Dana7
19.03.09,08:45
O darovaní auta, je tu toho popísaného veľa, ale na moju ,možno blbú otázku, som odpoveď nenašla.
Auto bolo zaradené v majetku s.r.o., už je úplne odpísané. Majiteľ ho chce teraz darovať synovi.
Viem, že v prípade príjmov z predaja majetku, ktorý bol zaradený v podnikaní sa tieto príjmy dodaňujú. Ale ako je to s darovaním takéhoto majetku?
Daní to s.r.o., alebo musí prijatý dar zdaniť príjemca?

Ďakujem:confused:
Dana7
19.03.09,11:50
O darovaní auta, je tu toho popísaného veľa, ale na moju ,možno blbú otázku, som odpoveď nenašla.
Auto bolo zaradené v majetku s.r.o., už je úplne odpísané. Majiteľ ho chce teraz darovať synovi.
Viem, že v prípade príjmov z predaja majetku, ktorý bol zaradený v podnikaní sa tieto príjmy dodaňujú. Ale ako je to s darovaním takéhoto majetku?
Daní to s.r.o., alebo musí prijatý dar zdaniť príjemca?

Ďakujem:confused:

Prosííííííííím, neporadí mi nikto?ň
Zoltán Kovács
19.03.09,11:59
Nedaní nikto:

1. Darca nemá príjem, nemá čo zdaňovať.
2. Obdarovaný nedaní preto, lebo daň z darovania bol zrušený.
JM1968
06.10.10,11:13
Nedaní nikto:

1. Darca nemá príjem, nemá čo zdaňovať.
2. Obdarovaný nedaní preto, lebo daň z darovania bol zrušený.
Zdravím, super, ak to stále platí, práve ste mi ušetrili kopu vyhľadávania,ďakujem pekne. Takže stačí ak s.r.o. napíše vyraďovací protokol na os.vozidlo a právnik darovaciu zmluvu medzi s.r.o. a majiteľovým synom?
cathyna
10.10.12,19:36
Môže nový majiteľ a zároveň konateľ s.r.o. darovať automobily, predchádzajúcim majiteľom firmy - nepodnikateľom? Ide o to, že dvaja spoločníci zo dňa na deň predali firmu, a autá, ktoré používali boli v obchodnom majetku s.r.o. a nový majiteľ ich nepotrebuje chcel by im ich buď odpredať za symbolickú cenu alebo darovať. Poradí mi niekto najrozumnejšie riešenie, aby nikomu nevznikli žiadne náklady? Autá boli kúpené v roku 2009 na leasing, vo februári 2012 bol leasing ukončený, a zároveň aj doodpisované.
cathyna
11.10.12,09:39
Môže nový majiteľ a zároveň konateľ s.r.o. darovať automobily, predchádzajúcim majiteľom firmy - nepodnikateľom? Ide o to, že dvaja spoločníci zo dňa na deň predali firmu, a autá, ktoré používali boli v obchodnom majetku s.r.o. a nový majiteľ ich nepotrebuje chcel by im ich buď odpredať za symbolickú cenu alebo darovať. Poradí mi niekto najrozumnejšie riešenie, aby nikomu nevznikli žiadne náklady? Autá boli kúpené v roku 2009 na leasing, vo februári 2012 bol leasing ukončený, a zároveň aj doodpisované.
neporadí mi niekto?
kattka.c
02.02.13,19:30
prosim aj mna toto zaujima ... moze sa auto darovat konatelovi? Alebo je to lepsie odpredat za symbolicku cenu?
Mne vychadza ze sa moze predat a nebude to mat ani u darcu ani u obdarovaneho vplyv na dan.
Je to spravne? Neazbudla som na nieco?
Dakujem
ego.mc
03.02.13,09:35
Pozor na § 22 ods. 8 a 9 ZoDPH.
kattka.c
03.02.13,18:34
Dakujem ego.mc, viem o tom paragrafe, ale konkretne tato firma nie je platitelom DPH.
Iny zadrhel ma ale nenapada ...
janapill
18.02.13,08:13
Prosím ako to je, ak s.r.o. prepísala bezodplatne osob.motor.vozidlo už úplne odpísané konateľovi do jeho osob.vlastníctva. Predpokladám, že na daň z príjmu to nebude mať žiaden vplyv, ale ako to bude s DPH, ak s.r.o. je platcom. Musím si nejako oceniť to auto a odviesť z tej ceny DPH????