel dostane po 10 rokoch menej, ako tam vložil, je jeho vlastná rodina-švagor, ktorý sa vôbec nehanbí, že ho takto obtiahol. Vieroslava a prečo manžel neupravil poistku? Ved indexácia ( každoročné zvyšovanie poistky ) sa dá zrušiť, je to jednoduché tlačivo čo sa pošle na poisťovnu. A tiež asi má tvoj mng. uzavreté pripoistenia, ktoré sú v amslicu pomerne dosť drahé.

Pre JOJA33 a VIEROSLAVA
Takže ty nemôžeš rátať, že dajme tomu platíš 20 000 ročne poistku tak dostaneš po 10 rokoch 200 000 a viac. Ked možno z tých 20 000 je ako píše chobot 7 000 na pripoistenia. Tiež ak si platíš poistku za auto, a nič sa ti nestane a auto predáš ( a nečerpeš poistné plnenie ) tak ti poisťovna nevráti späť peniaze, ktorými ti kryla chrbát kým si vlastnila to auto. Keby sa stal úraz, a poisťovna by vyplatila poistné plnenie tak by ste asi nekričali "obtiahli ma o peniaze" lebo by ste dostali viac ako ste zaplatili. Ved to je systém poistenia. Porozmýšlajte o tom. :eek:
iriska
21.03.09,15:08
Stačí sa opýtať, napr. aj v poradenskej spoločnosti odkiaľ pochádzal poradca, čo sa dá so zmluvami robiť. Veď na to tí poradcovia sú. Nielen, že uzatvorím poistku a potom na neho 10 rokov nadávam, predsa zdvihnem telefón a zistím.
Inak, momentálne "obtiahla" veľa ľudí na finančných produktoch kríza. Ja mám tiež poistku na 10 rokov, ale vidím, že je tam cca 1/4 toho, čo som tam navkladala - informovala som sa a - nechám ďalších 5 rokov a uvidím, či porastie. Predsa to niekedy pôjde aj hore. Ťažko toto ale vysvetľovať človeku, čo má klapky na očiach a vidí len ten mínus na výpise.
duves
21.03.09,19:14
Vieroslava, nie som poistovak (neznasam ich), ale tiez mam poistku v Amslicu a pevne dufam, ze este zo tri roky vydrzi, kym mi ta zmluva skonci. .
No hadam Amslico vydrží dlhsie, aspon este 18 rokov.


Tvoj muz ma pravdepodobne dohodnutu indexaciu, t. j. kazdy rok sa mu navysuje suma (myslim, ze o vysku inflacie). Ja som si tuto "sluzbu" nedala prave z dovodu, aby som kazdym rokom neplatila viac. Myslim, ze indexacia sa da zrusit a poistne by sa mu v dalsich rokoch nezvysovalo.
Myslim, že staci platiť nasledovny rok tu istu sumu poistneho čo doposial. Poistovna to akceptuje ako odmietnutie indexacie.

Apropo indexacia. Co som ja v roku 2001 uzatvaral poistku (kapitalovu), tak mi bolo vysvetlovene, že indexacia kopiruje inflaciu. Za prepredchadzajuci rok. Potom som to kontroloval a nezodpovedalo to tomu. Myslim si, že poistovne si stanovuju indexaciu podla svojich kriterii.
IVEB
25.03.09,15:11
Mám životnú poistku Zlatý kapitál plus - Amslico , a zaujímalo by ma ako je to s ochranou môjho poistenia , ručí mi štát / do určitej výšky/ , že v prípade krachu poisťovne neprídem o všetky peniaze? Totiž pýtam sa to preto , lebo dnes som bola v pobočke v KE a tam mi bolo povedaná , že štát ručí za môj vklad do určitej výšky. Tak ručí alebo neručí za vklady v životných poisťovniach ?
durisovad
25.03.09,15:18
Ja som kdesi citala, ze za poistovne ruci tzv. ZAISTOVNA. Ale do akej vysky, to netusim. Stat ruci len za vklady v bankach.
Pohar
25.03.09,16:47
A to ti poistku robila zrejme pre teba cudzia osoba. Môjho manžela navliekol do životného poistenia jeho vlastný švagor, každý rok má platiť viac a viac, ako bola prvá platba a zrejme jediný, kto na tomto poistení zarobí (provízie z uzatvorenej poistky), lebo už teraz je jasné, že manžel dostane po 10 rokoch menej, ako tam vložil, je jeho vlastná rodina-švagor, ktorý sa vôbec nehanbí, že ho takto obtiahol.
presne toto sa stalo aj nám
rodina!!!
úplne presne to isté!
Peggy63
25.03.09,17:10
Co sa týka poistovni, ak niektora skrachuje berie si poistencov iná poistovna, takže o peniaze nepridetre
Peggy63
25.03.09,17:12
aj to len do urcitej vyšky
pánkoj
25.03.09,17:25
Vieroslava, nie som poistovak (neznasam ich),

... neznášaš poisťovákov, a prečo potom máš poistku? - robil si si ju vari sám?

ale tiez mam poistku v Amslicu a pevne dufam, ze este zo tri roky vydrzi, kym mi ta zmluva skonci.

Tvoj muz ma pravdepodobne dohodnutu indexaciu, t. j. kazdy rok sa mu navysuje suma (myslim, ze o vysku inflacie). Ja som si tuto "sluzbu" nedala prave z dovodu, aby som kazdym rokom neplatila viac. Myslim, ze indexacia sa da zrusit a poistne by sa mu v dalsich rokoch nezvysovalo.


......
mzdarka renca
25.03.09,17:39
Každá poisťovňa (aspoň tá moja áno) posiela poistníkom papier-doklad, kde je napísané, že ak nesúhlasia s indexáciou, nech to týmto dokladom oznámia poisťovni.
Zatiaľ som si indexáciu nezrušila, lebo nie je to veľmi vysoké navýšenie cca +-100 Sk/rok a na konci poistenia chcem mať reálnu sumu ako pri podpise poistky.
duves
25.03.09,17:48
Každá poisťovňa (aspoň tá moja áno) posiela poistníkom papier-doklad, kde je napísané, že ak nesúhlasia s indexáciou, nech to týmto dokladom oznámia poisťovni.
Zatiaľ som si indexáciu nezrušila, lebo nie je to veľmi vysoké navýšenie cca +-100 Sk/rok a na konci poistenia chcem mať reálnu sumu ako pri podpise poistky.
Neviem ako ty, ale ja mam indexaciu iba na poistnu udalost. Suma po dožití sa mi neindexuje. Pozri si to lepsie.
Katy a R
25.03.09,17:53
Je smutné .... že väčšina ľudí vôbec nečíta, akú zmluvu podpisuje ...
durisovad
25.03.09,18:31
Vacsina ludi tomu, co je v zmluvach, ani velmi nerozumie. Nechaju na agentovi, aby im vysvetlil podrobnosti, ale su agenti, ktori presvedcia ludi na taku poistku, z ktorej maju oni najvyhodnejsiu proviziu, ale ktora nie je pre poisteneho prave najvyhodnejsia.
Chobot
26.03.09,15:04
Ja som kdesi citala, ze za poistovne ruci tzv. ZAISTOVNA. Ale do akej vysky, to netusim. Stat ruci len za vklady v bankach.

Trochu to upresním, aby sa nevysvetlil zle pojem zaisťovne.

Zaisťovňa nepoisťuje poisťovňu, ale slúži na spolupoistenie rizika, ktoré sama poisťovňa nedokáže znášať, resp. v prípade poistnej udalosti by plnenie z poistky bolo pre poisťovňu finančne náročné či likvidačné.

