kacena
04.07.05,13:49
So zamestancom sme ukončili pracovný pomer v skúšobnej dobe ku 04.07.2005.

Môžem s tým istým zamestnancom uzatvoriť nový pracovný pomer od 05.07.2005 na dobu určitú na tri mesiace ?

Ďakujem za rady. Kacena
Maňaska
04.07.05,13:24
Podľa mňa áno.
Chobot
04.07.05,13:47
Je to síce nezvycajné ukoncit PP v rámci skús. doby a znovu uzavriet, ale neodporuje to ZP. V rozpore so ZP by to bolo, keby ste ukoncili PP výpovedou z dôvodu zrusenia prac. miesta a zamestnancovi by ste vyplatili odstupné a zároven vytvorili to isté prac. miestoho a prijali by ste tohto alebo iného zamestnanca na to miesto.

Pokial s tým zamestnance súhlasí, tak je to OK. Treba len pamätat na to, ze dobu urcitú mozno opätovne uzatvorit najviac na dobu 3 rokov (okrem konkrétnych prípadov uvedených v ZP)
lenkak
04.07.05,13:50
Môžeš. Len na okraj prečo ste s tým zamestnancom skončili PP?
Denda
04.07.05,13:53
Podľa mňa, aby nepadli do zmluvy na dobu neurčitú.http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
kacena
04.07.05,14:20
Podľa mňa, aby nepadli do zmluvy na dobu neurčitú.http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
PRESNE TAK !!!
TAKZE MI TO ODSÚHLASUJETE ?
Denda
04.07.05,14:30
PRESNE TAK !!!
TAKZE MI TO ODSÚHLASUJETE ?Neviem, podľa mňa nedôjde k prerušeniu práce u zamestnávateľa. Na to by sa zišli lepší experti na porade.
lenkak
04.07.05,14:42
PRESNE TAK !!!
TAKZE MI TO ODSÚHLASUJETE ?
Je to možné. Ak s tým zamestnanec súhlasí, nevidím v tom problém.
liba2
04.07.05,14:59
PRESNE TAK !!!
TAKZE MI TO ODSÚHLASUJETE?
Ja si myslím, že sa do dá riešiť (najmä ak s tým zamestnanec súhlasí) aj dodatkom k Prac. zmluve, v ktorom sa uvedie, že zmluvne strany sa dohodli na zmene článku... "pracovný pomer na dobu neurčitú sa mení na PP na dobu určitú do...". Potom netreba zamestnanca odhlasovať a prihlasovať atď.
lenkak
04.07.05,15:09
Ja si myslím, že sa do dá riešiť (najmä ak s tým zamestnanec súhlasí) aj dodatkom k Prac. zmluve, v ktorom sa uvedie, že zmluvne strany sa dohodli na zmene článku... "pracovný pomer na dobu neurčitú sa mení na PP na dobu určitú do...". Potom netreba zamestnanca odhlasovať a prihlasovať atď.
Aj takto sa to dá.
kacena
23.02.06,13:15
Ahojte, chcela by som si u Vás overiť či je možné dva krát po sebe dohodnúť v pracovnej zmluve skúšobnú dobu 3 mesiace.
PRÍKLAD : Zamestanec zamestananý od 30.11.2005 , skúšobná doba 3 mesiace.
Teraz by sme mu dali výpoveď v skúšobnej lehote ku dňu 24.11.2006 a od 25.11.2006 uzatvorili nový pracovný pomer tiež so skúšobnou lehotou 3 mesiace.
Podľa mňa to správne nie je. Ako by ste to riešili vy ?
Ďakujem za rady.
vladan
23.02.06,13:29
Ahojte, chcela by som si u Vás overiť či je možné dva krát po sebe dohodnúť v pracovnej zmluve skúšobnú dobu 3 mesiace.
PRÍKLAD : Zamestanec zamestananý od 30.11.2005 , skúšobná doba 3 mesiace.
Teraz by sme mu dali výpoveď v skúšobnej lehote ku dňu 24.11.2006 a od 25.11.2006 uzatvorili nový pracovný pomer tiež so skúšobnou lehotou 3 mesiace.
Podľa mňa to správne nie je. Ako by ste to riešili vy ?
Ďakujem za rady.

... asi by som to brala ako obchádzanie Zákonníka práce, podľa mňa to nie je správne, možno by som to ešte prehltla, ak by to bol pracovný pomer, ktorý by vznikol po uplynutí šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru (vtedy by to už nebol ani opätovne dohodnutý pracovný pomer).