jankazb
18.03.09,09:29
Vie mi prosím niekto z poraďákov odpovedať o cca koľko sa mi predraží zateplenie podlahy? Dom bude 140m3 prízemný. Pod podlahové teplovodné kúrenie chcem ja dať po rôznych informáciách ;) z netu dať 10+5cm polyst.
Môj manžel a podporuje ho aj náš stavbyvedúci mi tvrdia že stačí 6+2 (max!!!). Ich argumenty, že teplo dolu cez to neujde, cena....
Viete mi to niekto vykalkulovať? Ďakujem.
mlaco
18.03.09,13:27
Zateplenie podlahy sa ti predrazi o 100%
EvaB
18.03.09,14:58
Neviem ti odpovedať na otázku, ale pridám niečo na túto tému.
Počuli sme to pred rokom na Conecu, pýtali sme sa tam kvôli kúreniu, vetraniu, rekuperácii. Zástupca jednej firmy hovoril o tom, že ak budeš mať solárne panely, v lete musíš tú vodu nejako chladiť-či už ohrevom úžitkovej vody a pod. Ale toho tepla je prebytok. Jednou z možností chladenia vody je ešte na začiatku stavby zakopať pod zákl.dosku hadice, ktoré v lete vyhrievajú zeminu pod domom. Vodu tam púšťaš samozrejme až potom, keď máš vyhriatu vodu pre svoje potreby. Naakumuluje sa tam pomerne veľké množstvo tepla, ktoré v zime udržuje podložie teplejšie. Preto nebudeš mať taký teplotný rozdiel medzi podlahou a podložím a nemusíš mať takú hrubú izoláciu. A veľa to nestojí, len pár metrov hadice.
Ak niekto má s tým skúsenosť, napíšte.
220870
18.03.09,21:31
Pri klasickom podlahovom polystyréne hrúbky z netu dať 10+5cm polyst čiže 150mm musíte rátať s objemovou nestálosťou polystyrénu ( zmenšuje svoj objem) ak by to bolo príklad 10% za 20 rokov tak sa vám podlaha pod váhou betónu a všetkého čo sa na ňom nachádza klesne o 15 mm.Ďalšia vec polystyrén ako taký je jedovatý. Vyparujú sa z neho chemikálie a to že je na ňom vrstva betónu nieje nič platné.Takže čím menej polystyrénu v interiéri tým menšia pravdepodobnosť ,že vaše deti ochorejú na nejakú chorobu súvisiacu s chémiou alebo vy sa dožijete vyššieho veku.Pod podlahové kúrenie alebo aj pod obyčajný betón v interiéri domu patrí tvrdený polystyrén (Styrodur) Zelený alebo modrý.Tam sa ceny za 5 cm/m2 pohybujú od 7€.
kaso45
25.03.09,08:44
Vykalkulovať presnú cenu by bolo dosť obtiažne, pretože každý výrobca alebo predajca má inú pevnú cenu za kubík polystyrénu od toho sa potom vyvíja aj cena tej danej hrúbky.Ale ak by sme sa držali toho čo je napísane že na miesto 6+2 bude 10+5 to bude približne o tých 90% drahšie. Podľa môjho názoru aj 6+2 bude dostatočné. A ešte som videl že jeden prispievateľ tu spomína na podlahové kúrenie Styrodur no myslím si že to by bol veľký luxus pchať do podlahy takýto materiál. Keď už tak je nato špeciálny polystyrén len na jeho názov si momentálne nespomeniem :).
dracul
25.03.09,09:01
v polsku kupis 5cm EPS 100/ urceny na podlahy za 55Sk/m2
/AUSTOTHERM/
getrag
25.03.09,19:48
Pri klasickom podlahovom polystyréne hrúbky z netu dať 10+5cm polyst čiže 150mm musíte rátať s objemovou nestálosťou polystyrénu ( zmenšuje svoj objem) ak by to bolo príklad 10% za 20 rokov tak sa vám podlaha pod váhou betónu a všetkého čo sa na ňom nachádza klesne o 15 mm.Ďalšia vec polystyrén ako taký je jedovatý. Vyparujú sa z neho chemikálie a to že je na ňom vrstva betónu nieje nič platné.Takže čím menej polystyrénu v interiéri tým menšia pravdepodobnosť ,že vaše deti ochorejú na nejakú chorobu súvisiacu s chémiou alebo vy sa dožijete vyššieho veku.Pod podlahové kúrenie alebo aj pod obyčajný betón v interiéri domu patrí tvrdený polystyrén (Styrodur) Zelený alebo modrý.Tam sa ceny za 5 cm/m2 pohybujú od 7€.

