boarder
18.03.09,10:17
Zdravim. Od budúceho akademického roku by som chcel nastúpiť na denné štdium vysokej školy. Nakolko si chcem financovať školu sám, chcem si založiť živnosť a požiadať o podnikateľský príspevok. Je to možné, vzhľadom na to, že budem dennym študentom?
veronikasad
18.03.09,09:19
Zdravim. Od budúceho akademického roku by som chcel nastúpiť na denné štdium vysokej školy. Nakolko si chcem financovať školu sám, chcem si založiť živnosť a požiadať o podnikateľský príspevok. Je to možné, vzhľadom na to, že budem dennym študentom?
podmienkou schválenia príspevku okrem predloženia podn. zámeru je evidencia uchádzača na ÚP minimálne tri mesiace. Túto podmienku splňaš ?
boarder
18.03.09,09:48
ahoj, som tam registrovaný dva mesiace, takže mesiac ešte musím počkať. nevieš či môžem čerpať daný príspevok aj na nákup tovarov z tretích krajín?
veronikasad
18.03.09,10:27
ahoj, som tam registrovaný dva mesiace, takže mesiac ešte musím počkať. nevieš či môžem čerpať daný príspevok aj na nákup tovarov z tretích krajín?
Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť nie je možné použiť na nákup zásob.
Dantess
18.03.09,13:42
Asi by som mal pomot, ale ja ti radšej vynadám. Nepáči sa mi, že príspevok pre podnikateľov využívajú študenti VŠ. Nejeden článok som už o tom čítal, že sa tie dotácie strašne premrhávajú. Ja ako začínajúci podnikateľ som mal s vybavení tejto dotácie problém. Papierovačky, atd atd som mladý a všetci namna pozerali ako na zlodeja. Že to určite chcem na to iste na čo ty. Je to podpora podnikania a nie podpora štúdia. Vybav si brigádu, alebo štipendium, ale neokrádaj štát o peniaze, ktoré potrebujú ľudia, ktorý skutočne chcú začať podnikať.