elkibo
18.03.09,16:34
Dobry den, mam na vas taku prosbu....Sam si robim uctovnictvom a potreboval by som si overit spravnost postupu zauctovania diet(este nikdy som sa s tym doteraz nestretol). Som SZCO a od maja 2008 robím vo Viedni ako elektrikar(slovenska zivnost uznana v rakusku).Chodievam na tyzdnovky a do vydavkov by som si chcel dat diety + 40% vreckove. Urobil som to tak, ze na kazdy tyzden som si zostavil cestovny prikaz, priklad:
13.5. odchod zo SR do Wien
14.5. - 16.5. praca vo Wien
16.5. - prichod na SR (samozrejme ze ten prikaz je podrobnejsi)
do cestovneho prikazu, som si do vyuctovania dal vlakovy listok BA-Wien 423SK, a tiez listky kupene na metro vo Viedni 6,8€.
Diety som vypocital ako 45€ * 4 dni = 180€
vreckove 40% zo 180 = 72€
cestovne vo viedni 6,8€
cize: uhrada vlakoveho listku 423Sk a vydavky v cudzej mene su spolu 258,80€.
Takze moja otazka znie, je spravny takyto postup uctovania???

Vopred Vam velmi pekne dakujem :)
elkibo
18.03.09,16:33
Prosim, naozaj sa tu nenajde niekto, kto by mi poradil??????

Neviem, ci je to spravne a tym padom sa neviem dalej pohnut :-(
beatam
18.03.09,16:53
Ak ZPC mimo územia SR trvá v kalendárnom dni:
a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného
b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného
c) nad 12 hodín,patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.

§ 13, ods.4 Zákona o cest. náhradách

Musíš počítať čas strávený v zahraničí. V cesťáku uvedieš čas prechodu hranice.
elkibo
18.03.09,17:06
takze ak je prekrocenie Slovensko-rakuskych hranic pondelok o 6.00hod a navrat az vo stvrtok o 18.00hod, tak ze tie styri dni si zauctujem stravne v sume zakladnej sadzby, vsak?

A este by som sa chcel spytat, na zaklade cestovneho prikazu, vystavim VPD a diety + vreckove prepocitam kurzom NBS v den vyuctovania cest.prikazu?
elkibo
18.03.09,17:23
Super, veeeeeeeeeelmi pekne ti dakujem, fakt si mi pomohol!!!

Este raz vdaka ;);)