pali1
18.03.09,06:14
Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať, za akých podmienkach môže zamestnávateľ čítať e-mailovú poštu svojich zamestnancov.

Ak používam v práci služobný internet a aj služobnú poštu má zamestnávateľ právo kedy kolvek si prečítať komu a čo som poslal?

V Česku na to zamestnávateľ vraj nemá právo, tak by som chcel vedieť či je aj u nás nejaká zákonná ochrana.

Ak píšem nejakému kolegovi alebo kolegyni ktorú už poznám nejaký ten rok tak tam vložím sem tam aj osobné veci a nepáčilo by sa mi keby to čítala aj tretia osoba.

Viem že by som mal používať služobný e-mail len na služobné veci ale nebudem predsa písať strohé a odmerané e-maily ľudom s ktorými pracujem už osem rokov.
Braňo
18.03.09,05:36
Služobný mail sa nepoužíva na súkromné veci. Zamestnávateľ má právo kontrolovať Tvoju poštu pokiaľ Ťa o tom vopred informuje. Uvedené môžeš riešiť napríklado používaním free serverov napr. gmail.com
pali1
18.03.09,06:12
Ďakujem.

Škoda že nie je žiadny zákon ktorý by to upravoval lebo zamestnávateľ kontroluje aj stránky na ktorých sme boli takže nepripadá do úvahy ani free server ale Ďakujem.
Heni
18.03.09,06:57
srakora
02.04.11,07:58
Dobrý deň,

viem, že existuje možnosť prihlásiť sa doma cez internet na služobný e-mail. Viete mi poradiť ako?
hubatá
02.04.11,08:14
Aj ja mám otázku: mám služobný e-mail a okrem toho mám v robote aj na moje meno e-mail ako ostatní zamestnanci. :---Teda súčasne mám pustené obidva v robote. Má právo zamestnávateľ mi kontrolovať ten e-mail s mojim menom?
arizona
02.04.11,08:56
Aj ja mám otázku: mám služobný e-mail a okrem toho mám v robote aj na moje meno e-mail ako ostatní zamestnanci. :---Teda súčasne mám pustené obidva v robote. Má právo zamestnávateľ mi kontrolovať ten e-mail s mojim menom?
Nazory a paragrafy najdes v linku z prisp. č.4

Je to diskutabilne. Za jedno mas pravo na sukromie, ale za druhe si v praci, takze sef sa moze ohradit, ze PC je jeho a neplati ta za sukromne mailovanie...
Je lepsie sa tomu vyhnut,najma ak mas v maily citlive udaje...
KoxXxo
02.04.11,09:35
Dobrý deň,

viem, že existuje možnosť prihlásiť sa doma cez internet na služobný e-mail. Viete mi poradiť ako?
Musíš vedieť mailovú adresu a heslo.
imino
02.04.11,09:45
No je dost mozne, ze bude potrebovat aj adresu(y) POP3(IMAP4) a SMTP serverov... Ved vyskusaj, Srakora.