anita0220
18.03.09,21:38
Dobrý večer! Prosím Vás o pomoc, robím účtovníctvo jednému podnikateľovi (jednoduché účtovníctvo), ktorému v roku 2007 som robila normálne účtovníctvo, a teraz sa rozhodol, že si ide uplatniť paušálne výdavky za rok 2008. Čo s pohľadávkami z roku 2007? Mám to zahrnúť do príjmu, keď dostal tie peniaze, alebo sa to nezapočíta do príjmov, ale sa uvedie do daňového priznania ako položka zvyšujúca základ dane?
A čo so záväzkami a so zásobami??? Ďakujem!!!
monikago
18.03.09,21:08
pozri hneď prvú tému Daňové priznanie - súhrn ..., nájdeš si tam prechod z JÚ na paušál, alebo si zadaj názov do vyhľadávača
Katarina
18.03.09,21:21
Dobrý večer! Prosím Vás o pomoc, robím účtovníctvo jednému podnikateľovi (jednoduché účtovníctvo), ktorému v roku 2007 som robila normálne účtovníctvo, a teraz sa rozhodol, že si ide uplatniť paušálne výdavky za rok 2008. Čo s pohľadávkami z roku 2007? Mám to zahrnúť do príjmu, keď dostal tie peniaze, alebo sa to nezapočíta do príjmov, ale sa uvedie do daňového priznania ako položka zvyšujúca základ dane?
A čo so záväzkami a so zásobami??? Ďakujem!!!
A teraz sa rozhodol ? To takto nefunguje. Ak si chce za rok 2008 uplatniť paušálne výdavky mal si v roku 2007 upraviť základ dane, takže riešiť sa to môže podaním dodatočného daňového priznania za rok 2007.
Romanoos
18.03.09,21:33
Môj otec mal taký istý problém. Pozor, lebo daňový úrad môže vyrubiť aj pokutu z "dodatočne" platenej dane.
ego.mc
19.03.09,00:24
Môj otec mal taký istý problém. Pozor, lebo daňový úrad môže vyrubiť aj pokutu z "dodatočne" platenej dane.

Musí. Plus sankčný úrok.
Romanoos
20.03.09,22:10
Musí. Plus sankčný úrok.

No mne vtedy povedali, že ak pokuta nepresiahne 500,- Sk, tak nevyrubia, lebo do 500,- Sk sa neplatí, takže v skutočnosti môže, či? ;)