hombre70
18.03.09,18:16
Potrebujem poradit. Kupil som originalnu hru Empire ktora pri instalacii potrebuje program Steam ktory vas zaregistruje na strankach Valve. Hru som odinstaloval a dal synovi ktory si je chcel nainstalovat, ale stale mu vypisuje ze aktivacny kod bol uz pouzity a nechce mu spustit instalaciu. Ako dalej? Neviem ako poriadne funguje Steam.
dolfort
23.03.09,06:22
STEAM by mal iba zabraňovať inštalácii na dvoch kompoch súčasne. Ak si u seba odinštaloval a následne chceš inštalovať inde, malo by to umožniť.
Prečítal si si manuál k hre? Pozri aj oficiálne stránky výrobcu.
Viac asi neviem poradiť...
Chobot
23.03.09,07:21
Potrebujem poradit. Kupil som originalnu hru Empire ktora pri instalacii potrebuje program Steam ktory vas zaregistruje na strankach Valve. Hru som odinstaloval a dal synovi ktory si je chcel nainstalovat, ale stale mu vypisuje ze aktivacny kod bol uz pouzity a nechce mu spustit instalaciu. Ako dalej? Neviem ako poriadne funguje Steam.

Pokiaľ ja viem, tak Steam sa dá inštalovať aj na viacerých kompoch. Viem to iste, lebo máme HL2 aj CounterStrike a máme to nainštalované aj na mojom aj na synovom kompe. Pred hrou sa ale treba prihlásiť na server Steamu pod prihlasovacím menom a heslom. Ak by syn hral a ja by som sa chcel prihlásiť na druhom kompe, tak Steam neumožní hrať naraz na 2 PC. Teraz si ale presne nepamätám, ktorý môže hrať, tuším toho pôvodne prihláseného to vyhodí a umožní hrať len novému.

Takže ak si si ty na svojom PC nainštaloval Steam a stiahol hru, tak na synovom PC už nemusíš aktivovať konto (logicky ani nemôžeš, lebo si asi chcel aktivovať nové konto a to sa nedá, lebo ty už máš jedno konto aktivované). Treba stiahnuť Steam, prihlásiť sa pod tým menom a heslom, ako si mal na tvojom PC a potom môžete aj na synove PC stiahnuť tie hry, ktoré máte aktivované. Takže pri inštalácii Steamu nevytvárať nového užívateľa, ale použi prihlasovacie meno a heslo, čo si mal na tvojom PC. Takto môžeš inštalovať aj na viacerých PC, len prihlásený môžeš byť len na jednom (ako som písal vyššie). Takže aktivačný kód bol už skutočne použitý a už je nepoužiteľný - lebo už máš vytvorené konto.

Ak si zabudol prihlasovacie meno a heslo, tak si pozri staré e-maily, tam ti musela prísť potvrdzovacia správa o aktivácii - tam budeš mať meno. Ak nevieš heslo, myslím, že sa dá nechať poslať náhradné heslo pre tvoje meno na e-mail, ktorý si uviedol pri registrácii.

Takže hry môžu byť stiahnuté na oboch PC, len hrať sa dá len na jednom.