Lucka M.
18.03.09,16:55
ahojte chcela by som sa opytat ci treba v uctovnom programe niekde uviest registracnu pokladnicu, jej cislo....

uctujem v programe Alfa.

A ked netreba tak staci ked budem uctovat v pokladni prijem za vyrobky a sluzby, dotycny je kadernik.

A v danovom priznani sa to tiez nikde neuvadza vsak?

A posledna otazka, ked si nakupi farby na vlasy, sampony... mam to dat ako vydavky za tovar, alebo prevadzkova rezia?

Dakujem vopred za rady.
Lucka M.
18.03.09,16:21
Prosim poradte mi potrebujem to surne dokoncit.
veronikasad
18.03.09,16:45
ahojte chcela by som sa opytat ci treba v uctovnom programe niekde uviest registracnu pokladnicu, jej cislo....

uctujem v programe Alfa.

A ked netreba tak staci ked budem uctovat v pokladni prijem za vyrobky a sluzby, dotycny je kadernik.

A v danovom priznani sa to tiez nikde neuvadza vsak? čo sa neuvádza ? číslo(daňový kod pokladnice) ERP alebo výška tržieb cez ERP ?

A posledna otazka, ked si nakupi farby na vlasy, sampony... mam to dat ako vydavky za tovar, alebo prevadzkova rezia?

Dakujem vopred za rady.
odpoveď v texte
Lucka M.
18.03.09,16:46
Takto sa ta opytam co sa ma uvadzat v DP ohladom ERP?ako to mi je jasne ze prijmy cez pokladnicu tam musia byt.
ekopo
18.03.09,16:52
mimotemy nie je na Slovensku veľa "účtovníkov" ?
veronikasad
18.03.09,16:53
Takto sa ta opytam co sa ma uvadzat v DP ohladom ERP?ako to mi je jasne ze prijmy cez pokladnicu tam musia byt.
Nerozumiem tvojej otázke . V DP uvádzaš zdanitelné príjmy. A je jedno, či boli prijaté ako tržba cez ERP, úhrada pohľadávky na BU a lebo (zatial ešte) v hotovosti.
veronikasad
18.03.09,16:55
Kazdy raz zacinal, miesto toho aby si radsej menej skusenym pomohol tu kritizujes?
Lucka, tu neide o kritiku. Ak sa správne opýtaš, dostaneš odpoveď. Ale ty nevieš ani na čo sa pýtaš ...
Lucka M.
18.03.09,16:56
Nerozumiem tvojej otázke . V DP uvádzaš zdanitelné príjmy. A je jedno, či boli prijaté ako tržba cez ERP, úhrada pohľadávky na BU a lebo (zatial ešte) v hotovosti.


Jasne ja len ci sa niekde neuvadza cislo pokladnice, ako napr do DP pises cislo bankoveho uctu.

A k tym dalsim otazkam mi nevies poradit?
Lucka M.
18.03.09,16:57
mimotemy nie je na Slovensku veľa "účtovníkov" ?


Kazdy raz zacinal, miesto toho aby si radsej menej skusenym pomohol tu kritizujes?
veronikasad
18.03.09,17:02
Jasne ja len ci sa niekde neuvadza cislo pokladnice, ako napr do DP pises cislo bankoveho uctu.

A k tym dalsim otazkam mi nevies poradit?
1. číslo reg.pokladnice do DP neuvádzaš, zapisuje sa len do Knihy tržieb.
2. farby, šampon ... u kaderníka sú VOZD v členení materiál.
Lucka M.
18.03.09,17:03
1. číslo reg.pokladnice do DP neuvádzaš, zapisuje sa len do Knihy tržieb.
2. farby, šampon ... u kaderníka sú VOZD v členení materiál.

Dakujem
mekelek
23.03.09,19:10
Servisný technik nastavil ERP len na sadzbu DPH 19%. Je to tak v poriadku? Veď môže byť tovar aj so zníženou sadzbou alebo oslobodené od dane.
mekelek
26.03.09,08:16
Nikto mi v tom nevie poradiť?
mekelek
01.04.09,18:28
Posúvam.
Paula
01.04.09,18:34
Servisný technik nastavil ERP len na sadzbu DPH 19%. Je to tak v poriadku? Veď môže byť tovar aj so zníženou sadzbou alebo oslobodené od dane.



Technika bolo treba informovať, čo všetko potrebujete nastaviť , on nemusí tušiť, v akých sadzbách tovar predávate.
tetrisss
01.04.09,18:41
A predavas taky tovar?
mekelek
01.04.09,19:09
Vôbec som si neuvedomila, že môžeme mať taký tovar, kým som nezbadala 10%-nú sadzbu na jednej fa. A ten "tovar" je: pár krabíc farebného náplastu (pre deti) na malé poraneniny. Inak je to predajňa s rozličným tovarom, nemala by som mať nič iné (preštudovala som prílohu zákona č.7).
Keď z iného dôvodu nemusí byť menené nastavenie ERP, radšej tento "tovar" stiahnem z obchodu.
Paula
01.04.09,19:15
Podaruj škôlke. :)
mekelek
01.04.09,19:42
Je to dobrý nápad, ďakujem!
Radšej to, ako za jednu položku dať preprogramovať ERP.