Uvediem na príklade.

Príde sa poistiť osoba na nejakú bežnú sumu, napr. 10.000 EUR. Takéto osoby môže prijať poisťovňa do vlastného portfólia, pretože riziko pri úmrtí takéhoto klienta nie je veľké - vyplatí 10.000 EUR a hotovo. Ani keby zomrelo viac takýchto osôb, tak to nespôsobí problémy poisťovni, lebo s tým rizikom pri výpočte poistného rátala.

Ak ale príde klient, ktorý sa chce dať poistiť na sumu 200.000 EUR, tak v prípade poistnej udalosti keby mala poisťovňa vyplatiť naraz 100.000 EUR, tak to už je dosť závažná suma. Je rozdiel mať 1 poistku na 200.000 EUR a 20 poistiek na 10.000 EUR. Pravdepodobnosť, že by zomreli všetci 20 poistení na 10.000 EUR je veľmi malá a nižšia, než že by zomrel tej jeden poistený na 200.000 EUR.

Preto poisťovňa potrebuje niekoho, kto by v prípade smrti toho 200.000 EUR klienta jej pomohol vyplatiť tú sumu. Preto existujú zaisťovne, ktoré sa spolupodieľajú na poistení takýchto vysokých rizík. Poisťovňa platí zaisťovni nejakú províziu a v prípade poistnej udalosti si rozdelia poistné plnenie, napr. že poisťovňa vyplatí 200.000, ale zaisťovňa prispeje na túto poistnú sumu čiastkou 100.000 EUR.

Teda zaisťovňa neslúži na poistenie poisťovne ako takej pre prípad straty, ale slúži na zaistenie vysokého rizika, ktoré nedokáže poisťovňa sama pokryť. Nie všetky poistky sú zaistené zaisťovňou, len tie vysoké. Limit, kedy bude poisťovňa zaisťovať poistky si určí poisťovňa sama.
duves
26.03.09,16:18
Trochu to upresním, aby sa nevysvetlil zle pojem zaisťovne.

....Ani keby zomrelo viac takýchto osôb, tak to nespôsobí problémy poisťovni, lebo s tým rizikom pri výpočte poistného rátala.

No prave ja som bol v tom, že zaistovne istia poistovnu pri hromadnych poistnych pripadoch. Napokon, tak to tuším funguje pre neživotnych poistnych udalostiach, napr.pri rozsiahlych živelnych pohromach (povodne, zemetrasenie...). Alebo sa mylim?
samuelovic
26.03.09,16:54
Všimnite si jednu spoločnú vec pri poistkách. Všetky sú výhodné keď ich uzatvárate, až do chvíle kým netreba vyplácať. Vtedy Vám povedia, no viete to bola iná doba, iné sumy atď.
Za komančov ste uzavreli poistku, lebo o 20 rokov budete mať na učte 50 tis a kupite si byt. A teraz no viete ale čo je to 50 tis.
A keĎ teraz budem zase 20 rokov platiť po 35 eur, akú to bude mať hodnotu a čo si za to kúpim keď mi ju vyplatia o 30rokov?
mzdarka renca
26.03.09,17:09
Všimnite si jednu spoločnú vec pri poistkách. Všetky sú výhodné keď ich uzatvárate, až do chvíle kým netreba vyplácať. Vtedy Vám povedia, no viete to bola iná doba, iné sumy atď.
Za komančov ste uzavreli poistku, lebo o 20 rokov budete mať na učte 50 tis a kupite si byt. A teraz no viete ale čo je to 50 tis.
A keĎ teraz budem zase 20 rokov platiť po 35 eur, akú to bude mať hodnotu a čo si za to kúpim keď mi ju vyplatia o 30rokov?

no a z tohoto dôvodu je indexácia, t.j. každoročné navyšovanie sporiacej čiastky, aby pri ukončení poistenia sme si mohli za cieľovú sumu niečo aj kúpiť.
duves
26.03.09,17:24
no a z tohoto dôvodu je indexácia, t.j. každoročné navyšovanie sporiacej čiastky, aby pri ukončení poistenia sme si mohli za cieľovú sumu niečo aj kúpiť.
mzdarka renca, popozerajte si, ci mate indexovanu sumu po dožití. Lebo ja nemam.
Chobot
26.03.09,22:12
mzdarka renca, popozerajte si, ci mate indexovanu sumu po dožití. Lebo ja nemam.

Suma pri dožití sa neindexuje. Je to z jednoduchého dôvodu - poistná suma pre dožitie sa vypláca pri dožití a tvorí ju vlastne rezerva poistného plus výnosy + podiely na prebytkoch poistného. Takže nie je možné dopredu stanoviť, aká bude skutočná suma pri dožití.
anklar
26.03.09,22:29
Keď počujem o Amslico, otvára sa mi žabykláč vo vrecku. A to som s nimi uzavrela zmluvu pred 13 rokmi. Z Amslico mi je zle. Je mi z nich zle. Hnus. (hotovo).
mzdarka renca
26.03.09,23:11
Z Amslica aj mne, ale hlavne jednej mojej koleginke, tá ma s nimi "rozprávkovú" skúsenosť.
Našťastie naša rodina má všetky poistenia v inej poisťovni.
duves
27.03.09,06:30
Suma pri dožití sa neindexuje. Je to z jednoduchého dôvodu - poistná suma pre dožitie sa vypláca pri dožití a tvorí ju vlastne rezerva poistného plus výnosy + podiely na prebytkoch poistného. Takže nie je možné dopredu stanoviť, aká bude skutočná suma pri dožití.


No ved prave, suhlasim, ale kolegyna píše:

no a z tohoto dôvodu je indexácia, t.j. každoročné navyšovanie sporiacej čiastky, aby pri ukončení poistenia sme si mohli za cieľovú sumu niečo aj kúpiť.

