Pezinčan
18.03.09,18:13
Zdravim,
chcel by som sa opytat aky je rozdiel medzi 850 a 1000mAh nabijacimi bateriami AAA. Je rozdiel v dlzke, kym sa vybiju? Ak ano, aky priblizne aky velky?
Dakujem
ROBIN111
18.03.09,18:10
Neviem, či je to tak možné brať, zjednodušene snáď áno:
nech 1000mAh je 100%, potom 850mAh batéria vydrží o 15% kratší čas.
Chobot
18.03.09,19:44
Zdravim,
chcel by som sa opytat aky je rozdiel medzi 850 a 1000mAh nabijacimi bateriami AAA. Je rozdiel v dlzke, kym sa vybiju? Ak ano, aky priblizne aky velky?
Dakujem


Kapacita batérie sa udáva v mAh (miliampérhodinách), tak ako kapacita fľaše v litroch. Ak nejaký prístroj má spotrebu 100 mAh, tak 1000 mAh batéria vydrží cca. 10 hodín, 850 mAh len 8,5 hodín. Takkže nedá sa povedať rozdiel v dĺžke vybitia.

Ale aj tá kapacita je relatívna - ani nová batéria nebude mať presne takú kapacitu, ako je na nej uvedené a každým nabitím sa jej schopnosť udržať kapacitu znižuje (napr. menej kvalitná 1000 mAh batéria po 3 mesiacoch bude mať schopnosť uržať len toľko energie, ako 850 mAh). Takže čím vyššiu kapacitu si zaobstaráš, tým lepšie.

Inak o akumulátorových batériách by sa dalo napísať toho ešte strašne veľa, samotná kapacita nie je jediné kritérium, dobré je zohľadniť aj typ (napr. NiCd, NiMH).
najag
19.03.09,05:21
Cim vyssia hodnota kapacity je na baterii, tym je lepsia z hladiska dlzky pouzivania od nabitia do vybitia, pri rovnakom vybijacom prude, laicky povedane.
PotPalo
20.03.09,13:24
Treba zobrať do úvahy aj samovybíjanie. Nabitá batéria sa časom sama vybije. Príklad:nabijem batérie, odložím ich, o 2 týždne ich dám do foťáku, urobím tri zábery a batérie sú vybité (a to ich mám asi rok). Teraz predávajú aj také, ktoré vydržia nabité, ale tie majú nižšiu kapacitu (eneloop). Keď chceš používať batérie len občas, kúp si tieto, inak pre okamžité použitie (nabiť-použiť) postačujú akékoľvek batérie.
duves
20.03.09,15:56
Treba zobrať do úvahy aj samovybíjanie. Nabitá batéria sa časom sama vybije.
Klucom spokojnosti su Sanyo Eneloop.