motylik7
18.03.09,22:14
V týchto dňoch ma zaujali panvice GreenPan. Je to zatiaľ novinka a mimo iného sa v propagácii vyzdvihujú ich prednosti oproti teflónovým panviciam, o ktorých sa už dlhšie hovorí, že sú zdravotne závadné. Začala som pátrať na internete po info kvôli tomu, že telo panvice je urobené aj z čierneho hliníka a olova, čo je zarážajúci fakt vzhľadom na jej vraj zdravotnú nezávadnosť.
Včera som sa pokúšala niečo vydedukovať aj z tejto stránky - http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=http://www.alternativ... (http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=http://www.alternativeconsumer.com/2007/08/06/the-new-greenpan/&ei=tXa9SbylOIqFsAaptPDpDg&sa=X&oi=translate&resnum=6&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dgreenpan%26hl%3Dsk%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DN) - napriek automatickému prekladu (dosť nezrozumiteľnému) som však z nej nevydedukovala, že by niekto zistil ich zdravotnú či inú závadnosť. Na stránke sa v diskusii spomínali škvrnky a výdute, ak som správne pochopila z textu.
Preto skôr, ako sa rozhodnem pre kúpu tejto panvice, chcem sa opýtať, či niekto vie niečo viac o týchto výrobkoch ako ja v tejto chvíli alebo či už niekto má aj praktickú skúsenosť.
motylik7
23.03.09,16:18
Zdá sa, že nikto nemá skúsenosť s týmito panvicami ... :o
xfenix
02.07.09,19:22
Pozdravujem, vela info sa da najst aj na stranke www. greenpan-club. sk. ja ich v mojom obchode predavam ebea. sk, maju dobry ohlas. Na zaklade kratkych informacii ktore som dostala od importera pre slovensko tieto panvice su naozaj nezavadne. Ak sa na povrchu objavia povrchove zmeny, tie neovplyvnia kvalitu panvice. Zatial som si ziadnu pre seba nekupila ale chystam sa na ich wok. Videla som na internete aj videa, je to fantasticke.
Pekny den. Janka
kaco11
03.07.09,05:52
mimotemylen na margo závadnosti teflónu. Roky sa varilo v hliníkových hrncoch, deti v jedálňach jedli hliníkovým príborom a potom nastal velký boooom, že vraj je to zdravotne závadné. Otázka? Čo je zdravé???? vzduch ktorý dýchame? ťažko. A takto by som mohla pokračovať. Ja mám teflónové panvice tefal a som s nimi spokojná.
xfenix
04.07.09,16:57
Dobry den, ja som s tefalom tiez bola spokojna, ale tato nova technologia vyzera tiez vyborne. Vsetko je zalezitost osobnej preferencie. Prajem prijemny den,
Janka :)
DamianBA
14.12.10,13:21
Tu je dobry clanok o GreenPan , dajte do google tento text: Thermolon T and "Greenpan" - Ex Isle Forums
motylik7
14.12.10,19:25
Tu je dobry clanok o GreenPan , dajte do google tento text: Thermolon T and "Greenpan" - Ex Isle Forums
Ďakujem za tip. S ťažkosťami som prečítala, ale pochopila ;)
bettylou
17.12.10,16:47
stránka k originálnym informáciám po zadaní názvu nie je prístupná
rhode
28.01.11,11:41
Ja mám doma panvicu GreenPan a je veľmi dobrá. Kúpila som si aj panvicu Teffal s thermospotom, ale nikdy viac. Nedá sa to s GreenPan porovnať. Na GreenPan sa všetko rovnomerne upečie, ak sa náhodou pripáli, tak pekne so špongiou to umyjem. Teffal na opak po prvom upečení sa nedal pekne očistiť, keďže tam zostali bodky od pripáleného oleja. Môj brat má taktiež veľmi zlé skúsenosti s Tefal. Začal mu doslovať teflon opadať.
lujza.j
28.01.11,13:50
Ja mám doma panvicu GreenPan a je veľmi dobrá. Kúpila som si aj panvicu Teffal s thermospotom, ale nikdy viac. Nedá sa to s GreenPan porovnať. Na GreenPan sa všetko rovnomerne upečie, ak sa náhodou pripáli, tak pekne so špongiou to umyjem. Teffal na opak po prvom upečení sa nedal pekne očistiť, keďže tam zostali bodky od pripáleného oleja. Môj brat má taktiež veľmi zlé skúsenosti s Tefal. Začal mu doslovať teflon opadať.

