Micifuzik
19.03.09,08:05
ahojte chcela by som sa spýtať na skúsenosti so zápisnicou zo zasadnutia obecného zastupiteľstva.
pracujem na obecnom úrade 2 roky a keď máme zasadnutie obecného zastupiteľstva, som tam zapisovateľka. po zasadnutí píšem zápisnicu, avšak v takej forme ako ju robila moja predchodkyňa. nie som si celkom istá, že ju mám dobre. chcela by som sa spýtať či neexistuje v nejakom zákone alebo v prílohe nejakého zákona ako má zápisnica vyzerať a čo má určite obsahovať.
a kto mi potom môže niečo vytknúť v zápisnici? prokurátor? alebo NKú?

ďakujem pekne
gabriela2579
19.03.09,08:15
V zmysle § 12 zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a predpisov, podrobné pravidlá o rokovaní obecného zastupiteľstva upraví rokovací poriadok obecného zastupiteľstva.

Rokovací poriadok schvaľuje obecné zastupiteľstvo, v ňom by ste si mali upraviť pozíciu zapisovateľky OZ a jej úlohy. Rokovací poriadok je v tomto zmysle akýmsi "kopírovaním " zákona 369/1990 a upravovaním na vlastné podmienky.
Podotýkam, že v rokovacom poriadku nevypisujete meno a priezvisko zapisovateľky.

A ešte odporučujem prezrieť na internete iné webové stránky, je tam uvedených veľa zápisníc na obecných stránkach. Alebo si nájsť web stránku väčšieho mesta a mrknúť na to, ako píšu zápisnicu.
Micifuzik
19.03.09,08:20
ďakujem, zákon mám preštudovaný, vlastne viem čo mám ako zapisovateľka robiť, len ma zaujímalo konkrétne ako má zápisnica vyzerať, nejaký vzor. ďakujem pozriem si nejaké www stránky