Fakt nerozumiem.
BXLmiami
27.03.09,13:12
Ja teda neviem,ale myslím že poistovna,aj životná,je preto poistovna,že ťa poistuje pre nepredvídané udalosti a to,že je tam šetrenie je fajn,ale ked budem chcieť čisto si našetriť peniaze a mať uroky,tak si vyberiem termínovaný učet,alebo ING či M konto.Tu ide hlavne o to,že ked náhodou so mnou spadne lietadlo,tak moja rodina dostane peniaze a nezostane naholo atd,atd.Mám pôžičky a leasingy a ak zostanem PN,je dobrý príjem z poistenia.Ked som tu životnu poistku uzatvárala,myslela som hlavne na toto a nie na to,že prioritne šetrím peniaze.Aj ked samozrejme aj to je dôležité,ale tie nižšie našetrené peniaze odrážaju poistovaciu funkciu poistovne.
frinceznicka
28.03.09,07:44
no chobot, len si pozri ake mas vynosy. tie moje su teda dost ubohe a to mam v amslicu 2 poistky na nadstandardne sumy.
poistka ktora je spojena so sporenim je pre klienta v konecnom dosledku nevyhodna. proste setrite na dochodok oddelene a oddelene si dajte poistit rizika a urazy ktore by sa vam mohli stat a ktore by mohli negativne ovplyvnit zivot vasej rodiny. mna tiez velmi dobry kamarat navliekol do poistky, ktoru vlastne vobec nepotrebujem, verila som mu vsak som ho poznala roky, no v OVB s neho spravili vymleteho bezcharakterneho cloveka, a nie je jediny taky co ho poznam, nechali sme si radit u viacerich aj s poistkami aj s hypotekou, a vsetci nam radili nakoniec to z coho oni mali najlepsiu proviziu, nie to co bolo pre nas najvyhodnejsie. dokonca mi jeden otvorene povedal, ze mi da radu az ked mu dam kontakty aspon na 5 ludi ktorych moze oslovit s ponukou zivotneho poistenia alebo hypoteky a moze sa odkazat na mna, ze akoze ja davam referencie.....to bolo posledny raz co som sa s nim stretla. :)
Miriam.x
28.03.09,08:42
Ja teda neviem,ale myslím že poistovna,aj životná,je preto poistovna,že ťa poistuje pre nepredvídané udalosti a to,že je tam šetrenie je fajn,ale ked budem chcieť čisto si našetriť peniaze a mať uroky,tak si vyberiem termínovaný učet,alebo ING či M konto.Tu ide hlavne o to,že ked náhodou so mnou spadne lietadlo,tak moja rodina dostane peniaze a nezostane naholo atd,atd.Mám pôžičky a leasingy a ak zostanem PN,je dobrý príjem z poistenia.Ked som tu životnu poistku uzatvárala,myslela som hlavne na toto a nie na to,že prioritne šetrím peniaze.Aj ked samozrejme aj to je dôležité,ale tie nižšie našetrené peniaze odrážaju poistovaciu funkciu poistovne.
Tiež som mala poistku, ktorá ma mala chrániť v prípade dlhšej PN, a keď k tomu prišlo po 10 rokoch platenia si poistky, zistila som, že to čo mám v zmluve pre nich nie je až tak podstatné, oni majú vlastné predpisy, ktoré sú len k nahliadnutiu na pobočke. O tom sa mi samozrejme pri podpisovaní zmluvy nikto nezmienil. Nevyplatili mi nič.
mzdarka renca
28.03.09,09:20
No ved prave, suhlasim, ale kolegyna píše:


Fakt nerozumiem.


duves, zle som sa vyjadrila, je to dynamika. napr. v roku 2004 som si uzatvorila ŽP, cieľová suma 192802Sk a mesačná platba 600Sk. Od roku 2005 som prijala každú dynamiku a k dnešnému dňu mám cieľovú sumu 236226Sk a mesačná platba je 744Sk. Za celé obdobie sa mi mesačné platenie navýšilo o 144Sk, čo je zanedbateľná čiastka a cieľová suma sa mi zvýšila o 43424 Sk. Upozorňujem, že nemám Amslico.
majja
19.05.09,21:37
Ja by som sa chcela pripojiť k výrazu AMSLICO=podvod
v r.1999 som cez MBI uzavrela exkluzívny produkt"Zabezpečenie financovania" .Poistka je uzavretá na 20rokov s čiastočnými výplatami po 10,15 a 20rokoch.. Poistenie je na poist.sumu 244 111.-skk-poistne 12 489skk. Pripoistenie pre smrt následkom urazu -poist.suma 244 111.-poistne 688.-,trv.invalidita urazom -poist.suma 244 111.- -poistne 691.-, oslobodenie od plat.poistneho 832.- Mam doteraz grafy , ktorými ma presvedčila pracovníčka MBI , že po 20rokoch pri garantovanom 5% zisku dostanem cca dalších 244 000skk (celkom 488 000.-Skk) + podiel na zisku. V navrhu zmluvy mám uvedené 1.výplata po 10rokoch 171 094,- 2.výplata po 15rokoch 211 275.- a posledná výplata po 20rokoch 284 386.-skk. Moznost poskytnutia uveru po 5rokoch 292 933.-skk. Poznamka je ,ze hodnoty sú uvádzané vrátene podielu na dodatk.zisku a dodatkovej hodnoty. K zmenám uvedených hodnôt môže dojsť aj následkom ocenenia rizík. Hodnoty nie sú garantované, pretože skut. hodnoty podielu na dodatk.zisku závisia od vývoja ekonomiky.
Teraz mi doslo od Amslica, ze mi bude uhradené:
-celk.uhradené poistné za zákl.život.poistenie 124 890.-skk
- čiastk. výplata 81 370.-skk
-podiel na výnose 2 759.-skk
PLnenie celkom 84 129.-skk
Základ dane (?? ) -40 761.- Skk
upravený základ dane (??) -40 761.-skk
sadzba dane 19% 0 Skk
daň 0 skk
položky znižujúce výplatu poistného plnenia celkom 0 skk
CELKOM K VYPLATE 84 129.-SKK

Trochu divné údaje ,ked v návrhu je písaná síce negarantovaná suma ,ale je to suma 171 094.-skk. Kde je vlastne zmizol 5% garantovaný zisk(úrok)??
Ja som vložila 12 489x10rokov= 124 890 skk a tieto peniaze mi vyrobili za 10rokov podiel na výnose 2 759.skk?? . Celkovo som zaplatila 14 700x10rokov= 147 000.-skk. Tych 22 110.skk padlo na pripoistenia.

Mám nárok na reklamaciu? Čo s tým,že vyplatená suma je cca polovica zo slubovaného? A vraj po dalsich 5 rokoch dostanem 81 370skk + cca 1350 podiel na výnose a to iste po dalsich 5.rokoch. Takze mojich cca 250 000skk zarobi v Amslicu cca 5000.-skk. TRAPNE!!!
MATE niekto k tomu nejaku skusenost? Alebo čo sa dá s tým robiť??? Od Europenzie(dostali ma ako tzv. sirotskeho klienta lebo z MBI uz nespolupracuje s amslicom) som dostala presviedčanie , že možem túto poistku pri 10-vyročí zrušiť a celú sumu -t.j. 124 890.-skk vraziť do jednorazoveho vkladu-uz ani neviem ako sa ten produkt v amslicu vola a platit po 15000skk rocne donekonecna.
Neviem ako to všetko predycham....
anklar
19.05.09,22:01
Ja by som sa chcela pripojiť k výrazu AMSLICO=podvod
.......
Neviem ako to všetko predycham....

Jedine tak, že si to zaknihuješ ako extrémne zlú investíciu, alebo ako jedno zlé rozhodnutie.
Som na tom podobne. Amslico som nevedomky, z neznalosti a z podfuku akejsi podvodníčky, podporila vysokou sumou. Že je takmer celý vklad fuč som sa dozvedela 2 roky po 10. výročí zmluvy. Lepšie urobíš, ak zabudneš na celé Amslico. Ešte som sa nestretla s človekom, ktorý s Amslicom uzavrel minimálne pred 10 rokmi zmluvu a chválil by to. Z toho mi vychádza, že nielen agentom tejto poisťovne išlo výlučne o chytanie dušičiek, ale aj samotnej poisťovni. Istá pani z Amslica mi povedala, že chápe reakcie sklamaných klientov a chápe aj to, že mnohí tým zmluvám celkom nerozumeli, lebo že vraj poistným zmluvám rozumejú výlučne poisťováci. Hm!
Pohar
20.05.09,05:05
my sme s manželom úspešne v marci ukončili poistky v Amslicu...
a teraz čakáme na odpoveď.......
tak snáď sa už dočkáme :(
Tweety
20.05.09,05:27
my sme s manželom úspešne v marci ukončili poistky v Amslicu...
a teraz čakáme na odpoveď.......
tak snáď sa už dočkáme :(
Dočkáš sa, dočkáš, dcéra sa od včera vytešuje, dostala peniažky späť.
Pohar
20.05.09,05:30
Dočkáš sa, dočkáš, dcéra sa od včera vytešuje, dostala peniažky späť.
dakujem za odpoved
a kolko im to trvalo kým sa ozvali???
ja som tam volala že tak 3 mesiace až pol roka!!!:mad:

no som z toho trochu mimo, ale vždy lepšie takto ako v tom pokračovať....

