salemi
18.03.09,19:53
Ahojte poraďáci, bola by som rada, keby ste mi poradili, poskytli súsenosti, aby sme sa s priateľom správne rozhodli. Máme možnosť kúpiť dom za 46 471/ EUR /1 400 000 sk /. Stavba z r. 1996. Je z tehly sendvičového typu/nobasil izolant/, strecha KM Beta, plastové okná, v cene sú plastové okapy, kotol na tuhé palivo, radiátory/ článkové/, časť schodiska, nejaké stavebé materiály/drevo, nobasil/. Pozrite foto, vnútri sú na poschodí omietky 4 izby s jednou predpripravenou na kúpeľňu, dole kúpeľna, obývačka, izba a kuchyňa, celý dom je podpivničený, s garážou. Nie je tam ešte odpad /potrebná čistička/, dom má vlastnú studňu. Prosím Vás, skúste mi poradit predpokladané investície na dokončenie /štandardné materiály/, príp. nejaké rady. Viem, že je to individuálne podľa náročnosti, materiálov, ale viac názorov= viac rozumu:) ďakujem.:)
sniper101
18.03.09,19:03
ked ste len dvaja tak sa neoplati odhadovana investicia ked vsetko budeta platit vy tak cca 700000sk
salemi
18.03.09,19:15
Tak dúfam, že sa časom rozrastieme :-) A vtom je už sanita, obklady, kuchyňa?...Ja sa tomu veľmi nerozummiem, tak sa radšej pýtam.
Ferdosondo
18.03.09,19:26
1,4mil je podľa mňa za to čo som videl z fotiek dobrá cena. A ak je v tom aj pozemok, tak výborná.
krvak
18.03.09,19:36
Neviem, kolko penazi mate a kolko do toho este treba-to zalezi na vas, ake narocne su predstavy. Ak je to pri vacsom meste-BA, KE, ZA, MT, BB, PO, PP a podobne, je to taka lepsia cena, ak nie vyborna. Za 1.6 M mate na kluc bungalov, podla vl. predstav. Pozor!! bez pivnice. Poradil by som sa s odbornikom a zistil hlavne , ako je to zaizolovane, ta pivnica. Ako dobrodruzstvo to je fajn...:)
danushka
18.03.09,19:54
Mne sa zdá cena vynikajúca. Ale je to len hrubá stavba a rátaj s tým, že dnes je práca drahá. Čiže čo dáš za materiál, to dáš aj za ruky majstrom.
Avšak cena nehnuteľnosti je jedna vec. Komplexne musíš zvážiť, koľko je dom vzdialený od miesta Vášho zamestnania, ako tam budete dochádzať, koľko dáte za PHL /ono sa toho za tie roky nazbiera.../, ako uvažujete v tomto dome riešiť kúrenie atď.
Ak si s partnerom typ, že viete svojpomocne dokončiť ,,finiš" v dome a ešte si budete snáď aj niečo pestovať raz na záhradke, tak na kúpe tohto domu jednoznačne neprerobíte .
Hold kríza je kríza a nevieme čo nás čaká...optimalizujeme, kalkulujeme...
salemi
18.03.09,20:06
No poloha vyhovuje, pozemok je okolo 5 arov co je pre nase nároky akurát. Priateľ pracuje doma, takže väčšie priestory sa zídú...z tohto pohľadu je to vyhovujúce...máme aj pozemok, ale žial je veľmi svahovitý /12 m prevýšenie/ a na jeho úpravu by išlo veľa peňazí, čo sú podľa mňa zakopané peniažky :-)...zvažovali sme aj stavbu, ale, žiaľ sme obaja veľmi pracovne zaneprázdnený a tu by nám určitá časť prác odpadla...takže kalkulujeme...dakujem za názory :-)
220870
18.03.09,21:09
Ja budem len kritizovať.Z tých fotiek vidieť že staviteľ šetril a staval z toho čo našiel po dedine.Aj keď sú fotky dosť rozmazané tak sa mi vidí, že nedokončené omietky sú krivé
.Ak je takýmto štýlom stavaný celý dom tak môžete naraziť na veľa problémov a nedostatkov.ZA 1,5 mil sa dá postaviť hrubá stavba takéhoto domu.Rátajte ešte min 0,5-1,0 mil na dokončenie.
krvak
19.03.09,08:44
No, mix materialov tam je, Mna skor zaujima izolacia tej pivnice, vzdy je to macka vo vreci :-) Ale fajn dobrodruzstvo. Mozno vie, preco to predava za 1,4:-)
chandler
19.03.09,09:56
Ja budem len kritizovať.Z tých fotiek vidieť že staviteľ šetril a staval z toho čo našiel po dedine.Aj keď sú fotky dosť rozmazané tak sa mi vidí, že nedokončené omietky sú krivé
.Ak je takýmto štýlom stavaný celý dom tak môžete naraziť na veľa problémov a nedostatkov.ZA 1,5 mil sa dá postaviť hrubá stavba takéhoto domu.Rátajte ešte min 0,5-1,0 mil na dokončenie.

no presne to iste ma napadlo. styl prace hovori o tom ze prekvapeni bude dost :)

na druhej strane ak spravne pocitam tak mate vlastne pozemok k tomu domu zadarmo. urcite by som ale zavolal odbornika, nech to zhodnoti na vlastne oci. ale myslim ze v tej cene je rezerva aj na napravu doteraz napachanych skod :)
urcite stoji za to sa o kupu zaujimat ale postupovat velmi opatrne
Milan.Žiška
19.03.09,12:53
Súhlasím s "chandlerom", určite to stojí sa o kúpu zaujímať, ale postupovať fakt opatrne.:)
Určite by som absolvoval obhliadku s odborníkom. Dobrá kúpa nemusí byť vždy až tak dobrá. Hlavne by som dal pozor na izolácie suterénu, pozor na krov - mal by byť ošetrený proti drevokazom a hubám (dodatočne sa to veľmi zle robí).:)
V nie poslednom rade sa poinformuj v okolí prečo to predáva, možno sa dozvieš viacej ako chceš.:D:D:D
evula0
20.03.09,06:12
Akosi nevidím komín.
Alenka53
20.03.09,07:48
Vidím tam nejaký kopec... z ktorej strany je juh? Ak tam nesvieti slniečko, tak náklady na vykurovanie budú podstatne vyššie...
chandler
20.03.09,08:06
Akosi nevidím komín.

dobre oko :) to je jedno z tych prekvapeni, ktore tu uz boli spominane :)
kyblik
20.03.09,09:03
Neviem, akosi sa mi to nepozdava... Neponahlal by som sa...

Dolezite veci stale neboli napisane:

Ako je osetreny - zatepleny krov? Ako je vyriesene kurenie (clankove radiatory - ake - plech, liatina)? Ako je dom zaizolovany - nie je vlhky zaklad? Ake dalsie materialy boli pouzite na elektriku, na vodu, odpady...?