MichaelaMA
17.03.09,20:29
Dobrý večer. Prosím Vás potrebovala by som nutne poradiť. Predávam tovar cez internet a k niektorým nákupom som pribalila nejaké drobnosti zadarmo. Ide o to, že na základe akého dokladu mám spraviť výdajku, keď na faktúre samozrejme tento tovar nefiguruje(na základe tej istej faktúry?)? Alebo to mám aj nejako zaúčtovať ako VNZD?Predpokladám, že to všetko bude v obstrávacej cene? A takisto som spravila väčší balík tovaru ako sponzorské na jednej akcii. Ale nemáme o tom ani zmluvu ani nič, len som to tam proste doniesla a uviedli ma ako sponzora. Tak to mám ako zaúčtovať alebo teda ako postupovať? Prosím Vás nutne o radu. Kvôli tomuto si nemôžem účto uzavrieť, už neviem. Ďakujem.
betka
17.03.09,21:58
- darovaný tovar, výdaj zo skladu, mínus VNZD.
- sponzorský dar: detto

Škoda, že ste nevyfakturovali k danému tovaru nejaký ten halier, bolo by to súčasťou VOZD, výdajka so skladu-skladová cena a v tomto prípade sa prihliada i na stratu z predaja,
MichaelaMA
18.03.09,09:40
Ďakujem za pomoc. Ešte pre istotu či tomu dobre rozumiem. Darovaný tovar mám zaúčtovať v pokladni ako VPD(alebo ID?) - VNZD(a čo to mínus?) a na základe toho urobiť výdajku zo skladu. Znamená to, že vo výdajke kolonku faktúra nechám prázdne? Pri sponzorskom to isté. A čo myslíte tou stratou z predaja? Ako sa na ňu prihliada-čo to znamená? Prepáčte, asi som nechápavá, ale asi treba na mňa trochu laickejšie.:) Ďakujem.
PS: A v tomto roku je lepšie ak si nahodím 0,01 Eur napr. na darovaný tovar a potom nemám pri výdajkách problém, že? Ešte raz ďakujem.