po 10 rokoch sme to ukončili - a vidím že sme urobili dobre.
Tweety
20.05.09,05:32
dakujem za odpoved
a kolko im to trvalo kým sa ozvali???
ja som tam volala že tak 3 mesiace až pol roka!!!:mad:

no som z toho trochu mimo, ale vždy lepšie takto ako v tom pokračovať....

po 10 rokoch sme to ukončili - a vidím že sme urobili dobre.
Poistku zrušila v marci s tým, že do konca mája jej podiel vyplatia, a oni kupodivu vyplatili ešte skôr.
Sabadka
20.05.09,07:50
duves, zle som sa vyjadrila, je to dynamika. napr. v roku 2004 som si uzatvorila ŽP, cieľová suma 192802Sk a mesačná platba 600Sk. Od roku 2005 som prijala každú dynamiku a k dnešnému dňu mám cieľovú sumu 236226Sk a mesačná platba je 744Sk. Za celé obdobie sa mi mesačné platenie navýšilo o 144Sk, čo je zanedbateľná čiastka a cieľová suma sa mi zvýšila o 43424 Sk. Upozorňujem, že nemám Amslico.
Tak to máš véééééééééééééľké šťastie, radím ani si s nimi nezačínaj
Sabadka
20.05.09,07:57
my sme s manželom úspešne v marci ukončili poistky v Amslicu...
a teraz čakáme na odpoveď.......
tak snáď sa už dočkáme :(
Potom nám daj vedieť či si aj spokojná s tým čo si dostala. Som naozaj veľmi zvedavá.
Sabadka
20.05.09,07:59
Poistku zrušila v marci s tým, že do konca mája jej podiel vyplatia, a oni kupodivu vyplatili ešte skôr.
Dúfam, že na nej veľa nestratila.
Pohar
20.05.09,08:01
Potom nám daj vedieť či si aj spokojná s tým čo si dostala. Som naozaj veľmi zvedavá.
no určite budeme stratoví........

to už vieme teraz.....
ale nám išlo o to ukončiť to, a nedávať tam ďalej peniaze......
Tweety
20.05.09,08:02
Dúfam, že na nej veľa nestratila.
Dostala vyplatené ešte o niečo viac, ako tá pani v marci prepočítala, samozrejme, znížené o to, čo bola poistená.
Sabadka
20.05.09,08:11
Dostala vyplatené ešte o niečo viac, ako tá pani v marci prepočítala, samozrejme, znížené o to, čo bola poistená.
Tak to si môže blahoželať, asi svetlá výnimka alebo "z pekla štestí" :)
mmj
20.05.09,08:35
myslim, ze tuto temu treba drzat pri zivote!!! mna ste prinutili, aby som si dnes pozrela poistky, lebo uz par rokov je po podpise... bude to prva vec, kt. spravim po navrate domov. zatial sa utesujem,ze nemam ani jednu zmluvu v amslicu :D
Pohar
20.05.09,09:34
a ja práve začínam rozmýšlať kam dáme peniaze čo nám vrátia.....

rozmýšlame niečo založiť:)
ale čo?
možno stavebné sporenie......
ja už naozaj si druhý krát rozmyslím - kam, čo, ako dám peniaze....:mad:
pretože len tie behačky okolo rušenia zmluvy....a prehovárania, a vyčíslenia čo dostaneme ma ubili natoľko, že si neviem ani predstaviť keby malo prísť k plnenie - ako by to bolo-----
a možno sa mýlim, a budem ľutovať že sme to zrušili...
Stanislav 1975
20.05.09,09:42
a ja práve začínam rozmýšlať kam dáme peniaze čo nám vrátia.....

rozmýšlame niečo založiť:)
ale čo?
možno stavebné sporenie......
ja už naozaj si druhý krát rozmyslím - kam, čo, ako dám peniaze....:mad:
pretože len tie behačky okolo rušenia zmluvy....a prehovárania, a vyčíslenia čo dostaneme ma ubili natoľko, že si neviem ani predstaviť keby malo prísť k plnenie - ako by to bolo-----
a možno sa mýlim, a budem ľutovať že sme to zrušili...
Samozrejme, budeš ľutovať, že si to zrušila-peniažky sa nikdy nevyberajú, keď sa fondom nedarí...-to je základ investovania...
Toť odomňa vše...:)
Pohar
20.05.09,11:02
Samozrejme, budeš ľutovať, že si to zrušila-peniažky sa nikdy nevyberajú, keď sa fondom nedarí...-to je základ investovania...
Toť odomňa vše...:)
áno súhlasím s tebou, ale doplním ešte jednu vec
toto tvoje tvrdenie platí za predpokladu, že sa fondom bude potom opäť dariť....
a ja som do tohoto rizika nešla....
pretože radšej stratím teraz...ale nemusím platiť ďalej nič, ako v budúcnu prísť o všetko....a nemať vôbec nič.
Pohar
26.05.09,11:24
no som nejaká nervózna - stále nič nechodí.....
naopak manželovi ešte prišiel šek na zaplatenie - aj keď sme už podali žiadosť na ukončenie......(nezaplatíme už)
no neviem.....každý deň netrpezlivo čakám čo bude v schránke....

ešte sa spýtam - keď vám prišlo vyúčtovanie - poslali to doporučene, či normálne?
vďaka
babijanka
26.05.09,11:39
Tak už aj táto poisťovňa klame ?, no hádam to nie
je sesternica Rapidk-y ?!
joja33
27.05.09,19:54
Vám, čo to vyšlo blahoželám. Chcela som uplne skončiť s Amslicom. Poslala som odhlasovacie listiny ešte v marci. Stále mi neodpovedali. Ved načo, zarobili na mne ozaj vela.
jozka56
27.05.09,20:14
Moja skúsenosť s Amslicom. Rýchlo reagujú na e-mail. Telefón neberú, na listy neodpovedajú.
Pohar
28.05.09,04:11
Vám, čo to vyšlo blahoželám. Chcela som uplne skončiť s Amslicom. Poslala som odhlasovacie listiny ešte v marci. Stále mi neodpovedali. Ved načo, zarobili na mne ozaj vela.
a kedy vam slubili že vam odpovedia? volali ste? čo hovorí váš poradca?
Chobot
28.05.09,07:37
no som nejaká nervózna - stále nič nechodí.....
naopak manželovi ešte prišiel šek na zaplatenie - aj keď sme už podali žiadosť na ukončenie......(nezaplatíme už)
no neviem.....každý deň netrpezlivo čakám čo bude v schránke....

ešte sa spýtam - keď vám prišlo vyúčtovanie - poslali to doporučene, či normálne?
vďaka

Neoplatí sa nezaplatiť, nič sa tým nezíska.

O dátume ukončenia zmluvy nerozhoduje len zaslanie výpovede zmluvy, ale najmä skutočnosť, kedy končí najbližšie poistné obdobie. Poistné obdobie je v podstate doba, za akú sa platí poistné - môže byť ročné, mesačné, niekedy aj štvrťročné či polročné.

