gazzica
18.03.09,09:53
Máte niekto vzor, ako by mala vyzerať zmluva o dielo medzi SZČO a dôchodcom, ktorý ako dielo vykonával administratívne práce?Nevadí,že SZČO je platca DPH? Ja myslím, že to zmluva o´dielo sa netýka DPH, ale pre istotu.
petkor
15.06.09,10:32
Dobrý deň, tiež by ma zaujímala odpoveď na túto otázku. SZČO a zároveň platiteľ DPH má uzatvoriť zmluvu o dielo so subjektom z Maďarska. Zatiaľ nevieme, či aj oni sú platitelia DPH. Ak by bola uzatvorená takáto zmluva, vstupuje tam DPH, alebo ako to je?
Prosím, vie mi niekto poradiť?
Ďakujem
Lianka
15.06.09,15:57
Máte niekto vzor, ako by mala vyzerať zmluva o dielo medzi SZČO a dôchodcom, ktorý ako dielo vykonával administratívne práce?Nevadí,že SZČO je platca DPH? Ja myslím, že to zmluva o´dielo sa netýka DPH, ale pre istotu.

No nie som pravnicka, ale celkom nie som presvedcena o tom, ze administrativne prace by ste obhajili na zmluvu o dielo.

Oddiel 1
Základné ustanovenia

§ 536

(1) Zmluvou o dielo sa zaväzuje zhotoviteľ vykonať určité dielo a objednávateľ sa zaväzuje zaplatiť cenu za jeho vykonanie.

(2) Dielom sa rozumie zhotovenie určitej veci, pokiaľ nespadá pod kúpnu zmluvu, montáž určitej veci, jej údržba, vykonanie dohodnutej opravy alebo úpravy určitej veci alebo hmotne zachytený výsledok inej činnosti. Dielom sa rozumie vždy zhotovenie, montáž, údržba, oprava alebo úprava stavby alebo jej časti.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#537