Natka
04.07.05,10:07
Vo štvrtok mi prišla faktúra na odkúpenie osobného motor.vozidla po ukončení 36 mesiac.leasingu. Na faktúre je 1000,- Sk + 190,- Sk DPH. Účtujem v jednoduchom účtovníctve, môžem si uplatniť DPH?
evina
04.07.05,10:14
Vo štvrtok mi prišla faktúra na odkúpenie osobného motor.vozidla po ukončení 36 mesiac.leasingu. Na faktúre je 1000,- Sk + 190,- Sk DPH. Účtujem v jednoduchom účtovníctve, môžem si uplatniť DPH?
DPH pri odkúpenom osobnom vozidle si uplatniť nemôžeš.
§49 zákona o DPH:
Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
a/ kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1,
bryan
04.07.05,10:16
Len v pripade, ze sa jedna o uzitkove vozidlo s odpocitatelnou DPH. Inak nie.
Natka
04.07.05,11:25
Moc vám ďakujem.