dlhodobo prehrievaná panvica;)
katarina28
21.06.11,09:16
mne panvicu GreenPan odporucila kamaratka, ona je taky bio-eko nadsenec.. Ked som pocula s akym uzasom o nej rozprava, zacala som o nej silno uvazovat, ale najprv som si precitala vela veci na nete - telo NEOBSAHUJE olovo, je z hlinika.. No mam ju asi pol roka a nevymenila by som ju za ziadnu inu.. Aj nasim doma som vyhadzala vsetky teflonky - mama sa so mnou 2 dni nebavila, lebo sak skoda, vsetko treba, ale teraz chce ku vsetkym sviatkom GreenPan, najnovsie plechy na pecenie :) Najlepsi je vnutorny povrch panvice - pre mna bolo velmi podstatne, ze na rozdiel od teflonu neobsahuje chemicke latky PFOA a PTFE, ktore su pri vyssich teplotach toxicke, dokonca karcinogenne. vela veci o tom je v anglictine, prip. dobra stranka je napr. kanarikvkuchyni.sk..
motylik7
21.06.11,09:44
mne panvicu GreenPan odporucila kamaratka, ona je taky bio-eko nadsenec.. Ked som pocula s akym uzasom o nej rozprava, zacala som o nej silno uvazovat, ale najprv som si precitala vela veci na nete - telo NEOBSAHUJE olovo, je z hlinika.. No mam ju asi pol roka a nevymenila by som ju za ziadnu inu.. Aj nasim doma som vyhadzala vsetky teflonky - mama sa so mnou 2 dni nebavila, lebo sak skoda, vsetko treba, ale teraz chce ku vsetkym sviatkom GreenPan, najnovsie plechy na pecenie :) Najlepsi je vnutorny povrch panvice - pre mna bolo velmi podstatne, ze na rozdiel od teflonu neobsahuje chemicke latky PFOA a PTFE, ktore su pri vyssich teplotach toxicke, dokonca karcinogenne. vela veci o tom je v anglictine, prip. dobra stranka je napr. kanarikvkuchyni.sk..

Katuška dobre si urobila :---
Keďže táto téma je pre mňa už historická záležitosť, posunula som sa o kus ďalej odvtedy. Medzitým som si kúpila panvicu s rovnakými kvalitami ako GreenPan, ale o polovičku lacnejšie, a som navýsosť spokojná :)

Hoci nikdy nehovorím nikdy :rolleyes: nikdy by som si už nekúpila teflónovú panvicu ;)
dalid
21.06.11,11:24
Pripajam sa svojou troskou aj ja. Greenpan panvicu mame doma cosi vyse pol roka a zatial max spokojnost. Navyse sme ju kupil v nejakom vypredaji za 50% ceny... V podstate uz sa vsetko robi iba na nej a druha teflonka tym padom ma zaistene dlhe roky pokoja... :)
motylik7
21.06.11,11:47
Pripajam sa svojou troskou aj ja. Greenpan panvicu mame doma cosi vyse pol roka a zatial max spokojnost. Navyse sme ju kupil v nejakom vypredaji za 50% ceny... V podstate uz sa vsetko robi iba na nej a druha teflonka tym padom ma zaistene dlhe roky pokoja... :)

Teflonku treba venovať nejakému svojmu nepriateľovi :D:D