Pokiaľ je ročné poistné obdobie, ktoré začína vždy 1.6., tak výpoveď zaslaná 1.5. 2009 bude platná až pre nasledovné poistné obdobie a poistka skončí až 31.5.2010. Pokiaľ je poistné obdobie mesiac, tak poistka vypovedaná 1.5.2009 skončí 31.7.2009.
Pohar
28.05.09,07:52
Neoplatí sa nezaplatiť, nič sa tým nezíska.

O dátume ukončenia zmluvy nerozhoduje len zaslanie výpovede zmluvy, ale najmä skutočnosť, kedy končí najbližšie poistné obdobie. Poistné obdobie je v podstate doba, za akú sa platí poistné - môže byť ročné, mesačné, niekedy aj štvrťročné či polročné.

Pokiaľ je ročné poistné obdobie, ktoré začína vždy 1.6., tak výpoveď zaslaná 1.5. 2009 bude platná až pre nasledovné poistné obdobie a poistka skončí až 31.5.2010. Pokiaľ je poistné obdobie mesiac, tak poistka vypovedaná 1.5.2009 skončí 31.7.2009.
no poradca na poradil už neplatiť
vraj ked je už podaná žiadosť...........
neviem - ešte ma volať.......niečo splietal, že si to strhnú...či ako
ale - ešte sa došetruje jedna vec - manželovi poslali pred cca 5 rokmi šek na pripoistenie - i ked má určitú diagnozu, pri ktorej by to nemali - teraz sme to listom prešetrovali - tak najprv že nedostaneme naspäť nič, a teraz napísali že nám to vrátia všetko.........
takže asi toľko - sama som z toho zúfalá..... a keď by som mohla vrátiť čas, už do toho nepôjdem - som mohla tie peniaze radšej vraziť inam.
Pohar
09.06.09,05:57
už mááááám odpoveď
vyčíslenie....a sumu k výplate
ešte vyrovnanie na pošte a bude po všetkom......
len nechápem prečo šek, resp. peniaze z pošty prídu neskôr.....
mali ste to tak aj vy?
Chobot
09.06.09,07:17
už mááááám odpoveď
vyčíslenie....a sumu k výplate
ešte vyrovnanie na pošte a bude po všetkom......
len nechápem prečo šek, resp. peniaze z pošty prídu neskôr.....
mali ste to tak aj vy?

Keby si im uviedla účet, na ktorý to majú uhradiť, tak to už máš na účte. Ale poslať zloženku na adresáta v hotovosti je oveľa zložitejšie, než zrealizovať prevodný príkaz.
Pohar
09.06.09,07:22
Keby si im uviedla účet, na ktorý to majú uhradiť, tak to už máš na účte. Ale poslať zloženku na adresáta v hotovosti je oveľa zložitejšie, než zrealizovať prevodný príkaz.
no to už teraz viem aj my :mee:
ale ked sme to rušili....tak nam bolo "poradené" že radsej v hotovosti, lebo na ucet treba overenie od notara.....radsej som mala behnut tomu notarovi......:mee:
Marian 8
24.10.12,12:07
a to si nechate len tak
Marian 8
24.10.12,12:07
nedajte sa ja som to tiez mal kupene AMSLICO AE od podvodnikov z MBI
Marian 8
24.10.12,12:17
hladam ludi ktorych podviedli s produktom Amslico AE
Marian 8
24.10.12,12:54
napiste prosim zavolajte hladam takto podvedenych ludi aby sme sa branili . c.t. 0903 34 34 46 , lieskovsky.marian@gmail.com ,
Marian 8
24.10.12,12:55
napiste prosim zavolajte ohladne tohto podvodu hladam takychto ludi aby sme sa spolu branili . c.t. 0903 34 34 46 . lieskovsky.marian@gmail.com
Marian 8
24.10.12,14:18
hladam ludi ktorych oklamali na poist.produktoch od poistovne Amslico za ucelom spolocneho postupu poskodenych pri vymahani financnych skod . kontakt : lieskovsky.marian@gmail.com , c.t. 0903 34 34 46 .
Marian 8
24.10.12,14:32
hladam ludi ,ktori naleteli na slavne exkluzivne produkty firmy MBI /Amslico AE , Einstein , Success ,absolut,relativ / a utrpeli znacne financne straty . kontakt : lieskovsky.marian@gmail.com , c.t. 0903 34 34 46 ,dakujem .
Marian 8
24.10.12,14:32
dajte si do googla Marian 8 a MBI .
Marian 8
24.10.12,14:38
hladam ludi ,ktori sa dali oklamat na poist.produktoch od poist . Amslico . lieskovsky.marian@gmail.com, c.t. 0903 34 34 46 .
deli.
30.01.13,11:14
No ja mám takýto problém s Amslico: platíme tam už viac rokov niekoľko poistiek, aj na deti. Minulý týždeň mi prišiel šek na zaplatenie údajnej "pôžičky", skoro som spadla z nôh. Telefonickým zisťovaním sme nakoniec zistili, že: Jediná poistka s jediným číslom nemala zmenenú adresu, takže všetka korešpondecia z Amslico chodila na starú adresu, kde to nikto neprevzal, a to už od r. 2009! No my sme po sťahovaní menili adresu, aj na Amslico sme dali žiadosť o zmenu adresy-nedalo sa to telefonicky, ale vraj jedine pismne alebo prostrednictvom poradcu. Tak sme oslovili znameho, agenta Amslico, a tu adresu nam zmenil, na vsetkych poistkách, ale túto jedinú nezmenil, a pritom nám sľúbil, že zmení VŠETKY poistky :mee:. No my sme cisla poistiek nekontrolovali. Takže od r. 2009 nam nechodili žiadne šeky ani nič, a my sme o tom vôbec nevedeli...:mee: Háčik je v tom, že poistku uzatvárala moja mama pred 12 rokmi, lebo ju nahovorili aby bola poradkynou, ale bola to jej jedina poistka, ale ona ju uzatvorila pre našho maleho syna tak, že v pripade nesplacania poistky (ak by sme na to nemali alebo tak podobne) nam poslu doporucene listy (ktore sme nikdy nevideli, ani o tom neviem, či prišli alebo nie, kedze by mali prist na staru adresu) a vzapati nabehne akasi "pôžička" s úrokom. No my sme ani len netušili, že existuje nejaka pôžička! :mee: A Amslico teraz chce od nas na urokoch nejakych 100€, a to mame dlzobu na poistnom za 3 roky asi 1200€. My sme o tom vôbec nevedeli, pritom poistovna ma na ostatnych poistkach uz novu adresu, kde nam vsetko chodilo. Ked sa im to vratilo, preco si to nepozreli u nich, ze je tam ina adresa? Pani na telefone mi povedala, ze oni tu adresu sami zmenili az v januari 2013, bez pisomnej ziadosti (zaujimave, ze to uz mozu), ked sa im to vratilo nedorucene. Preco to nezmenili hned, ked sa im to vratilo nedorucene? Aaaaach teraz neviem vobec, co mam robit! Poslala som im list, akesi moje vyjadrenie, ale co ak to neuznaju.... Ako to, ze mozu svojvolne nahodiť pôžičku, bez môjho vedomia? Poradte mi, prosim, čo mám robiť?:confused:
richardhudec
03.02.13,16:08
1. netuším načo máte kopu poistení a už vôbec nie, načo máte poistené deti! Ak chcete vyhadzovať peniaze do vzduchu, deti v detských domovoch Vám budú vďačnejšie ako poisťovňa.
2. Čo sa týka toho úveru. Máte šťastie, že za 3 roku sú úroky len 100€. Pri stovkách eur, ktoré vyhadzujete do vzduchu do zbytočných zmlúv je to mizivé percento.
3. S poisťovňou sa môžete dohodnúť najlepšie písomne. Vysvetlite im, čo sa stalo a požiadajte o odpustenie úrokov s prísľubom, že dlžnú sumu ihneď uhradíte a že chyba musela nastať pravdepodobne na ich strane, alebo na strane toho poradcu bez chrbtovej kosti, ktorý Vám tieto bludy pouzatváral, nakoľko pri ostatných zmluvách ste mali adresu zmenenú.
4. Ak Vám to poisťovňa neuzná, najlepšie urobíte, ak tie predražené zmluvy vypoviete a z odkupnej hodnoty vyplatíte dlžné poistné.
5. Prajem veľa zdaru a poďakujte babke, že si nechala vymyť hlavu klamstvami, ktoré poisťovňa hovorila poradcom na školeniach a urobila zle vlastnej rodine.
kyblik
03.02.13,20:45
pre deli:

