crazy23
18.03.09,15:42
Chcem sa spýtať kam mam zaúčtovať poskytnutý príspevok z ÚP...ako čo ho mam zaúčtovať...som nováčikom a ešte sa učím..prosím poradte mi...hľadala som v to v témach ale nenašla som to čo potrebujem vedieť...ide mi hlavne o daňové priznanie:mee:
Zoltán Kovács
18.03.09,14:47
Chcem sa spýtať kam mam zaúčtovať poskytnutý príspevok z ÚP...ako čo ho mam zaúčtovať...som nováčikom a ešte sa učím..prosím poradte mi...hľadala som v to v témach ale nenašla som to čo potrebujem vedieť...ide mi hlavne o daňové priznanie:mee:

Príjem dotácie ako príjem neovplyvňujúci základ dane. Výdavky platené z tej dotácie ako výdavky ovplyvňujúce základ dane (v druhovom členení). Na konci roka pomocou interného dokladu ako nepeňažná operácia sa preúčtuje použitá časť dotácie na príjem ovplyvňujúci základ dane.

Nepoužitú časť dotácie uvádzaš vo výkaze majetku a záväzkov ako záväzok voči ÚP.

P.S. Nechce sa mi veriť, že si nenašiel ani jeden príspevok ohľadne zaúčtovania dotácie z ÚP. Dovolím si tvrdiť, že je ich možno aj na tisíce.
Elena Navrátilová
18.03.09,14:48
Naozaj nenašla? Skús pozrieť hoci aj túto tému. Je tu toho skutočne dostatok. Ak nenájdeš skús položiť konkrétnu otázku. http://www.porada.sk/t91309-p14-dotacia-z-uradu-prace-pausalne-vydavky-nepovolene.html#post989375
crazy23
23.03.09,11:01
takto sa to účtuje aj v JU?...som trošku z toho mimo lebo ešte študujem príspevky týkajúce sa tejto témy a niekde hovoria že je to príjem ovplyvňujúci základ dane a potom že nie...tak som z toho mimo...