MacoLM
18.03.09,22:56
zdravim,
neviem ci som v spravnej rubrike, ale lepsiu som nenasiel :)

prave som zmenil adresu trvaleho bydliska a chcem sa opytat, ako to je teraz s volbami? predtym som bol v nejakom volebnom obvode a myslim ze mi tam uz aj prisli tie oznamenia. teraz som zmenil adresu a neviem ci mozem len tak ist odvolit, alebo musim este nieco urobit? je to z okresu do ineho okresu.
vdaka za rady.

podotazka: do akej doby musim prehlasit motorove vozidlo? nezozeru ma na inspektorate, ked ho prehlasim s 2-3 tyzdnovym oneskorenim?
MacoLM
20.03.09,06:33
Tak som si to zistil, vraj ihned po prihlaseni som bol pridany na zoznam volicov do daneho obvodu
Chobot
20.03.09,07:56
zdravim,


podotazka: do akej doby musim prehlasit motorove vozidlo? nezozeru ma na inspektorate, ked ho prehlasim s 2-3 tyzdnovym oneskorenim?

Zákon o cestnej premávke § 116 :
(1) Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované,

a) zmenu vlastníckeho práva k vozidlu alebo prevod držby vozidla na inú osobu,
b) odhlásenie vozidla do cudziny,
....

(2) Skutočnosti podľa odseku 1 je držiteľ vozidla povinný oznámiť do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala. Orgán Policajného zboru zapíše zmenu podľa odseku 1 písm. a) alebo b) len so súhlasom vlastníka vozidla alebo na základe rozhodnutia príslušného orgánu a zmenu podľa odseku 1 písm. c), len ak obvodný úrad dopravy vyznačil túto zmenu v osvedčení o evidencii.60)
bonita
20.03.09,08:35
Ja sa cchem spytat: dcery idu na chalupu, mozu volit tam alebo nieco potrebuju nahlasit v trvalom bydlisku?

A este otazka - volby su tuto sobotu?
Jara
20.03.09,08:44
Musí si ešte dnes vybaviť na MsÚ voličský preukaz. Inak voliť nemôže. Voľby sú zajtra od 7 hod.
bonita
20.03.09,08:53
Dakujem.