suhlasim s richardhudec v bode č.3
3. S poisťovňou sa môžete dohodnúť najlepšie písomne. Vysvetlite im, čo sa stalo a požiadajte o odpustenie úrokov s prísľubom, že dlžnú sumu ihneď uhradíte a že chyba musela nastať pravdepodobne na ich strane, alebo na strane toho poradcu bez chrbtovej kosti, ktorý Vám tieto bludy pouzatváral, nakoľko pri ostatných zmluvách ste mali adresu zmenenú.

v bode č.4 by som bol opatrny
4. Ak Vám to poisťovňa neuzná, najlepšie urobíte, ak tie predražené zmluvy vypoviete a z odkupnej hodnoty vyplatíte dlžné poistné.
poistovna nerada vypoveda predcasne zmluvy - ak ano, pochybujem, ze to bude vyhodne pre Vas... Treba si spocitat, co sa Vam oplati viac.


Pre richardhudec: Na porade radíme ale neposudzujeme a nevycitame... ;)


1. netuším načo máte kopu poistení a už vôbec nie, načo máte poistené deti! Ak chcete vyhadzovať peniaze do vzduchu, deti v detských domovoch Vám budú vďačnejšie ako poisťovňa.
2. Čo sa týka toho úveru. Máte šťastie, že za 3 roku sú úroky len 100€. Pri stovkách eur, ktoré vyhadzujete do vzduchu do zbytočných zmlúv je to mizivé percento.

