betka
17.03.09,22:03
Ak tu už bola nejaká takáto info, prepáčte mi, že sa opakujem.
Viete o tom, že účtovník by mal vedieť všetko.:mee: Bola som trošku zhnusená tento týždeň, lebo.......

Dostala som info, že vyšiel vlani zákon ohľadom emisií a ich vypúšťania do ovzdušia. (kúrenie plynom, drevom....) Nie som odborník v tejto oblasti, a preto budem písať neodborne :) Ale považujem toto za dôležité Vám povedať.

Na základe tohto zákona bol povinný každý subjekt (PO, FO, prenajímateľ) ohlásiť na životné prostredie, že vypúšťa emisie do ovzdušia. Z OU ma odporučili na MU, že je toto potrebné ohlásiť tu. Každé zastupiteľstvo na MU toto schvaľovalo, prečítajte si svoje VZN mesta...
Takže ten, kto má napr. plynový kotol do 0,3 ...neviem akého výkonu, bude platiť nejaké poplatky od množstva spotreby m3 za rok 2008. Aj keď kotol nesplňa podmienky výkonu, bolo potrebné ohlásiť na príslušný úrad:
- že znečisťujete ŽP
- že vlastníte kotol značky...., výkon
- že ste spotrebovalai za rok 2008 ....m3 plynu.

Oznamovacia povinnosť mala byť splnená do 15.2.2009. Napíšte oznámenie, nenapíšte dátum, použite tajné zbrane: úsmev, "žuvačku, cukrík do igelitky";), šarm, proste všetko čo sa len dá, pritaknite na všetko a spýtajte sa: "A môžem dať dátum 13.2.?? Držím place.

Pokuta je tuším700,800 Eur za nesplnenie oznamovacej povinnosti. Neviem presne výšku.