Nellka
18.03.09,21:23
Dobrý večer! chcela by som sa spýtať na novely, ktoré boli schválené a mali by byť platné od marca 2009.
1. zaujíma ma novela, ktorá sa týka podnikateľov účtujúcich v JÚ - ak má príjem do 170000€ ročne a nezamestnáva ani 1 zamestnanca vraj nie je potrebné aby viedol jednoduché účtovníctvo, ale len akúsi zjednodušenú evidenciu bez závierok a inventarizácie, výkazov, odpisových plánov a pod.. rada by som vedela ako presnejšie by to malo vyzerať a či potom nie je potrebné viesť si tiež sklad, alebo teda evidenciu zásob a inventúru skladu.
2. žiadna kniha jázd, ale 80 % výdavkov za PHM do účtovníctva + ZS a KS tachometra. nie som si celkom istá ako si to predstavujú u platcov DPH, ktorí nakupujú PHM cez banku aj v hotovosti a ako by sa z tejto sumy, ktorá tvorí 80 % celkových výdavkov za PHM mala uplatňovať DPH. zrejme bude lepšie v tomto prípade ďalej viesť knihu jázd. rada by som si vypočula váš názor
Vopred ďakujem!
leonka5
19.03.09,05:41
Ahoj, pozri sa na tému na 3 strane od leonky5. Ja som sa pýtala na túto novelu, sú tam odpovede. Maj sa pekne
Nellka
19.03.09,12:36
Ďakujem, k tej zjednodušenej evidencii som zistila čo som potrebovala. ale rada by som sa podrobnejšie dozvedela ešte niečo o tých výdavkoch za PHM ak by sa niekto našiel. a ako sa vlastne bude postupovať v januári a februári, a či to platí až od marca? alebo je to možné využiť až v budúcom roku? a tiež ohľadom DPH. Ďakujem
Nellka
24.03.09,20:47
Tak nikto nevie poradiť ako je to s tou DPH u 80 % výdavkoch za PHM? bola by som moc vďačná!!!!