5. Prajem veľa zdaru a poďakujte babke, že si nechala vymyť hlavu klamstvami, ktoré poisťovňa hovorila poradcom na školeniach a urobila zle vlastnej rodine.
richardhudec
03.02.13,22:48
Poradil som, ze deti v detskych domovoch ocenia peniaze viac ako poistovna :D Vysvetlil som, ze 100€ za 3 roky pri viacerych zmluvach, z ktorych len jedna ma mesacny vklad 50€ je naozaj malo :D A do tretice som vysvetlil, preco babka urobila vlastne zle - nechala si vymyt hlavu, co nemusi byt ani jej chyba, ale prave tych vymyvacov. No a zamozrejme som poprial vela zdaru :)
richardhudec
03.02.13,22:54
No a vela ludi si casto mysli, ze cim dlhsie trva poistka, tym je zrusenie vyhodnejsie. Ludia si neuvedomuju, ze vela z tych zmluv ma jeden z mnohych poplatkov vsetko, co vlozite za prve 2 roky...Preto po 2 rokoch mate hodnotu 0!!! Uzatvorili by ste zmluvu, ak by ste vedeli, ze 2 roky budete platit 50€ mesacne a z vlozenych 1200€ budete mat realne 0€ hodnotu? No a potom su tam samozrejme dalsie mesacne poplatky a poistne poplatky...Preto moj nazor je, ze vacsinou ci zrusim zmluvu 4. roku, kedy mi vyplatia 1200€ (vlozil som 2400€), alebo v 8. roku, kedy mi vyplatia 3600€ (vlozil som 4800€) je to jedno, lebo o tych 1200€ som uz prisiel. Len opticky to vyzera tak, ze uz aspon dostanem nejake peniaze. No a ked zmluva bude trvat 40 rokov, tak tak isto dostanem pri vklade 51 200€ odkupnu hodnotu 50 000€, tak uz sa tych 1200€ strati...akurat mi peniaze este stratili hodnotu vplyvom inflacie. O tom, ze by ta zmluva nejako zarabala sa nebavme, nakolko mi rukami prechadza mesacne niekolko takych bludov a ak aj nieco zarobia, tak to byva na urovni 1-2 percent, co nepokryva inflaciu...
deli.
04.02.13,09:07
Nevadí mi, že som za hlupaňu:D Nuž, je to tak, že v Amslico máme uzatvorené viaceré poistky. Všetky riadne platíme a všetky okrej jednej jedinej nám chodia na správnu adresu, len táto jedna jediná nám chodí na starú adresu. pritom v r. 2004 sme požiadali nášho známeho, agenta A., o zmenu adresy VŠETKÝCH poistiek (keďže sa to podľa A. nedalo telefonicky, ale jedine písomne alebo prostredníctvom "poisťovacieho poradcu"). A on nám zmenil adresu, ale len jednej poistky, a ostatné nezmenil. V r. 2005 sme preto opätovne požiadali, aby nám opäť zmenil tie adresy, ke´dže nám niektoré stále chodili na starú adresu. A on nám prisľúbil, že áno, zmení nám (už konečne) VŠETKY adresy. Ale opäť zmenil iba jednu, ďalšiu. No my sme čísla postiek nekontrolovali. Takže jedna jediná poistka nám chodila na starú adresu a my sme o tom nevedeli. Keďže nám nebolo nič doručené, ani sme nič neplatili. V dodatku k zmluve je napísané, že v prípade neplatenia oni pošlú DOPORUČENÝ list, ktorý sme my nedostali ani sme o ňom nevedeli. Tento list sa považuje po 18 dňoch doručený. Následne začne pôžička, o ktorej sme ani netušili a fungovala teda 3 roky. Každý rok nám mali posielať DOPORUČENÝ list o stave pôžičky, ktorý sme my opäť nedostali. Až teraz po 3 rokoch nám to začalo chodiť na novú adresu, pani z Amslica na telefóne (maily sa odtiaľto vracajú ako nedoručené, čo je tiež zaujímavé) mi povedala, že keďže sa im to vrátilo ako nedoručené, ONI SAMI zmenili adresu na správnu, podľa tých ostatných poistiek. Tentokrát to urobili sami, ani telefonicky, ani písomne, ani prostredníctvom "poisťovacieho poradcu", čo je opäť zaujímavé, že teraz už zrazu to môžu urobiť aj bezo mňa, bez môjho vedomia, teraz už môžu??? No, takže teraz tam máme 3-ročný nedoplatok plus nejaká pôžička, ktorá bola podľa mňa spustená nelegálne bez môjho vedomia. Vyjadrenie som poslala písomne, teraz čakám na vyjadrenie poisťovne. Nech bude akékoľvek, ak aj nebudem musieť zaplatiť "pôžičku" (čo žiadam), aj tak budem musieť zaplatiť 3-ročný nedoplatok. No ja uvažujem nad tým, že všetky poistky zruším, no neviem posúdiť, či to predčasné zrušenie bude pre mňa výhodné, či neuplatnia nejaké sankcie z predčasného zrušenia a tak.... Moja mama, ktorá poistku uzatvárala, tomu nerozumie, samozrejme.... Bola to jej jediná poistka, no neriešme to. Uvažujem takto: požiada,m teraz poisťovňu písomne o informáciu, koľko je odkupná hodnota a potom musí niekto (ja tomu fakt nerozmiem, napriek mojej VŠ:)) posúdiť, či sa to oplatí zrušiť alebo nie. Poistka už funguje 13 rokov, viete mi niekto povedať, či sa to oplatí zrušiť alebo nie?
richardhudec
04.02.13,09:23
Nelegalne to nebolo, ten postup je v podmienkach, ktore by si teoreticky mal kazdy, kto podpisuje zmluvu precitat a porozumiet. Alebo so mnou uzatvara zmluvu clovek, ktory ma chrbtovu kost, tak by mi mal vsetko podrobne vysvetlit. A co sa tyka Amslica, myslim, ze oni ti dokazu povedat odkupnu hodnotu aj cez telefon. Teda aspon pri niektorych zmluvach s tym nemaju problem. Ale ako som ti napisal do sukromnej spravy, posli mi mail s informaciami o tej zmluve a plus minus sa da odkup vycislit aj na zaklade toho, co som ti napisal, ze potrebujem vediet.
deli.
05.02.13,12:25
Takže: poistky som všetky zrušila. Najlepšie riešenie v mojom prípade.
deli.
05.03.13,15:45
Napísala som do Amslico sťažnosť, ktorú som poslala 28.01.2013. A dnes je už viac ako 30 dní a žiadna odpoveď... Pritom majú povinnosť podľa Občianskeho zákonníka odpovedať do 30 dní. Hmmm, čo teraz?
richardhudec
05.03.13,23:34
Ak sa nemylim, tak odpovedat by mali 30 dni od prijatia. Musis vsak uvazovat aj to, ze posta cestovala mozno 2 dni a potom tiez myslim, ze maju na podatelni lehodu 30 dni, aby prijali postu, resp. zaevidovali. Ja by som este pockal, pripadne sa informoval telefonicky.
deli.
08.04.13,12:13
Tak som uspela! Amslico mi uznalo staznost ako odovodnenu a zrusili mi uroky z udajnej "pozicky"! Zaujímavé, že by som mala pravdu ja a nie Amslico? Este dobre, ze som im poslala list, práve mi odpustili 98€. Zaujímavé tiež je, že pošta na ich mail, ktorý majú uvedený na www stránke, sa mi vracala ako nedoručená. Hm. Ja som tú poistku zrušila a vzápätí mi volalo "utajené číslo" niekoľkokrát denne. Keďže "utajené čísla" zásadne nezvíham, trvalo mi asi týždeň, kým som zo zvedavosti, kto to môže toľkokrát denne vyvolávať, zdvihla telefón. A hádajte kto mi z toho "utajeného čísla" telefonoval? No predsa Amslico! A hádajte, čo odo mňa chceli? No predsa, či si to predsa-len nerozmyslím a nebudem v poistke pokračovať. Odpovedala som, že vzhľadom k predchádzajúcim problémom a spôsobu komunikácie, už nie. No nejde mi do hlavy, prečo Amsico volá z "utajeného čísla"?
deli.
08.04.13,12:22
Ale je tu zas ďalší problém s ďalšou poistkou. Ja som poslala list so zrušením poistky 05.02.2013, bol im doručený 07.02.2013. Keďže mi do dnešného dňa nikto na list neodpovedal (!), dnes je 08.04., volala som do Amslico. A tam mi povedali, že poistku splatnú 14.02.2013 mi už NEMOHLI zrušiť k tomuto dátumu, lebo vraj musím poslať zrušenie aspoň 6 týždňov pred termínom splatnosti. Keďže ja som poslala zrušenie len 7 dní pred termínom splatnosti, poistku nezrušia k tomuto dátumu, ale až k ďalšiemu dátumu splatnosti, ktorý je až 12.05. !!! Takže dovtedy mi nič nedajú, peniaze podržia u seba a kedže už ďalšiu splátku nemiemnim platiť, zoberú si ju z tých peňazí, ktoré mi majú poslať na účet. Ale až v máji! takže firma Amslico mi poistku zrušenú 07.02. zruší až v máji! Vie mi niekto napísať (ja sa budem brániť): Majú na takéto niečo vôbec právo???
bubkoch
08.04.13,12:22
za utajenym tel. cislom nehladaj ziadnu konspiraciu, je to uplne bezne vo väcsine velkych firiem s vlastnou vnutornou telekomunikacnou sietou, že ked volas z pevnej linky z telefonu vnutri tejto siete, tak sa nezobrazuje jeho cislo
bubkoch
08.04.13,12:23
Ale je tu zas ďalší problém s ďalšou poistkou. Ja som poslala list so zrušením poistky 05.02.2013, bol im doručený 07.02.2013. Keďže mi do dnešného dňa nikto na list neodpovedal (!), dnes je 08.04., volala som do Amslico. A tam mi povedali, že poistku splatnú 14.02.2013 mi už NEMOHLI zrušiť k tomuto dátumu, lebo vraj musím poslať zrušenie aspoň 6 týždňov pred termínom splatnosti. Keďže ja som poslala zrušenie len 7 dní pred termínom splatnosti, poistku nezrušia k tomuto dátumu, ale až k ďalšiemu dátumu splatnosti, ktorý je až 12.05. !!! Takže dovtedy mi nič nedajú, peniaze podržia u seba a kedže už ďalšiu splátku nemiemnim platiť, zoberú si ju z tých peňazí, ktoré mi majú poslať na účet. Ale až v máji! takže firma Amslico mi poistku zrušenú 07.02. zruší až v máji! Vie mi niekto napísať (ja sa budem brániť): Majú na takéto niečo vôbec právo???

maju na to pravo, je to plne v sulade s občianskym zakonnikom ...
deli.
08.04.13,12:50
netreba ziadneho notara
deli.
10.04.13,07:08
... a ešte mi aj dnes poslali výzvu na splatenie poistného, ktoré som zrušila ešte vo februári... čudné... čert aby sa v tom vyznal. Už nič neplatím:mad:
bubkoch
10.04.13,07:24
... a ešte mi aj dnes poslali výzvu na splatenie poistného, ktoré som zrušila ešte vo februári... čudné... čert aby sa v tom vyznal. Už nič neplatím:mad:
vo februari si nic nezrusila ! vo februari si len dala ziadost o zrusenie ... zrusila si to k 12.5. a dovtedy ma poistovna opravneny narok na poistne ... ked nezaplatis, stiahnu si to z odkupu, ked nebude stačiť, poistovna to bude vymahať ...
stavanie sa na zadne ti vobec nepomoze
deli.
18.04.13,10:14
Ok, dakujem za odpoved
deli.
18.04.13,10:20
Poprosím opäť o radu:
Zrušenie poistky som posielala 05.02.2013, poisťovňa tvrdí, že bola doručená 08.02.2013. Koniec poistného obdobia je 22.03.2013.
Moje otázky:
1. Bola v tomto prípade dodržaná lehota 6 týždňov podľa Občianskeho zákonníka?
2. Ja som zhodou okolností posielala v tom dátume 2 listy, tento prišiel údajne 8.2. a ten druhý údajne 07.02. Ja si myslím, že ten list mal prísť 07.02. spolu s tým prvým listom. Môže mi poisťovňa predložiť doklad, že list naozaj prišiel až o deň neskôr? Alebo na pošte? Pošta v podmienkach garantuje, ze doporucený list druhej triedy má prísť druhý pracovný déň po odoslaní, t.j. 07.02.
Ten jeden deň mi rozhodne o tom, či budeme musieť zaplatiť zas ďalšiu splátku :mad:
bubkoch
18.04.13,10:55
Poprosím opäť o radu:
Zrušenie poistky som posielala 05.02.2013, poisťovňa tvrdí, že bola doručená 08.02.2013. Koniec poistného obdobia je 22.03.2013.
Moje otázky:
1. Bola v tomto prípade dodržaná lehota 6 týždňov podľa Občianskeho zákonníka?
2. Ja som zhodou okolností posielala v tom dátume 2 listy, tento prišiel údajne 8.2. a ten druhý údajne 07.02. Ja si myslím, že ten list mal prísť 07.02. spolu s tým prvým listom. Môže mi poisťovňa predložiť doklad, že list naozaj prišiel až o deň neskôr? Alebo na pošte? Pošta v podmienkach garantuje, ze doporucený list druhej triedy má prísť druhý pracovný déň po odoslaní, t.j. 07.02.
Ten jeden deň mi rozhodne o tom, či budeme musieť zaplatiť zas ďalšiu splátku :mad:

