legolas
18.03.09,08:40
V CZ som mal strýka po ktorom som dedil. V jeho korenšpondencii som zistil, že mal dlžníkov. Pri dedení som to uviedol aj u notára na základe dlžných úpisov. Problém je v tom, že dlžníci na moju písomnú výzvu /doporučený list/ dodnes neodpovedajú, priložil som k listom aj fotokópie rozhodnutia súdu, ale ani to nezabralo. Peniaze dodnes nemám a trvá to už viac ako rok. Najhoršie na tom je, že je to v CZ a ja neviem ako na to, či sa mám obrátiť na exekútora a cez neho vymáhať dlžobu, alebo, no vlastne preto by som potreboval dobrú radu. Ďakujem
bobiku
18.03.09,08:52
Nakoľko dedíte po občanovi z iného štátu (ČR), predpokladám, že treba postupovať podľa zákonov platných v ČR. Ja osobne by som sa obrátila na advokáta z ČR.
jj.mm
18.03.09,12:24
Pri tomto probléme by som si nasiel pravnika s ktorym by som uvedeny problem konzultoval a pripadne by som sa nim aj nechal zastupovat. Je to najjednoduchsie riesenie. Prajem pekny den.
P.S.
Cital som,ze sa venujete masazam tenisoveho lakta. Mam s nim problem, vedeli by ste mi poradit, kde najst masera na tento moj nestastny tenisacik? Som z Bratislavy. Vopred dakujem. J.
legolas
18.03.09,14:36
Pri tomto probléme by som si nasiel pravnika s ktorym by som uvedeny problem konzultoval a pripadne by som sa nim aj nechal zastupovat. Je to najjednoduchsie riesenie. Prajem pekny den.
P.S.
Cital som,ze sa venujete masazam tenisoveho lakta. Mam s nim problem, vedeli by ste mi poradit, kde najst masera na tento moj nestastny tenisacik? Som z Bratislavy. Vopred dakujem. J.

Prajem pekný deň a ďakujem za odpoveď. Čo sa týka tenisového lakťa je potrebne navštíviť ortopéda a dožadovať sa, aby Vás poslal na rádioterapiu, v BA je ich viacej ako u nás na východe. Robí sa to na onkológii ale je to pre pacientov so zápalovými ochoreniami a preťažením, takže žiadny strach. Nech sa Vám darí:)