pizzanoel
18.03.09,15:34
Dobrý den,
potrebujem poradit, ak chcem niekomu predat tovar formou záväznej objednávky a chcem aby zaplatil vopred formou zalohy, mozem na to vystavit faktúru? Aku splatnost mam dat do tej faktury kedze chcem aby to bolo zaplatene dopredu moze byt ta splatnost aj menej ako 14dni? Mozem dat na to aj iný uctovny doklad ako fakturu aky ( bude to realizovane bankovým prevodom)?:confused: diky moc pa
Lianka
18.03.09,18:17
Si platitelom DPH?

Ak pozadujes zalohu, mozes vystavit zalohovu fakturu. Ziaden predpis neurcuje dobu splatnosti.
pizzanoel
19.03.09,16:25
Si platitelom DPH?

Ak pozadujes zalohu, mozes vystavit zalohovu fakturu. Ziaden predpis neurcuje dobu splatnosti.

Dakujem za odpoved chcem sa este spýtat mozem zobrat zálohu aj 100 % alebo to nie je mozne v takej vyske?
Zoltán Kovács
19.03.09,16:29
Dakujem za odpoved chcem sa este spýtat mozem zobrat zálohu aj 100 % alebo to nie je mozne v takej vyske?

Je možné aj 100%
Lianka
19.03.09,16:33
Na tu DPH som sa pytala preto, lebo ak si platitelom DPH, do 15 dni od prijatia uhrady musis vystavit fakturu. Datum zd. plnenie = datum prijatia platby.
pizzanoel
20.03.09,07:01
Na tu DPH som sa pytala preto, lebo ak si platitelom DPH, do 15 dni od prijatia uhrady musis vystavit fakturu. Datum zd. plnenie = datum prijatia platby.

Nie nie som platcom DPH.

Takze staci ked vystavim tu zalohovu fakturu a mozem teda kludne zobrat 100 %. Nemusim uz potom davat ziadny iny doklad?
Lianka
20.03.09,08:46
Vystavila by som pri faktickom dodani tovaru aj vyuctovaciu. Suma vyuctovacej faktury bude znizena o zaplatenu zalohu (odvolavka na cislo zalohovej faktury) a na uhradu 0 EUR.
pizzanoel
21.03.09,08:17
Vystavila by som pri faktickom dodani tovaru aj vyuctovaciu. Suma vyuctovacej faktury bude znizena o zaplatenu zalohu (odvolavka na cislo zalohovej faktury) a na uhradu 0 EUR.

Prepac ze ta zase otravujem, ale co je to tá odvolávka :confused:,vies ja som taky amater...To tam mam niekde napisat do tej vyuctovacej faktúry? :)
Lianka
21.03.09,08:23
Niekde do vyuctovacaj faktury napises cislo a sumu zalohovej faktury. Zvacsa sa to robi zhruba takto:

....tovarova polozka c. 1..................suma/ks
....tovarova polozka c. 2 .................suma/ks
....tovarova polozka c. 3 .................suma/ks
-----------------------------------------------------
spolu:......................................... scitas sumy

odpocet zalohy:
zalohova faktura cislo ... ................ - (minus) suma zaloh. fa.
-----------------------------------------------------
Na uhradu: 0 EUR
pizzanoel
21.03.09,14:12
Niekde do vyuctovacaj faktury napises cislo a sumu zalohovej faktury. Zvacsa sa to robi zhruba takto:

....tovarova polozka c. 1..................suma/ks
....tovarova polozka c. 2 .................suma/ks
....tovarova polozka c. 3 .................suma/ks
-----------------------------------------------------
spolu:......................................... scitas sumy

odpocet zalohy:
zalohova faktura cislo ... ................ - (minus) suma zaloh. fa.
-----------------------------------------------------
Na uhradu: 0 EUR

Dakujem, velmi si mi pomohla... DIKY :)