chcem sa opytat ci sa dat nieco ine nez polystyren pod beton? mozno sklenena vata ale neviem co s nou spravi ten beton
220870
25.03.09,20:00
Sklená vata sa dáva ,ale nesmie sa do nej dostať voda ,inak stráca svoje vlastnosti.
getrag
26.03.09,04:22
a kludne mozem dat beton na sklenenu vatu? nezmackne ju tak ze potom bude hruba ako papier? alebo treba robit nejake vystuze?
220870
26.03.09,04:43
Používa sa tvrdená(lisovaná) sklená vata.Ja osobne jej moc neverím(najmä tomu že sa nestlečí).Samozrejme do betónu ide karisieť.Je asi o 50% drahšia ako polystyrén.http://www.izola.sk/sk/obrazky/editor/pdf/h_z_p.pdf
getrag
28.03.09,05:56
Používa sa tvrdená(lisovaná) sklená vata.Ja osobne jej moc neverím(najmä tomu že sa nestlečí).Samozrejme do betónu ide karisieť.Je asi o 50% drahšia ako polystyrén.http://www.izola.sk/sk/obrazky/editor/pdf/h_z_p.pdf


A co sa tyka objemovej stalosti a vylucovania chemickych latok je to lepsie ako polystyren?
Inak chcem sa ta opytat ako si to riesil ty. ake kurenie mas a ako si izoloval podlahu? dik za odpoved
220870
28.03.09,08:12
Ja som prerábal starý dom .Kúrenie radiátorové.Podlaha betón ,IPA ,betón, dlážkovica.V kuchyni a kúpelni dlažba.Pod dlážkovicou mám čiastočne urobené kúrenie.
JajaFabša
29.04.09,06:43
Máte niekto skúsenosť s NOPfóliou? Je to plastový pás s výstupkami. Vidno ju okolo vonkajších múrov domov v zemi. Kúrenári ju vraj používajú miesto IPY pod podlahové kúrenie. Tým vraj odpadá nutnosť použiť igelit pod polystyrén.
220870
30.04.09,06:08
Máte niekto skúsenosť s NOPfóliou? Je to plastový pás s výstupkami. Vidno ju okolo vonkajších múrov domov v zemi. Kúrenári ju vraj používajú miesto IPY pod podlahové kúrenie. Tým vraj odpadá nutnosť použiť igelit pod polystyrén.
Veľa užitočných informácií sa dá nájsť na stránkach Rehau treba sa tam trochu povŕtať je to dosť košatá stránka
http://www.rehau.sk/stavba/vykurovanie.a.zdravotechnika/podlahove.vykurovanie.chladenie..specialne.aplikac ie.vykurovania/podlahove.vykurovanie.chladenie..specialne.aplikac ie.vykurovania.shtml
Milan.Žiška
01.05.09,06:11
Kontaktuj http://www.onduline.cz/sk/produkty/hydroizolacia/hydroizolace-fondaline/
Stačí sa informovať o ich relizáciách, určite ti poradia. Moje info sú zatiaľ pozitívne.
petervi
20.06.10,08:03
Aku pevnost (KPa) by mal mat polystyren v obytnich miestnostiach a aku v garazi?
TomasHC
20.06.10,14:16
Aku pevnost (KPa) by mal mat polystyren v obytnich miestnostiach a aku v garazi?

V kPa Ti to nepoviem, ale do obytnych miestnosti sa dava EPS100S (to je oznacenie, nie hrubka!!!), a do garaze sa zvykne davat Styrodur, aspon na miesta kde je planovane parkovat auto. Ale ak sa da kari siet, tak sa tlak rozlozi... Ja som dal aj do garaze EPS100S...
day
14.07.10,06:17
ja rozmyslam, planujem dat ako izolaciu 5cm XPS, namiesto hrubsieho EPS
(musim este prepocitat)