Iwika
18.03.09,14:52
Dobry den,

potrebovala by som surne poradit s mojim problemom...
Stala sa mi taka neprijemna vec, ze sme az teraz v roku 2009 zistili, ze sluzba za rok 2008 (v mesiaci marec) zakaznikovi nebola vyfakturovana. Jedna sa o fakturaciu sluzby na 1 rok -dopredu. Tak som ju vyfakturovala teraz vo februari 2009, napisala do polozky ze sa fakturuje za obdobie roku 2008 (+samozrejme nazov sluzby)...ale vraj s tym teraz maju problem uctovnici v tej danej firme dat dokopy, nahanaju ma a ja neviem co s tym teraz...
ako im mozem danu poskytnutu sluzbu za rok 2008 spatne "dofakturovat" v roku 2009, tak aby to bolo OK??
Viem, ze su tam nejake lehoty- a to vyfakturovanie 15 dni od poskytnutia sluzby, ale co v mojom pripade? Neda sa to ziadnym sposobom nejako urobit-dofakturovat??
Ulahcilo by to nejako situaciu, ak by som obdobie rozpisala - marec 2008-februar 2009 ?? Bolo by to potom v poriadku, ak by tam nefiguroval iba rok 2008? Som z toho zufala...dufam, ze mi nieko poradi. Dakujem za odpovede.
Tweety
18.03.09,13:58
Dobry den,

potrebovala by som surne poradit s mojim problemom...
Stala sa mi taka neprijemna vec, ze sme az teraz v roku 2009 zistili, ze sluzba za rok 2008 (v mesiaci marec) zakaznikovi nebola vyfakturovana. Jedna sa o fakturaciu sluzby na 1 rok -dopredu. Tak som ju vyfakturovala teraz vo februari 2009, napisala do polozky ze sa fakturuje za obdobie roku 2008 (+samozrejme nazov sluzby)...ale vraj s tym teraz maju problem uctovnici v tej danej firme dat dokopy, nahanaju ma a ja neviem co s tym teraz...
ako im mozem danu poskytnutu sluzbu za rok 2008 spatne "dofakturovat" v roku 2009, tak aby to bolo OK??
Viem, ze su tam nejake lehoty- a to vyfakturovanie 15 dni od poskytnutia sluzby, ale co v mojom pripade? Neda sa to ziadnym sposobom nejako urobit-dofakturovat??
Ulahcilo by to nejako situaciu, ak by som obdobie rozpisala - marec 2008-februar 2009 ?? Bolo by to potom v poriadku, ak by tam nefiguroval iba rok 2008? Som z toho zufala...dufam, ze mi nieko poradi. Dakujem za odpovede.
Nie je to iba problém účtovníkov v danej firme, ale aj vo vašej, pretože služby uskutočnené v roku 2008, mali byť vyfakturované v roku 2008, a ak ste platiteľmi dph, aj dph v roku 2008 odvedená.
Ajuška
18.03.09,14:19
Dobry den,

potrebovala by som surne poradit s mojim problemom...
Stala sa mi taka neprijemna vec, ze sme az teraz v roku 2009 zistili, ze sluzba za rok 2008 (v mesiaci marec) zakaznikovi nebola vyfakturovana. Jedna sa o fakturaciu sluzby na 1 rok -dopredu. Tak som ju vyfakturovala teraz vo februari 2009, napisala do polozky ze sa fakturuje za obdobie roku 2008 (+samozrejme nazov sluzby)...ale vraj s tym teraz maju problem uctovnici v tej danej firme dat dokopy, nahanaju ma a ja neviem co s tym teraz...
ako im mozem danu poskytnutu sluzbu za rok 2008 spatne "dofakturovat" v roku 2009, tak aby to bolo OK??
Viem, ze su tam nejake lehoty- a to vyfakturovanie 15 dni od poskytnutia sluzby, ale co v mojom pripade? Neda sa to ziadnym sposobom nejako urobit-dofakturovat??
Ulahcilo by to nejako situaciu, ak by som obdobie rozpisala - marec 2008-februar 2009 ?? Bolo by to potom v poriadku, ak by tam nefiguroval iba rok 2008? Som z toho zufala...dufam, ze mi nieko poradi. Dakujem za odpovede.
Možno by bol riešením dodatok k pôvodnej zmluve - že pre rok 2008 ste zmenili platobné podmienky - nie rok dopredu, ale po uplynutí roka... asi v tomto znení... tak, aby ste to mohli vyfakturovať až teraz (predpokladám, že ani úhrada nebola realizovaná)... :rolleyes:
a_je_to
20.03.09,14:55
Tvoja fakturácia je v poriadku, aj keď trochu neskoro, to je Tvoja jediná chyba. Ostatné sú aj na strane odberateľa. Keby dodržali postupy účtovania /PU/, mali najneskôr ku koncu roka zaúčtovať dodanú službu aj bez Tvojej faktúry ako 518/326. Tvoju faktúru by po obdržaní iba zúčtovali 326/321 a bolo by všetko ok. Takto majú problém, ktorý si vyrobili /aj keď s Tvojou výdatnou pomocou/, tak nech si ho riešia. Ty si už urobila, čo si mohla, právom čakaj na úhradu služby. Ak majú JU, nemajú problém žiadny. Nezabudni faktúru zahrnúť ešte do výnosov roka 2008 /v PU/, alebo do pohľadávok 2008 /JU/, aj keď bola vydaná v r.2009.Ak si platcom DPH, musíš podať dodatočné daňové priznanie za mesiac 12/08, resp. 4 Q 2008.