vyssie si pisala ze koniec poistneho obdobia bol 14.2. a dalsieho, ku ktoremu ti zrusili zmluvu 12.5. ...
teraz pises 22.3. ...
deli.
18.04.13,11:06
áno, to bola druhá poistka. My hlupáci sme ich tam mali 3 :(
Katy a R
18.04.13,11:41
deli .. k tomu zrušenie poistky - to nie je žiadna veda - všetko to máš v zmluvných podmienkach, bolo treba len prečítať. a tá 6 týždňová lehota vyplýva zo zákona!
no a k doporučenému listu - môžeš ísť na poštu - podať reklamáciu - a tam ti potom vedia zistiť (dajú ti odpoveď), kedy bola zásielka doručená (presný dátum a podpis prevzatia)
Katy a R
18.04.13,11:44
je to vo VPP a ZD
deli.
18.04.13,12:50
áno, ja rozumiem. Ale aj tak: co som nasla na nete, tak aj tá lehota pri dátume 08.02. je šesťtýždňová a PLATÍ! Len potrebujem vedieť, či je to naozaj tak. Lebo Amslico mi tvrdí, že neplatí, a potom žiada Ďalšiu splátku a poistku mi nechcú zrušiť. Ako to je s tou lehotou? Vie mi niekto povedať presne na deň?

deli .. k tomu zrušenie poistky - to nie je žiadna veda - všetko to máš v zmluvných podmienkach, bolo treba len prečítať. a tá 6 týždňová lehota vyplýva zo zákona!
no a k doporučenému listu - môžeš ísť na poštu - podať reklamáciu - a tam ti potom vedia zistiť (dajú ti odpoveď), kedy bola zásielka doručená (presný dátum a podpis prevzatia)
deli.
18.04.13,12:51
deli .. k tomu zrušenie poistky - to nie je žiadna veda - všetko to máš v zmluvných podmienkach, bolo treba len prečítať. a tá 6 týždňová lehota vyplýva zo zákona!
no a k doporučenému listu - môžeš ísť na poštu - podať reklamáciu - a tam ti potom vedia zistiť (dajú ti odpoveď), kedy bola zásielka doručená (presný dátum a podpis prevzatia)
no na pošte si za to pýtajú poplatok. A ak je zbytočný, tak na čo ho platiť?
Stanislav 1975
18.04.13,14:14
:confused: Tá členka deli.- je nejaká zvláštná...
deli.
18.04.13,14:50
Preto, že potrebujem poradiť?
buchač
18.04.13,16:26
:confused: Tá členka deli.- je nejaká zvláštná...
...hm...


deli. 1 Hour Ago #40477
Preto, že potrebujem poradiť?

...nuž , ja by som poradil dobrý diár ...
Podľa hesla " když seš blbej , vem si notes ....já mám dva "........( nebrať ososbne )...

Ako tak sledujem a čítam , hľadáš vinu všade , len nie u seba ...
Ten diár by sa Ti hodil na zapísanie všetkých termínov na tie poniektoré udalosti ....

P.S.:
...minulý rok som nestihol v termíne dať výpoveď zo zmluvy o poistení ...
Tebe sa jedná o jednu splátku ...hm , ja musím celý rok cvakať ...
Ale šak vravím ....mám diáre pre blbých , snáď nezabudnem tohto roku ...:rolleyes:
Mária27
18.04.13,16:44
Výpoveď musí byť najneskoršie v posledný deň pred začatím plynutia 6-týždňovej lehoty doručená druhému účastníkovi = hmotnoprávna podmienka.
buchač
18.04.13,16:50
...tak veru ...tak ...
Stanislav 1975
18.04.13,17:01
Výpoveď musí byť najneskoršie v posledný deň pred začatím plynutia 6-týždňovej lehoty doručená druhému účastníkovi = hmotnoprávna podmienka.
správne- Majka ako vždy povie perfektne- je to ako vraví- je to 6 týždňov + 1 deň...
Katy a R
18.04.13,17:12
no na pošte si za to pýtajú poplatok. A ak je zbytočný, tak na čo ho platiť?
asi fakt iba hľadáš výhovorky (nie radu) :confused:
- ja som pred časom za reklamáciu neplatila nič (dali mi to písomne) .. a kôli tebe som pozrela aj aktuálny reklamačný poriadok - a nenašla som tam zmienku o poplatku.

v prvom rade ale treba vedieť aké zmluvy uzatváraš a čo podpisuješ.
- a to s tou adresou ...:confused:;):eek:;)
Z.E.Ú.S.
30.06.13,14:08
aj táto téma je dôkazom toho že cez poisťovňu sa má poisťovať a nie sporiť či investovať
mareko
01.07.13,11:33
Ja by som iba dodala (aj keď je to aprílový problém) pre "deli" a tých, čo nevedia. Stačí si zadať sledovanie zásielky podľa čísla na podacom lístku a vieš úplne presne deň aj hodinu kedy bola zásielka doručená. A samozrejme žiaden poplatok sa nikde neplatí. http://tandt.posta.sk/
pistein
12.11.13,11:59
Poistovna Amslico bola mozno pomerne seriozna, kym patrila pod AIG Life. Ale odkedy ju kupila Metlife, ovladli ju podvodnici, ktori klientov klamu a vydieraju. Vobec im nemozno doverovat, ze niekomu po dobehnuti zmluvy vyplatia adekvatnu sumu. Este Vas potom budu vydierat, ze vraj ste im ostali dlzni, toto robia vsetkym klientom, ktori v minulosti vypovedali zmluvu - rozposielaju im vyzvy, aby uhradili dlzne poistne, aj ked nan nemaju narok. Dokonca to robia cez vymahacske firmy - napr. EOS KSI alebo MBA Consulting. A to aj po mnohych rokoch od zaniku zmluvy. Zmluvne podmienky maju urobene tak, aby v pripade poistnej udalosti mohli klienta lahko oklamat, vykrutit sa a vyplatit mu len mizive plnenie, alebo ziadne.
Okrem toho, tieto tzv. investicne poistenia su vseobecne klamstvo - poistovna Vam nic negarantuje a Vy ju nedokazete skontrolovat, takze je uplne na lubovoli poistovne, aku hodnotu podielov Vam prezentuje a kolko Vam nakoniec vyplati.
Investicia a poistenia v Amslico = vyhodene peniaze.