anita0220
18.03.09,21:44
Dobrý večer! Keď podnikateľ dostal dotáciu z ÚP, je to zdaniteľný príjem? Jedná sa o remeselnú živnosť, môže si uplatniť aj v tom prípade výdavky vo výške 60% alebo iba 40%? A tá dotácia je príjmom vtedy, keď to dostal? Ďakujem!
monikago
18.03.09,20:55
skús pozrieť sem: Dotácia z Úradu práce - paušálne výdavky NEPOVOLENÉ - nejde mi to vysvietiť, aby ťa to hneď presmerovalo, zadaj si tento názov do vyhľadávača
Katarina
18.03.09,21:27
Dobrý večer! Keď podnikateľ dostal dotáciu z ÚP, je to zdaniteľný príjem? Jedná sa o remeselnú živnosť, môže si uplatniť aj v tom prípade výdavky vo výške 60% alebo iba 40%? A tá dotácia je príjmom vtedy, keď to dostal? Ďakujem!
Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov je dotácia zdaniteľný príjem v plnej výške vtedy keď ju dostal.
anita0220
19.03.09,09:33
Ďakujem veľmi pekne! Ale potom si môžem uplatniť výdavky vo výške iba 40% však?
Zoltán Kovács
19.03.09,09:35
Ďakujem veľmi pekne! Ale potom si môžem uplatniť výdavky vo výške iba 40% však?


PRečítaj si nasledujúci link:

http://www.porada.sk/t91309-dotacia-z-uradu-prace-pausalne-vydavky-nepovolene.html
mondes
25.11.11,13:09
Zdravím Vás, mám na Vás otázočku. Ako vidíte poskytovanie dotácii z ÚP na začatie živnosti v r. 2012? Bude to ešte reálne? Totižto jedna moja známa je momentálne na predlženej rodičovskej dovolenke a uvažuje, že sa pôjde zaevidovať na ÚP, a chcela by požiadať o dotáciu na začatie živnosti. Avšak ide o to, či má nejakú šancu tú dotáciu získať, alebo má počkať a ostať ešte na rodičovskej dovolenke, kde za ňu odvádza odvody do SP a ZP štát. (aspoň niečo). Ďakujem veľmi pekne za Vaše názory a komentáre.