tina.mm
18.03.09,17:15
Dobrý deň. Potrebovala by som odpoveď na tieto otázky:

1. V PD v uzávierkových operáciách si uplatńujem ako daňový výdavok nákup notebooku za 27 000,- Sk podľa § 4ods. 4 z o DzP. Tento notebook som si obstarala v roku 2007, živnosť som začala prevádzkovať v roku 2008. Notebook používam v podnikaní. Musím ho uviesť vo výkaze o majetku a záväzkoch? V akej sume a v ktorom riadku?

2. Vo výkaze o majetku a záväzkoch v stĺpci 1 uvádzam nulu alebo nechám
nevyplnené riadky, keď som začala živnosť len tento rok?

3. V ktorom stĺpci v PD uvediem - a, kreditný úrok z banky, b, daň z úroku, c, fotoaparát v hodnote 12000,- zaradený do používania, d, vyplatený autorský honorár.
Ďakujem.
ego.mc
18.03.09,22:54
Dobrý deň. Potrebovala by som odpoveď na tieto otázky:

1. V PD v uzávierkových operáciách si uplatńujem ako daňový výdavok nákup notebooku za 27 000,- Sk podľa § 4ods. 4 z o DzP. Tento notebook som si obstarala v roku 2007, živnosť som začala prevádzkovať v roku 2008. Notebook používam v podnikaní. Musím ho uviesť vo výkaze o majetku a záväzkoch? V akej sume a v ktorom riadku?Neuvádza sa.

2. Vo výkaze o majetku a záväzkoch v stĺpci 1 uvádzam nulu alebo nechám
nevyplnené riadky, keď som začala živnosť len tento rok?Nevyplnené

3. V ktorom stĺpci v PD uvediem - a, kreditný úrok z bankyPOZD, ostatné príjmy, b, daň z úrokuVNZD, platba dane z príjmu, c, fotoaparát v hodnote 12000,- zaradený do používaniaVOZD, nákup materiálu, d, vyplatený autorský honorárPOZD, ostatné príjmy, Teda, ak bol vyplatený Vám. Ak ste platili Vy, tak VOZD,prevádzková réžia..
Ďakujem.
Odpoveď v texte.